Termíny - přidat do oblíbených
14.07.20 - 24.07.2020RDJ0169954 990 KčPřidat

Rio de Janeiro - Pláže Ria s výletem do císařského města

letecky hotel 3* snidane

Poleťte s námi objevit toto jedinečné město zábavy, samby a nekonečných bílých pláží s jeho pestrým okolím.
Navštívíme rozličné městské čtvrti, shlédneme autentickou show samby a budeme relaxovat na vyhlášených brazilských plážích Copacabana, Ipanema a dalších. Zavítáme i do čarokrásné krajiny Varhanovitých hor v brazilském vnitrozemí, jejichž centrem je císařské město Petrópolis.


Úvod:

• Copacabana a další světoznámé písečné pláže • Dechberoucí výhledy i tropická džungle Poleťte s námi objevit toto jedinečné město zábavy, samby a nekonečných bílých pláží s jeho pestrým okolím. Rio je obklopeno horami s tropickým deštným pralesem. Překrásnou polohu města budeme obdivovat během jízdy zubačkou na horu Corcovado se světoznámou sochou Krista Spasitele. Další dech beroucí výhledy na město nás čekají při návštěvě Cukrové homole. Rio nabízí pestré historické centrum, které pulsuje životem nejen během slavného karnevalu. Navštívíme rozličné městské čtvrti, shlédneme autentickou show samby a budeme relaxovat na vyhlášených brazilských plážích Copacabana, Ipanema a dalších. Zavítáme i do čarokrásné krajiny Varhanovitých hor v brazilském vnitrozemí jejichž centrem je císařské město Petrópolis. Historické centrum plné koloniální architektury, tropických květin a obchodníků s banány přímo vyzývá k pěším procházkám. Pro zájemce bude možnost prozkoumat jedinečné smaragdové pobřeží Costa Verde táhnoucí se na západ od Ria de Janeira. Perlou této oblasti jsou panenské tropické ostrovy v čele s Ilha Grande, které nabízí pravý tropický ráj v podobě divoké vegetace a nádherných pláží. Dále možnost návštěvy lekcí samby nebo prohlídka vyhlášených chudinských čtvrtí – favel. Vypravte se s námi zakusit pravou brazilskou pohostinnost, odpočinout si na báječných plážích a poznat Rio - „úžasné město“, jak ho nejen místní nazývají. Po celou dobu zájezdu vás bude doprovázet zkušený český průvodce.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
14.07.20 - 24.07.20 20RDJ01699 54 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odlet z Prahy do RIO DE JANEIRO, ubytování v hotelu, procházka čtvrtí COPACABANA a relaxování na světově proslulé stejnojmenné pláži.
 • 3. den: snídaně, prohlídka malebných čtvrtí SANTA TERESA a CENTRO (UNESCO) s okolní koloniální architekturou, dlážděnými ulicemi a slavnými tramvajemi BONDE, tyto čtvrti jsou vyhlášené pouličními festivaly místních hudebníků a umělců, uvidíme akvadukt LAPA ARCHES, moderní katedrálu CATEDRAL METROPOLITANA, pestrobarevné schodiště ESCADARIA SELARÓN, náměstí PRACA XV DE NOVEMBRO nebo klášterní kostelík SAO BENTO s jedním z nejbohatších sakrálních interiérů křesťanského světa.
 • 4. den: snídaně, výlet na horu CORCOVADO se slavnou sochou CRISTO REDENTOR (Krista Spasitele), během cesty lanovkou budeme obdivovat bujnou džungli s nádhernou květenou, která je součástí Národního parku TIJUCA, nahoře si užijeme jedinečné výhledy na město a navštívíme kapličku umístěnou přímo v nitru 30 metrů vysoké sochy, odpoledne relaxace na plážích v centru Ria, večer návštěva jedné z nejautentičtějších show samby v PEDRO DO SAL.
 • 5. den: snídaně, pohoda u moře nebo fakultativně celodenní výlet autobusem a lodí do chráněné oblasti ILHA GRANDE, cestou autobusem podél Smaragdového pobřeží budeme obdivovat krásné zátoky, impozantní útesy, bujnou tropickou vegetaci a opuštěné pláže umístěné západně od Ria, v ANGRA DOS REIS se nalodíme na plachetnici a vydáme se na projížďku rájem mezi 360 ostrůvků s nádhernými plážemi a divokou vegetací, během zastávek budeme mít možnost koupání a šnorchlování ve zdejších průzračných vodách, oběd bude podáván na palubě.
 • 6. den: snídaně, procházka čtvrtí BOTAFOGO, výstup/výjezd lanovkou na CUKROVOU HOMOLI, působivá 396 metrů vysoká skála poskytuje bezkonkurenčně nejlepší výhled na město a okolní tropický deštný prales, cestu na vrchol často zpříjemňují roztomilé opičky Kosmani, následné koupání s místními obyvateli na skryté pláži VERMELHA.
 • 7. den: snídaně, volný den, fakultativně možnost zúčastnit se túry s místním průvodcem do srdce ROCINHA – největší chudinské čtvrti (favely) v Jižní Americe.
 • 8. den: snídaně, celodenní výlet do hornatého vnitrozemí, autobusem vystoupáme podél četných vodopádů skrz tropický prales až do půvabného horského letoviska PETRÓPOLIS ležícího ve výšce 900 m n.m., bývalá letní rezidence brazilských císařů nabízí chladnou oázu plnou koloniální architektury, která je obklopena tropickou vegetací a všudypřítomnými prodavači banánů, navštívíme vyhlášené Císařské muzeum MUSEU IMPERIAL, katedrálu SAO PEDRO DE ALCANTARA s hrobkami posledních brazilských panovníků, skleněný palác PALÁCIO CRISTAL, možnost návštěvy místního pivovaru s muzeem a ochutnávkou různých druhů zdejšího zlatavého moku.
 • 9. den: snídaně, volný den, nákup suvenýrů, relaxace na pláži, fakultativně možnost lekce samby ve vyhlášené škole tohoto brazilského tance.
 • 10. - 11. den: snídaně, odlet a návrat do ČR.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Rio de Janeiro vč. let. tax a poplatků cca 23 000 Kč, transfer z/na letiště, 9x nocleh v ***hotelu se snídaní, výlety dle programu včetně dopravy (mimo fakultativní), vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatní strava, vstupy do objektů, městská hromadná doprava po Rio de Janeiro, fakultativní výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 8 000 Kč, 9x večeře v hotelu 6 000 Kč, fakultativní výlet do oblasti Ilha Grande 2 700 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 605 Kč, do 80 000 Kč za 1 205 Kč, pojištění storna letenky (zdrav. důvody) 950 Kč.
 • Ubytování: nocleh v ***hotelu se snídaní.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 8 000 Kč
 • 9x večeře - 6 000 Kč
 • výlet do Ilha Grande - 2 700 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 605 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 205 Kč
 • pojištění storna letenky ze zdravotních důvodů - 950 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 8 000 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Brazílie Brazílie
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel 3*
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha
Zájezdy do destinací
Brazílie - zájezdyQrCode image

TOPlist