Termíny - přidat do oblíbených
27.08.21 - 01.09.2121KPA0133214 990 KčPřidat

Pohodový týden - Slovinsko - Keltský Ptuj s termály a historií exclusive

klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika Novinka Náročnost 1.5

Během tohoto zájezdu nás čeká nejen prohlídka nejkrásnějšího chorvatského hradu Trakoščan, procházka a prohlídka nejstaršího města Slovinska Ptuj s vyhlášeným vinným sklípkem, ale také návštěva dominikánského kláštera. Ubytování přímo v termálních lázní v **** hotelu s polopenzí.

Úvod:

Novinka roku 2021 je naším absolutně nejpohodovějším zájezdu v historii CK. Jedná se o poznání jedinečného kraje v okolí nejstaršího města Slovinska Ptuje – kde postupně nahlédneme do historie až do časů Keltů. V městě je i nejstarší vinný sklep Slovinska, který neujde našemu zájmu. Jeden den dokonce dojedeme jen pár desítek kilometrů do Chorvatska, kde si prohlédneme nejkrásnější hrad Chorvatska – Trakoščan i s příjemnou procházku kolem romantického jezera stejného jména. Absolutní pohoda je umocněna i ubytováním přímo v **** hotelu termálních lázní Ptuj. Po celou dobu jako vždy bude přítomen náš zkušený průvodce.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
27.08.21 - 01.09.21 21KPA01332 14 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR ve velmi brzkých hodinách do Slovinska přes Rakousko, odpoledne příjezd PTUJ, první seznámení s termály přímo na ubytování, večeře.
 • 2. den: snídaně, dopoledne prohlídka nejstaršího městečka Slovinska PTUJ – po stopách Keltů. Nejdříve navštívíme nejstarší památku PTUJE-ORFEUV PAMATNÍK, což je 5 metrů vysoký náhrobek z 2.století n.l. a stojí na stejném místě, kde ho vztyčili již Římané. Potom si prohlédneme městskou věž, která je unikátní i tím, že má hodiny ze tří stran. Nedaleko Městské věže a Orfeova památníku stojí ještě kostel SV. JIŘÍ původně z 12.století, ale byl tolikrát přestavován, že je to dnes směsicí více slohů. Cestou se stavíme v příjemné cukrárně TETA FRIDA, abyste ochutnali i místní sladkosti. Všichni na hotel, večeře.
 • 3. den: snídaně, odjezd do Chorvatska k jezeru TRAKOŠČAN s nádhernou dominantou hradu stejného názvu, který je nejhezčím hradem celého Chorvatska. Po prohlídce hradu si uděláme ještě krásnou a příjemnou procházku podél jezera. Během cca 2 hodin obejdeme jezero celé dokola, stezka je opravdu lehká a nabízí jedinečné a velmi fotogenické výhledy právě na dominantu jezera hrad Trakoščan. Zpět na hotel naším busem, večeře. Pro zájemce je možné zapůjčení kol, a pěknou cyklostezkou kolem řeky DRÁVY a PTUJSKÉHO JEZERA s dostatečnými možnostmi občerstvení si zpestřit tento velmi pohodový zájezd i o trochu cykloturistiky.
 • 4. den: snídaně, dopoledne volno v termálech a odpoledne návštěva unikátních ptujských vinných sklepů, které jsou nejstaršími ve Slovinsku. Již od 1. stolení př.n.l. začíná tradice pěstování vína. Ptujské sklepy byly založeny již ve 13. století, ještě za doby minoritů z místního kláštera. Uvidíte obrovské vyřezávané sudy, či betonové tanky se sklem z 20.let. Samozřejmě na závěr bude i ochutnávka vína. Dokonce zde mají víno i 100 let staré. Večeře.
 • 5. den: snídaně, dokončení prohlídky historického PTUJE, kde postupně si prohlédneme MINORITSKÝ KLÁŠTER ze 13.století, kde je nejvzácnější knihovna s 5000 svazky knih. Přesuneme se na dominantu města PTUJSKÝ HRAD, kde kromě prohlídky hradu a výhledů určitě doporučujeme návštěvu expozice masopustních masek. Odpoledne navštívíme ještě DOMINIKÁNSKÝ KLÁŠTER s nádhernými gotickými chodbami se zbytky fresek.
 • 6. den: snídaně, vyklizení pokojů, poslední možnost koupání v termálech a odjezd do ČR s příjezdem v nočních hodinách.
 • Poznámka I: Svoz jsou organizovány od 4 osob.
 • Poznámka II: Dětské ceny platí pouze při ubytování se 2-mi dospělými.
 • Cena zahrnuje: 5x nocleh, 5x snídaně, 5x večeře, ochutnávka vína, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: pojištění a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně horské turistiky a připojištění stornopoplatků 270 Kč.
 • Umístění: Slovinsko - Ptuj

Příplatky a slevy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 270 Kč
 • 1 lůžkový pokoj - 3 900 Kč
 • dítě 0 - 12 let - 12 990 Kč
 • připojištění pro případ pandemie - 180 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Slovinsko Slovinsko
Chorvatsko Chorvatsko
Alpy Alpy
Typ zájezduPohodové týdny v Alpách
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, svoz Tábor, svoz Plzeň, svoz České Budějovice
Zájezdy do destinací
Slovinsko - zájezdy
Chorvatsko - zájezdy
Alpy - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy