Termíny - přidat do oblíbených
07.11.20 - 17.11.2020DMR0111749 990 KčPřidat
06.11.21 - 16.11.2121DMR0111751 990 KčPřidat

Dominikánská republika - perla Karibiku s výlety

Děti vítány Náročnost 1 letecky bus hotel 3* plná penze bazén

V Dominikánské republice uvidíte nejen krásné pláže, vnitrozemské vesnice, kde nikdo a nic nespěchá, ale také pohoří, přezdívané „ karibské Alpy“.

Úvod:

Dominikánská republika je zemí, která vás překvapí těmi nejrůznějšími a nejhezčími barvami. Pokud vyrazíte na jakékoliv místo v této zemi, vždy vás něčím okouzlí. Mohou to být dlouhé bílé pláže a křišťálově modré moře nebo i fauna a flóra. Dominikánská republika je také jedna z minima turistických destinací, která nabízí devět odlišných přírodních zón. Právě nádherná scenérie, neopakovatelná malebnost horských štítů a jedinečných bílých pláží řadí tento ostrov mezi ty nejhezčí z celého Karibiku. Postupně vyzkoušíte relaxaci na nedotčených plážích, objevíme laguny nebo ještě nedotčené části horského masivu, kde nejvyšší horou karibských „Alp” je Pico Duarte (3 175 m). Máte-li rádi lenošení u moře s kombinací poznávacích výletů, tak právě pro vás je ideální tento zájezd. Ubytováni jsme v ***hotelu přímo u pláže Dominikánské republiky s rozšířenou polopenzí, programem a výlety již v ceně.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy nebo Berlína (dle výhodnějšího letového řádu, případný transfer do Německa v ceně) do DOMINIKÁNSKÉ REPUBLIKY, přílet večer, transfer na hotel, ubytování.
 • 2. den: celodenní koupání na hotelové pláži či v bazénu, odpočinek po letu, volný den s možností nákupů v blízkosti hotelu.
 • 3. den: snídaně, dopoledne odjezd otevřeným truckem za poznáním života místních domorodců na dominikánském venkově. Navštívíme plantáž cukrové třtiny a dozvíme se, jak se zpracovává. Uvidíme, jak roste mnoho dalších zdejších plodin a tropické ovoce - mango, banány, ananas, kakao a káva. Nahlédneme také do typického domku vesničanů a budeme si zde moci zakoupit čerstvě zpracovanou čokoládu, kávu, lesní med a další. Též uvidíme, jak se vyrábí doutníky. Po projížďce městem na nás na ranči ve vnitrozemí bude čekat dominikánský oběd. Nezapomeňte plavky, cestou je zastávka na koupání ve vodopádu nebo na pláži Macao.
 • 4. den: volný den, koupání, nákupy v blízkém městečku.
 • 5. den: dopoledne odjezd na prohlídku hlavního města s první zastávkou v jeskyni TRES OJOS se třemi kouzelnými jezírky s bohatou flórou i faunou. Pak už na nás čekají nejstarší historické památky v Novém světě nacházející se ve staré části města, v Zoně Colonial. Zde pocítíme atmosféru dávných dobyvatelů a uvidíme, co všechno zde po sobě zanechali. Projdeme nejstarší ulici Ameriky - Calle Las Damas, navštívíme Kolumbův dům, Národní Pantheon, první katedrálu Ameriky a další pamětihodnosti. Zážitkem je i oběd v restauraci ATARAZANA umístěné v historické budově bývalé zbrojnice. Při procházce starým městem navštívíme také muzeum jantaru a obchod se suvenýry, kde oceníte velký výběr a flexibilní ceny. Na závěr nás čeká okružní jízda novou částí města, při které uvidíme pobřežní promenádu, prezidentský palác atd.
 • 6. den: volný den, koupání, možnost zajištění zapůjčení čtyřkolek nebo jen tak lenošení na pláži.
 • 7. den: volný den, fakultativně výlet na karibský poklad, do městečka SAN PEDRO DE MACORIS, které založili Kubánci v 19. století, návštěva doutníkárny a Jeskyně zázraků s pohřebištěm indiánů. Příjezd v brzkých odpoledních hodinách, poté možnost relaxace u bazénu či na hotelové pláži.
 • 8. den: odjezd na povinný výlet všech turistů, kteří navštíví Dominikánskou republiku, a to do „perly Karibiku“ na ostrov SAONA. Po nalodění v BAYAHIBE, se vydáme na rychlém člunu podél pobřeží národního parku Del Este až k ostrovu SAONA. Cestou je zastávka na koupání v překrásné azurové zátoce, kde si můžeme užít vodní hrátky ve velké mělké laguně a při tom pozorovat barevné mořské hvězdice. Na ostrově nás čekají jedny z nejkrásnějších pláží Karibiku a také typický dominikánský oběd formou bufetu. Po obědě máme asi 2 hodiny na lenošení a koupání. Zpáteční cesta se absolvuje na katamaránu s hudbou a tancem (pořadí může být i obrácené).
 • 9. den: volný den, koupání, fakultativně odjezd na celodenní výlet vč. oběda do nádherné přírody NP LOS HAITISES. Po transferu do městečka Sabana de la Mar přesedneme na člun, který se proplete mangrovovými lagunami až do zátoky SAMANA. Budeme proplouvat kolem ostrůvků s obležením ptactva (pelikáni, volavky atd.). Navštívíme jeskyně, které skrývají malby původních obyvatel ostrova Hispaniola - Tainů. Poobědváme na ranči v podhůří Cordillera Oriental. Na zpáteční cestě navštívíme dominikánský domek se zahradou, kde uvidíme, jak se pěstuje cukrová třtina, grepy a další dominikánské plodiny např. kakao a káva, které budeme mít možnost i ochutnat.
 • 10. - 11. den: dopoledne ještě krátká relaxace u moře, potom transfer na letiště, přelet do Prahy či Berlína (dle výhodnějšího letového řádu, transfer z Německa v ceně).
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka do Dominikánské republiky vč. let. tax a poplatků v max. výši 26 000 Kč, transfer na/z hotelu, 9x nocleh v ***hotelu s rozšířenou polopenzí, výlet do hlavního města s prohlídkou a obědem, výlet na ostrov Saona s obědem, místní výlety s českým průvodcem, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“, výlet do San Pedro de Macoris cca 65 USD (platba na místě), výlet do národního parku Les Haiteses cca 120 USD (platba na místě).
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 8 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 605 Kč nebo do 80 000 Kč za 1 205 Kč.
 • Umístění: Santo Domingo a okolí

Příplatky a slevy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 605 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 8 000 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 8 000 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 205 Kč
Hodnocení zájezdu


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Dominikánská republika Dominikánská republika
Typ zájezduLETECKÉ POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel 3*
Stravaall inclusive
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Dominikánská republika - zájezdyQrCode image

Hodnocení

Jitka Křížková, Alena Kuličkovátermín: 2.11. - 12.11.2018

Dobrý den,

začátkem listopadu jsme absolvovaly velmi příjemnou dovolenou v Dominikánské republice v Esmeralda resortu. Rády bychom poděkovaly paní Radce Islas za péči, vstřícnost a pohodu, se kterou nás doprovázela na výletech, poradila v obchodech, vše zařídila v hotelu. S ostatními v zájezdu jsme se shodli, že na delegátku jsme měli opravdu štěstí.

Děkujeme a přejeme vše dobré

Ing. Jitka Křížková
Alena Kuličková

Podobné zájezdy

TOPlist