Pohoda v Brazílii - Rio de Janeiro, Salvador a vodopády Iguazu

letecky hotel 4* polopenze Novinka

návštěva Rio de Janeiro. * autentické město Salvador s historickým koloniálním centrem i hezkými plážemi. *výlet na jeden z nejhezčích ostrovů Brazílie- Boipeba.* jeden ze sedmi divů světa-vodopády Iguazu.


Úvod:

Poleťte s námi objevit toto jedinečné město zábavy, samby a nekonečných bílých pláží s jeho pestrým okolím. Rio je obklopeno horami s tropickým deštným pralesem. V bezprostřední blízkosti města budeme mít možnost spatřit různé druhy opic, vzácné ptactvo či jinou pro nás neobvyklou faunu a floru. Překrásnou polohu města budeme obdivovat během jízdy zubačkou na horu Corcovado se světoznámou sochou Krista Spasitele. Další dech beroucí výhledy na město nás čekají při návštěvě Cukrové homole. Rio nabízí pestré historické centrum, které pulsuje životem nejen během slavného karnevalu. Navštívíme rozličné městské čtvrti, shlédneme autentickou show samby a budeme relaxovat na vyhlášené brazilské pláže Copacabana. Přesuneme se do velmi autentického města Salvador, kde strávíme 6 dní a poznáme to nejhezčí z tohoto unikátního koloniálního města. Nejen historické centrum s mnoha památkami, ale i výlet na jeden z nejhezčích ostrovů Brazílie, kde je zakázán provoz motorových vozidel. V Salvadoru a okolí jsou i ty nejhezčí pláže, která Brazílie nabízí. Nakonec přijde bonbónek v podobě návštěvy jednoho ze sedmi divů světa na hranici s Argentinou vodopády Iguazu. Návštěva těchto vodopádů bude určitě patřit k největším zážitkům z této části jižní Ameriky. Po celou dobu pobytu Vás bude doprovázet náš český průvodce. Ubytováni jsme ve ****hvězdičkových hotelech a strava bude, jak je již zvykem v těchto produktech, formou polopenze a většina výletů již v ceně (kromě fakultativních).Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odlet z Prahy do RIO DE JANEIRO, ubytování v hotelu, procházka čtvrtí COPACABANA a relaxování na světově proslulé stejnojmenné pláži. Večeře a nocleh.
 • 3. den: snídaně, výlet na místní dominantu - horu CORCOVADO se slavnou sochou CRISTO REDENTOR (Krista Spasitele), během cesty lanovkou budeme obdivovat bujnou džungli s nádhernou květenou, která je součástí Národního parku TIJUCA, nahoře si užijeme jedinečné výhledy na město a navštívíme kapličku umístěnou přímo v nitru 30 metrů vysoké sochy, poté se vydáme na prohlídku malebných čtvrtí SANTA TERESA a CENTRO (UNESCO) s okolní koloniální architekturou, dlážděnými ulicemi a slavnými tramvajemi BONDE, tyto čtvrti jsou vyhlášené pouličními festivaly místních hudebníků a umělců, uvidíme akvadukt LAPA ARCHES, moderní katedrálu CATEDRAL METROPOLITANA, pestrobarevné schodiště ESCADARIA SELARÓN, náměstí PRACA XV DE NOVEMBRO nebo klášterní kostelík SAO BENTO s jedním z nejbohatších sakrálních interiérů křesťanského světa. Večeře a nocleh.
 • 4. den: snídaně, procházka čtvrtí BOTAFOGO a ochutnávka brazilských churros ve zdejších pouličních stáncích, fakultativně výjezd lanovkou na CUKROVOU HOMOLI, působivá 396 metrů vysoká skála poskytuje bezkonkurenčně nejlepší výhled na město a okolní tropický deštný prales, cestu na vrchol často zpříjemňují roztomilé opičky Kosmani, následné koupání s místními obyvateli na skryté pláži VERMELHA. večer návštěva jedné z nejautentičtějších show samby v PEDRO DO SAL. Večeře a nocleh.
 • 5. den: snídaně, transfer na letiště a přelet do SALVADORU, přesun na hotel a odpoledne již volno s možností koupání v přilehlém moři. Večeře a nocleh.
 • 6. den: snídaně, celodenní prohlídka historické části města. Přestože je PELOURINHO považováno za turistickou atrakci, nemůžete si ho nechat ujít. V srdci starého města je Pelourinho v podstatě pohlednicí Salvadoru. Mezi nádherně zrekonstruovanými budovami v pastelových barvách můžete nakupovat, najít hromady restaurací, barů a sledovat živou hudbu. Historické centrum prvního brazilského města, které založili portugalští osadníci v roce 1594, dostalo své jméno podle hlavního náměstí, kde byli kdysi potrestáni otroci a zločinci. V roce 1985 UNESCO označilo Pelourinho za místo světového dědictví. Po prohlídce tohoto historického skvostu se zastavíme i v tržnici MODELO, kde najdeme více jak 200 obchůdků a stánků s uměleckými a řemeslnými výrobky. Z náměstí TOMÉ DE SOUZA je krásný výhled na záliv Todos os Santos. Poté se podíváme na současnou architekturu v podobě 72 m vysokého výtahu LACERDA. Zpět na hotel, večeře a nocleh.
 • 7. den: snídaně. Volný den s možností relaxu v moři či u bazénu. Fakultativně – přesuneme se do přístavu, odkud pojedeme lodí do historické zátoky BAIA DE TODOS OS SANTOS. Plavba kolem ostrovů na tradičním škuneru a vylodění na krásných ostrovech včetně ILHA DE ITAPARICA. Přesun zpět na hotel, večeře a nocleh.
 • 8. den: snídaně, odjezd na celodenní výlet na pláže GUARAJUBA a PRAIA DO FORTE, známé svými klidnými a křišťálově čistými vodami. Jsou nezapomenutelnými destinacemi s biodiverzitou a bezkonkurenční přírodní krásou. Prohlídka vede po trase COCO ROAD směrem k severnímu pobřeží Bahie, jejíž název je inspirován obrovskými kokosovými palmami. V Praia do Forte, známé jako Brazilská Polynésie, budeme mít příležitost poznat projekt Tamar, mezinárodně uznávaný jako jeden z nejúspěšnějších zážitků z ochrany moří. Navštívíme nejkouzelnější vesnici s rustikální a útulnou atmosférou. Pláž Guarajuba má ty nejlepší přírodní bazény, a zbude i dostatek času na lahodnou mořskou lázeň. Večeře a nocleh.
 • 9. den: snídaně. Vrátíme se zpět v čase na jednodenním výletu do Boipeby. Brzy ráno pojedeme trajektem na ostrov BOIPEBA. Tento malý ostrov se čtyřmi vesnicemi je chráněnou environmentální oblastí, kde nejsou povolena žádná auta ani motocykly. Veškerá přeprava probíhá pěšky nebo zemědělským traktorem. Na ostrově můžete vidět původní Atlantický deštný prales, slaniska, písečné duny, rozsáhlé mangrovy, živé útesy, pláže lemované palmami a bohatý ekosystém rostlin, mořského života a divokých zvířat. Ostrov byl UNESCO uznán jako biosférická rezervace a jako místo světového dědictví. Kostel svatého ducha, původně postavený jezuity v roce 1610 a poté rozšířený v průběhu 19. století, je nejdůležitější historickou památkou na ostrově Boipeba. Večeře a nocleh.
 • 10. den: snídaně, transfer na letiště, přelet do brazilského YGUAZÚ. Z letiště se přesuneme přímo na ubytování, a odpoledne buď relax u hotelového bazénu či procházka městečkem FOX DO IGUAZU, které se nachází v těsné blízkosti argentinských hranic. Večeře a nocleh.
 • 11. den: snídaně, celodenní výlet k největší atrakci snad celé jižní Ameriky – vodopád IGUACÚ. Národní park Iguazu se skládá ze dvou národních parků, jeden v Foz de Iguazu (Brazílie) a druhý v Puerto Iguazu (Argentina). Park má rozlohu 252 982 hektarů (67 720 na argentinské straně a 185 262 na brazilské straně). Tyto vodopády v Argentině a Brazílii dokázaly přilákat tolik pozornosti, že téměř současně byly vyhlášeny národními parky (1934 v Argentině a 1939 v Brazílii). A po několika letech a milionech návštěvníků fascinovaných krajinou a zvukem této přírodní atrakce je UNESCO v roce 1984 prohlásilo za místo světového dědictví a znovu potvrdilo výjimečnou této přírodní krásky. Dokonce v roce 2012 byly zařazeny mezi 7 divů světa. Nasedneme u hotelu do mikrobusu, který nás zaveze celodenní prohlídce vodopádů Iguazu. Podíváme se na neuvěřitelné kaskády těchto vodopádů, kterým se přezdívá ĎÁBLŮV CHŘNÁT. Zpět na hotel, večeře.
 • 12. den: snídaně, výlet k největšímu technickému divu světa, kterou je bezesporu gigantická hydroelektrárna ITAIPU, která leží Brazílie a Paraguaye. Elektrárna se stavěla plných 9 let a jen např. délka přehradní hráze 7 700 m snad ohromí každého z Vás. Při zpáteční cestě se stavíme i u budhistického chrámu, od kterého je to jen kousek k našemu hotelu. Možnost posledních nákupů suvenýrů. Večer ještě přesun na typickou latinsko-americkou večeři s hudbou a tancem. Nocleh.
 • 13. den: snídaně, transfer na letiště, přelet do Sao Paulo (nebo Rio de Janeiro), nocleh buď v Sao Paulo nebo v Rio de Janeiro (dle letového řádu).
 • 14. - 15. den: snídaně, odlet a návrat do ČR.
 • Poznámka I: Pro cestování do Brazílie je nutný negativní výsledek testu na Covid-19. Při návratu do ČR je nutné podstoupit test na Covid-19 po příletu. Test při návratu hradí CK.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Rio de Janeiro, vnitrostátní přelet Rio de Janeiro – Salvador, Salvador – Iguazú a Iguazú – Sao Paulo (nebo Rio de Janeiro) vč. let. tax a poplatků cca 25 000 Kč, transfer z/na letiště, 12x nocleh v ****hotelu, 12 x polopenze, výlety dle programu včetně dopravy (mimo fakultativní), vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatní strava, vstupy do objektů, městská hromadná doprava po Rio de Janeiro, fakultativní výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 8 000 Kč, pojištění léčebných výloh včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 900 Kč, do 80 000 Kč za 1 500 Kč, připojištění pro případ pandemie za 900 Kč.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPoznávací zájezdy v exotice
UbytováníHotel 4*
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPrahaQrCode image

Podobné zájezdy