Termíny - přidat do oblíbených
01.07.20 - 06.07.2020DAA0400410 590 KčPřidat

Dánsko, ráj ostrovů a gurmánů

klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel snidane Náročnost 1.5

Úvod:

Kodaň, ostrovní metropole Dánska, kde se harmonicky snoubí historie, příroda, voda i pevnina. Kouzelné souostroví plné typicky dánských venkovských domků a hlavně zelený ostrov Møn s křídovými bílými útesy, plážemi a malými rybářskými přístavy. Můžete ochutnat místní speciality (maso i ryby), prožít bílé noci a lásku Dánů k přírodě a jídlu. Navštívíte sídlo dánských králů Frederiksborg i slavný Kronborg kam umístil Shakespeare svého Hamleta, muzeum Vikingů i slavné Dánské akvárium.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
01.07.20 - 06.07.20 20DAA04004 10 590 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odjezd ČR v pozdních večerních hodinách, trajekt z Německa do Dánska.
 • 2. den: cesta Dánskem přes ostrovy Lolland a Falster na hlavní ostrov Sjaelland, KODAŇ, dánská přímořská metropole, socha Malá mořská víla, zámek AMALIENBORG SLOT (exteriéry), sídlo dánské královny Markéty II., královská stráž v uniformách s kožešinovými čepicemi, královský palác ROSENBORG SLOT, dříve letní sídlo dánských králů, korunovační klenoty, NYHAVN, starý přístav s kavárnami a starými loděmi i moderními jachtami, ubytováním, možnost večeře.
 • 3. den: FREDERIKSBORG, bývalé letní sídlo dánské královské rodiny, bohatě zdobený interiér, zámecká kaple, kde se tradičně uděluje nejvyšší dánské vyznamenání Bílého slona, zámecký park, KRONBORG, Hamletův hrad (UNESCO), drama Williama Shakespeara, mohutné hradební valy, možnost indiv. prohlídky interiérů nebo prohlídka rybářského přístavu a městečka HELSINGØR, typické dánské uličky plné obchůdků, kaváren a restaurací, možnost ochutnat slavné SMØREBRØD, dánské obložené chleby s dánským pivem přip. Snapsem nebo ochutnávka dánských piv, fakult. večeře.
 • 4. den: KODAŇ, fakult. výlet lodí po kanálech - nejlepší způsob, jak poznat město, nedaleko se nachází dále bývalé královské sídlo CHRISTIANBORG (exteriéry), zámecká kaple, STRØGET, hlavní pěší zóna protínající město, plno obchodů, kaváren a bavičů, katedrála, historické budovy univerzity, vyhlídka z válcové věže RUNDETÅRN až do Švédska, radnice, socha Hanse Christiana Andersena, dračí fontána, pocta dánské moderní architektuře a designu – Modrá planeta ZOO a Dánské národní akvárium (architekti 3XN, Norman Foster), podvečer čtvrť bývalé hippises Svobodné město CHRISTIANSHAVN, možnost večeře.
 • 5. den: ROSKILDE, město založené v 10. stol. Vikingy (UNESCO), katedrála, místo posledního odpočinku dánských králů a královen, muzeum tradičních vikinských lodí, cesta na ostrov MØN, turistika na bílých útesech MØNS KLINT (varianty náročnosti) – křídové bílé útesy dosahují výšky až 128 metrů nebo jen pohodlně na horní vyhlídky a možnost posezení u kávy a skvělých dánských koláčů, KLINT HOLM, malý rybářský přístav, možnost koupání na písečných plážích, čerstvě uzené a marinované ryby a sýry, fakult. rybí oběd formou bohatého rybího bufetu, poslední pohledy na ostrovy BØGE, MØN a FALSTER na rozloučenou, trajekt do Německa.
 • 6. den: příjezd do ČR ráno.
 • Poznámka I: CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu především vzhledem k počasí a aktuálním jízdním řádům trajektů.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, trajekty a přejezdy mostů dle programu, 3x hotel, 3x snídaně, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: fakult. akce vč. dopravy, vstupné (cca 600 DKK) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje".
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 2 900 Kč, neobsazení lůžko 2 900 Kč, 2x večeři na hotelu 900 Kč, oběd (bohatý rybí bufet či maso) 600 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně připojištění stornopoplatků do 30 000 Kč za 175 Kč.
 • Umístění: Dánsko - Kodaň
 • Náročnost programu Orientační ceny vstupného KODAŇ : Rosenborg Slot zámek a klenotnice 90 DKK, projížďka lodí po kanálech v Kodani 95 DKK, HELSINGOR, hrad Kronborg : 90 DKK ROSKILDE : katedrála 60 DKK, Muzeum vikinských lodí 115 DKK trajekt na ostrovy: 125 DKK Uvedené ceny jsou orientační podle roku 2015. Často je možné uplatnit skupinovou slevu (min. 20 osob). Slevu lze někdy získat také na legitimace ISIC, IYTC či ITIC a průkaz novináře. Kapesné Doporučujeme na vstupné min.450 - 600 dánských korun, na jídlo alespoň 500 dánských korun.

Příplatky a slevy


 • 1 lůžkový pokoj - 2 900 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 2 900 Kč
 • 2x večeře - 1 800 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 210 Kč
 • 1x oběd - 600 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Dánsko Dánsko
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupní místaPraha, svoz Brno, svoz Hradec Králové, svoz Pardubice
Zájezdy do destinací
Dánsko - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist