Čína, Tibet - Tibetské šperky Sečuánu

Náročnost 1 letecky bus hotel snidane

Ohromující ledovec Hailuogou na úbočí hory Gongga * Oblast Danba s unikátní obrannou architekturou * Posvátné hory Emei Shan a Qingcheng * Turismem nedotčené tibetské kláštery * Pohádkové přírodní scenerie v údolí Jiuzhaigou * Terasovitá jezírka v NP Huanglong


Úvod:

Čína - Tibetské šperky SečuánuHlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

  • 1. – 3. den letecký přesun do CHENGDU, socha Velkého Buddhy v LESHANU výjezd pod posvátnou horu EMEI SHAN a dále lanovkou na ZLATÝ VRCHOLEK (3 077 m), návštěva buddhistických chrámů na hoře a na jejím úpatí.
  • 4. den: cesta do hor VÝCHODNÍHO TIBETU, průjezd tunelem ERLANG (8 596 m) do prefektury GARZE, geologický park HAILUOGOU s ohromujícím ledovcem na úbočí hory GONGGA (7556 m), horská vesnice MOXI (historická hlavní ulice, katolický kostel, kde pobýval vůdce Mao během Dlouhého pochodu).
  • 5. den: jízda horskou silnicí do města KANGDING obklopeného vrcholky VELKÝCH SNĚŽNÝCH HOR, výlet k vysokohorskému jezeru MUGECUO (3700 m), procházka přírodou k jezeru SEDMI BAREV, ráj fotografů v okolí městečka XINDUQIAO.
  • 6. - 7.den: návštěva tibetského kláštera TAGONG v malebném prostředí travnatých plání se zasněženou horou YALA v pozadí, scénická cesta do oblasti DANBA s unikátní tibetskou architekturou (desítky kamenných pozorovacích věží diaolou ve vesnici SUOPO, barevné usedlosti ve vesnicích JIAJIU a ZHONGLU. Přesun do údolí Jinchuan.
  • 8. – 9. den prohlídka tradičního kamenného paláce a domů ve vesnicích ZHUOKEJI a XISUO, řady tibetských čhortenů s tisíci modlitebních praporků u WAQIE TALIN, duchovní centrum LANGMUSI s několika buddhistickými kláštery.
  • 10. - 12. den: pohádková přírodní scenerie v údolí JIUZHAIGOU s vodopády a jezery obklopenými lesy a zasněženými vrcholky hor, vstupní brána do TIBETU - historické město SONGPAN obehnané hradbami, národní park HUANGLONG s tisíci barevných travertinových jezírek a horkými prameny.
  • 13. - 16. den: přejezd do města DUJIANGYAN se zavlažovacím systémem ze 3. století, areál hory QINGCHENG označované za rodiště taoismu, výjezd lanovkou na nejvyšší vrchol LAOXIAO (1 260 m), metropole provincie SEČUÁN město CHENGDU (institut pro chov pandy velké, buddhistický klášter Wenshu, svatyně Wuhouci, moderní centrum, historická ulička Jinli), návrat do ČR.
  • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Chengdu vč. let. tax a poplatků v max. výši 15 000 Kč, místní doprava (minibus, autobus), lanovka na horu Emei a Qingcheng, 13x ubytování v turistickém hotelu se snídaní, vedoucí zájezdu, informační materiály.
  • Cena nezahrnuje: ostatní strava, vstupné cca 220 USD a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
  • Příplatky: 1lůžkový pokoj 10 000 Kč, čínské vízum 3 300 Kč, pojištění léčeb. výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 960 Kč nebo do 80 000 Kč za 1 560 Kč.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPoznávací zájezdy v exotice
Ubytováníturistický hotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.QrCode image