Termíny - přidat do oblíbených
17.07.20 - 24.07.2020BOA0400125 990 KčPřidat

Francie - Bordeaux a Akvitánie, památky, víno a vlny Atlantiku (letecky)

letecky hotel snidane Náročnost 1.5

Českými turisty zatím nepříliš prozkoumané regiony Bordeaux a Akvitánie. Město tří mušketýrů La Rochelle i historické Poitiers či Bordeaux se svými víny, či městečko Cognac, domov francouzských koňaků.

Úvod:

Poznávací zájezd s koupáním na nejkrásnějších plážích Atlantiku a za památkami, gastronomií a vínem. Tento poněkud turisty opomíjený kraj nabízí nejen nekonečné pláže Atlantiku a největší písečnou dunu Evropy Pyla, ale i zelené vnitrozemí, románské a gotické kostely a katedrály, četné památky UNESCO, město tří mušketýrů La Rochelle i historické Poitiers či Bordeaux. Ale hlavně to nejznámější – lahodné odrůdy a známé značky proslulého vína a koňaku, mořské plody a čerstvé ryby. A pro milovníky moderní techniky a architektury tu je návštěva parku filmových projekcí Futuroscope. V případě zájmu o zkrácení cesty do Akvitánie doporučujeme leteckou dopravu do Bordeaux.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
17.07.20 - 24.07.20 20BOA04001 25 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do Akvitánie do Bordeaux, transfer na hotel.
 • 2. den: ráno vlakem do LA ROCHELLE, kouzelné přímořské letovisko, vzpomínka na Tři mušketýry a KARDINÁLA RICHELIEU, pevnost hugenotů, věž sv. Mikuláše, paláce ze 17. st., opevněný přístav s majákem, možnost návštěvy světoznámého akvária, půjčení kola po městě, odpočinek u moře a koupání nebo fakult. lodí kolem PEVNOSTI BOYARD NA OSTROV AIX, pevnost, koupání v moři.
 • 3. den: cesta na ostrov ÎLE-DE-RÉ, ostrov rybářů, bílých domků a zelených okenic, 3 km dlouhý slavný most, romantika přístavu ST. MARTIN, VAUBANOVA PEVNOST (UNESCO), maják a koupání na kouzelných plážích Atlantiku, cesta do SAINTES (UNESCO), starověké vykopávky, amfiteátr, GERMANIKŮV OBLOUK (19. st. př. n. l.), románské opatství Abbaye aux Dames, fakult. ochutnávka vína a místních gastronomických specialit.
 • 4. den: výlet ve znamení koňaku: ANGOULÊME, město na vápencovém ostrohu nad řekou Charente, cesta po hradbách a krásné výhledy, katedrála St-Pierre, COGNAC, ochutnávka koňaku a exkurze s muzeem, ubytování v centru BORDEAUX (UNESCO), dále program A, B: večerní procházka městem, brány, paláce, živá náměstí a možnost večeře.
 • 5. den: ráj pobřeží Atlantiku, ARCACHONSKÝ ZÁLIV s barevnými domky, Muzeum ústřic a možnost ochutnávky čerstvých ústřic od pěstitele, cesta přírodním parkem Landeský les, turistika na nejvyšší duně Evropy PYLA (Dune du Pilat), dle počasí nádherné koupání pod dunou, nebo procházka v piniovém lese, městečko ARCACHON, lázeňské centrum, moře před západem slunka, koupání nebo možnost večeře (rybí speciality a plody moře), pozdější návrat do hotelu.
 • 6. den: fakult. celodenní výlet ve znamení vína kraje BORDEAUX, oblastí vinic, SAINT-ÉMILION (UNESCO), Mekka milovníků červeného vína, vinice, kouzelné vinařské město se skalním kostelem, ochutnávka místních vín s průvodcem, dále SAUTERNE (centrum nejslavnějších dezertních vín světa), nebo individuální volno v BORDEAUX a možnost návštěvy jedinečného moderního muzea Cité du Vin, příp. možnost indiv. celodenní koupání a odpočinek u Atlantiku (fakult. vlakem do ARCACHONU na nejkrásnější pláže Atlantiku), po návratu společná večeře za příplatek.
 • 7. den: BORDEAUX, historické město (UNESCO), katedrála, návštěva muzea vína s průvodcem, châteaux v regionu Bordeaux - tajemství kraje vína MÉDOC, výlet do zálivu kolem ústí řeky Gironde (soutok Garonny a Dordogne), vinná cesta s výhledy na slavná châteaux a exkurze v château ST. JULIAN, PAULLAC a MARGAUX, možnost nákupu jedinečných vín, sýrů a specialit, návrat na hotel MHD.
 • 8. den: ráno transfer na letiště a odlet do Prahy, předpokládaný přílet do Prahy odpoledne.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenku Praha – Bordeaux včetně letištních poplatků a příruční zavazadlo do 10 kg, 2. zavazadlo do 20 kg, transfer z a na letiště, vlakové spojení do La Rochelle, 7x hotel v centru, 6x snídani, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: stravu, ochutnávky, místní dopravu a vstupné (do 105 EUR + vstupné za Futuroskope 20-43 EUR) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje".
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 4 900 Kč, 1x večeře 600 Kč, výlet 6. dne Saint-Émilion a víno 580 Kč (od 15 os.), pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně připojištění stornopoplatků do 30 000 Kč za 280 Kč.
 • Umístění: Francie - Akvitánie, Bordeaux

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 4 900 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 4 900 Kč
 • odbavené zavazadlo do 20 kg - 2 500 Kč
 • 1x večeře - 600 Kč
 • výlet 6. dne Saint-Émilion a víno (od 15 os.) - 580 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 280 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Francie Francie
Bordeaux Bordeaux
UbytováníHotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha
Zájezdy do destinací
Francie - zájezdy
Bordeaux - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist