Ekvádor - přírodní krásy a historie země na rovníku

Náročnost 2 letecky bus hotel 3* snidane Novinka

Ekvádor možná není tak populární země jako sousední Peru či Kolumbie, skrývá však fantastické scenérie hor, vulkánů a pralesů v kombinaci s pestrou kulturou původních obyvatel, které rozhodně stojí za to navštívit. Pojeďte s námi objevit exkluzivní místa a poznat trochu jinou Latinskou Ameriku. Po celou dobu je zajištěno kvalitní ubytování se snídaní v blízkosti míst, která navštěvujeme. Zájezd lze prodloužit o návštěvu ostrova Galapágy s unikátní přírodou.


Úvod:

Ekvádor možná není tak populární země jako sousední Peru či Kolumbie, skrývá však fantastické scenérie hor, vulkánů a pralesů v kombinaci s pestrou kulturou původních obyvatel, které rozhodně stojí za to navštívit. Výlet na Galapágy dělá z této cesty jedinečný cestovatelský i životní zážitek. Pojeďte s námi navštívit 8. nejbiodiverzní zemi světa, kde žije 2 700 živočichů (z toho 14 % endemitů), 20 000 rostlin (21 % endemických) a kde lesy tvoří 35 % území. Provází Petr Komarovský.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy, přílet do GUAYAQUILU, transfer na ubytování. Spojení se skupinou vracející se z Galapág. Další program je již společný.
 • 2. den: brzy ráno vyrazíme autem z GUAYAQUILU pod nejvyšší horu Ekvádoru - CHIMBORAZO (6 380 m) do výšky cca 4 500 m. Čekají na nás nádherné scenérie, obzvlášť při západu slunce. Je však nutné počítat s větrným a chladnějším počasím, rozhodně to však stojí za to. Pravděpodobně uvidíme i lamy, které pohled na zasněžený vrchol Chimborazo ještě umocní.
 • 3. den: NP COTOPAXI v okolí této slavné sopky patří k nejnavštěvovanějším v Ekvádoru. Je to monumentální činná sopka, která dominuje širokému okolí a je nesmírně fotogenická. Dá se fotit dokonce i při příletu do Ekvádoru - včas vás na to v letadle upozorníme. Snad budeme mít štěstí na dobrou viditelnost.
 • 4. - 5. den: QUITO - hlavní město má sice všechny aspekty velkoměsta, ale zároveň si uchovalo tu nádhernou španělskou koloniální atmosféru, a navíc, geografické rozložení města na náhorní planině obklopené vysokými horami tuto až romantickou náladu umocňuje. Toulky starým městem, především večer, jsou nezapomenutelné.
 • 6. den: po cestě z Quita do OTAVALA, známého sídla původních obyvatel, se zastavíme u MITAD DEL MUNDO, tzv. geodetického středu Země, ale jak to vlastně s tím středem Země je, si povíme až na místě samém. Otavaló už dávno není „jen“ sídlo s významnou zemědělskou a řemeslnou tržnicí, stalo se vyhledávanou turistickou destinací. Přesto všechno ji určitě nemůžeme vynechat. Pestrobarevnost obyvatel, jejich oblečení a nabízeného zboží nás natolik pohltí, že se budete i jako turisté cítit spíše přirozenou součástí dění v ulicích i na tržnici Otavaló.
 • 7. den: po Otavaló opustíme část tzv. „La Sierra“ (pohoří) a přejedeme do oblasti zvané „La Amazonia“. Rozdíl nejen hned uvidíte, ale především ucítíte. Vyšší vlhkost, více vody a zeleně, odlišná flora i kultura místních obyvatel. Takže nás čekají divoké toky řek (Cosanga, Napo), vodopády, rostliny a barvy, které jen tak hned neuvidíte.
 • 8. den: město PUYO je asi nejslavnější svojí botanickou zahradou „Las Orquideas“, která je však koncipovaná podobně jako safari. Nečekejte tedy záhonky nebo skleníky, ale autentické pralesy. V doprovodu místního botanika je to však fantastický zážitek plný barev a vůní.
 • 9. den: NP SANGAY je zařazen do seznamu přírodního dědictví UNESCO, a právem! Tak krásné až děsivě monumentální panoramatické pohledy na přírodní krásy řada z vás jistě doposud neviděla. Vřesoviště, jezera, potůčky, údolí a úbočí donutí jistě i ty největší „nemilovníky“ focení přírody neustále fotit.
 • 10. den: město CUENCA je na seznamu kulturního dědictví UNESCO rovněž, a to pro svůj čistý a zachovalý koloniální ráz. Cuenca patří k nejzachovalejším městům španělské koloniální architektury 16. století v celé Latinské Americe.
 • 11. - 12. den: na závěr putování po celé zemi jsme si nechali relax na pobřeží Pacifiku, v MANGLARALTU. Tady nás čekají krásné pláže, přímořská kuchyně nebo setkání s rybáři (pro ty, kteří si ráno přivstanou).
 • 13. den: poslední den před odletem domů si necháme na největší město Ekvádoru - GUAYAQUIL. Příjemnou procházkou vyjdeme na vrchol LAS PENAS, odkud budeme mít město jako na dlani. Následně zvládneme navštívit i přilehlou tržnici. Pak už se jen připravíme na návrat do ČR.
 • 14. den: přílet do Prahy.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Guayaquil vč. let. tax a poplatků v max. výši 30 000 Kč, veškerá místní doprava, 12x ubytování v ***hotelu se snídaní, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: další vstupy, bakšišné, ostatní strava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 9 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 840 Kč, do 80 000 Kč za 1 440 Kč.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPoznávací zájezdy v exotice
UbytováníHotel 3*
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.QrCode image