Estonsko - Tallinn, ostrovy Estonska a NP Lahemaa

Náročnost 1 letecky hotel 3* snidane Novinka

Úvod:

Poznáme jedno z nejhezčích měst Evropy středověký Tallinn, nejznámější estonský Národní park Lahemaa, nejpoutavější část estonského venkova, ostrovy Hiiumaa, Saaremaa a Muhu - větrné mlýny, jalovcové keře a nekonečné výhledy z pobřeží.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

  • 1. den: odlet z Prahy do TALLINNU, hlavního města Estonska. Transfer na hotel v centru města, ubytování a dle časových možností první seznámení s městem.
  • 2. den: prohlídka města TALLINN (UNESCO), Staré město (Vanalinn) a toulky křivolakými uličkami, jedinečná středověká architektura, krásně zachovalé opevnění (věže Tlustá Margareta a Pohled do kuchyně), budova radnice s nejstarší lékárnou v severní Evropě, renesanční sídlo kupecké společnosti Černohlavců, nejstarší výrobna marcipánu na severu Evropy, hradní vrch Toompea, působivé chrámy (sv. Olafa se 138 m. vysokou věží, Panny Marie, kde je pohřben vůdce českých stavů J. M. Thurn, ruský chrám sv. Alexandra Něvského aj.), individuálně návštěva části Kadriorg s četnými muzei.
  • 3. den: největší estonský NÁRODNÍ PARK LAHEMAA neboli země zálivů. Toulky nedotčenou krajinou parku s velkými statky z 18. stol., malebnými řekami, jezery a poloostrovy. Zastavíme u famózního NÕMMEVESKÉHO VODOPÁDU, vydáme se naučnou stezku s bludnými kameny, navštívíme dlouhé písečné pláže a starobylé vesničky s typickými baltskými dřevěnými domky v centru oblasti u městečka LOKSA. Návrat do Tallinnu, individuální volno, atmosféra Starého města nebo možnost fakult. společné večeře, místní gastronomie a tradiční estonský likér „Vana Tallin“.
  • 4. den: ráno odjezd do známého přímořského letoviska PÄRNU, historické centrum, Červená věž, Tallinnská brána, radnice, barokní kostel, volný program a koupání na dlouhých písečných plážích, pyšnících se modrou vlajkou, možnost návštěvy muzeí, vyhlášených lázní, parků či místních restaurací.
  • 5. den: po snídani odjezd na trajekt do Virtsu a dále na ostrov MUHU, krátká prohlídka ostrova. Město LIIVA - jeden z nejstarších kostelů sv. Kateřiny, skanzen s původními domy ve vesnici KOGUVA. Přejezd na největší estonský ostrov SAAREMAA, zastávka v ORISSSAARE u stromu, který vyhrál titul Evropský strom roku 2015, ANGLA a foto-pauza u tamních větrných mlýnů, kráter v KAALI vytvořený meteoritem, centrum KURESSAARE, procházka centrem města, hrad ze 14. století s přilehlým parkem u pobřeží, socha Velký Tõll, fakultativně ochutnávka místní gastronomie. Návrat na pobřeží na ubytování.
  • 6. den: přejedeme do města Rohuküla a odtud trajektem do přístavu Heltermaa, na jeden z nejstarších ostrovů světa - ostrov HIIUMAA. Čeká nás svěží vzduch borovic, dlouhé písečné pláže, koupání, výhledy z pobřeží, poznávání ostrova majáků. Maják Tahkuna, jižně od Tahkuny navštívíme opuštěná zařízení sovětské armády vč. podzemního bunkru, zastávka na pláži Luidja, možnost koupání. Dále přejezd k jednomu z nejstarších kamenných majáků světa Kõpu. Odpoledne opustíme ostrov a vydáme se do Tallinnu, podvečerní město, osobní volno.
  • 7. den: snídaně a dle let. řádu transfer na letiště, odlet do Prahy.
  • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Tallinn vč. let. tax a poplatků cca 7 000 Kč, transfer z/na letiště, trajekty na ostrovy, doprava v Estonsku na výlety (místní i pronajatý bus), 6x ubytování v hotelu*** - 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, 6x snídaně, pobytová taxa, vedoucí zájezdu.
  • Cena nezahrnuje: vstupné, fakultativní výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
  • Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu 259 Kč.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel 3*
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.QrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist