Termíny - přidat do oblíbených
19.07.20 - 26.07.2020NKN1770633 500 KčPřidat
07.08.20 - 14.08.2020NKN1771632 900 KčPřidat
15.07.21 - 22.07.2121NKN1770634 550 KčPřidat

Norsko - Nejkrásnější fjordy Norska

letecky hotel polopenze

Na tomto zájezdu si ušetříme leteckou dopravou dlouhou cestu a můžeme tedy navštívit ještě více přírodních krás a fjordů.

Úvod:

Oblíbený a také nejdéle prodávaný poznávací zájezd do Norska. Právem jej proto považujeme za klenot mezi zájezdy. Zájezd kombinuje poznávání měst a přírodních krás. V ceně je vstup do unikátního muzea polární lodi Fram v Oslo, také vyhlídková plavba po světoznámém fjordu Geiranger, který je na seznamu UNESCO a polopenze.V programu je zařazeno několik krátkých vycházek. Ubytováni budete v turistických hotelech - některá místa ubytování jsou přímo na dosah panenské norské přírody a hor (Skeikampen) či fjordů. A co vše tento poznávací zájezd do Norska ve svém programu nabízí? Na zhlédnutí přírodních magnetů Norska – fjordů, hor, ledovců a vodopádů – je dostatek času. Z měst můžete podrobně poznat Oslo i s jeho muzei a výraznou dominantou – Operou, olympijský Lillehammer a malebný Bergen.Vyhlídková plavba po Geirangerfjordu, zastávka pod nejvyšší kolmou stěnou Evropy Trollveggen, průjezd proslavenou Trolí stezkou či pohled na magický splaz ledovce Jostedalsbreen patří k největším atrakcím zájezdu. Jde o turisticky nenáročný program s mnoha zastávkami k fotografování.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: navečer odlet z Prahy. Po příletu na letiště Gardermoen severně od Osla dojedeme na ubytování (2 noci, mimo centrum).
 • 2. den: hlavní město Norska OSLO nabízí rozmanitou škálu zajímavých míst, v centru budeme obdivovat světoznámou radnici i architektonický skvost – bělostnou budovu Opery na břehu Oslofjordu. Na poloostrově muzeí Bygdøy nalezla svůj trvalý domov polární loď FRAM, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Vstupné je v ceně. Můžeme si prohlédnout i vor Kon Tiki a papyrovou loď Ra II. Thora Heyerdahla. Projdeme se v parku Frogner, kde je umístěno 212 soch Gustava Vigelanda. Z legendárního sportoviště HOLLMENKOLLEN s novým skokanským můstkem nakonec pěkně uvidíme celé město a vody Oslofjordu. Nocleh mimo centrum Osla. Večeře je v ceně.
 • 3. den: dnes zamíříme do oblasti ZOH 1994. V LILLEHAMMERU, ležícímu u největšího norského jezera Mjøsa (po několik let zde žila norská spisovatelka Sigrid Undsetová – autorka románu Kristina Vavřincová), navštívíme olympijské můstky a přes 100 let starý skanzen Maihaugen. Na ubytování dojedeme do horského střediska pod horou Skeikampen. V případě dobrého počasí si můžete na její úpatí večer sami vystoupat. V místě jsou i další možnosti na krátké či delší procházky. Světlo je v letních měsících nejméně do deseti hodin. Večeře je v ceně.
 • 4. den: ráno se vydáme na panoramatickou silnici PEER GYNT VEGEN. Odtud za dobrého počasí zahlédneme siluety NP Rondane a Jotunheimen a uvidíme atraktivní krajinu na náhorní plošině. Okolo poledne se zastavíme v městečku DOMBÅS. Odpoledne se pak vydáme podél mnoha peřejí a vodopádů divoké řeky Rauma, vinoucí se hlubokým údolím Romsdalen, až k nejvyšší kolmé stěně Evropy – TROLLVEGGEN (v překladu Trolí stěna). Úchvatné zážitky nás pak čekají při stoupání 11 zatáčkami po proslulé silnici Trollstigen - tato „trolí cesta“ vede až do horského sedla, ležícího v nadmořské výšce 900 m. Po průjezdu jahodovým údolím Valldalen nás již polapí pavučiny ramen západonorských fjordů. První z nich, Storfjord, přeplujeme trajektem a pak se již dostaneme na ubytování. Dnešní večeře je v ceně zájezdu.
 • 5. den: nejprve se potěšíme vyhlídkovou plavbou po nejznámějším norském fjordu GEIRANGERFJORD (UNESCO) - plavba je v ceně. Pokud nám bude přát počasí, vyjedeme desítkami serpentin až na vyhlídku na hoře DALSNIBBA (1 497 m n. m.). Dále budeme pokračovat do městečka LOM, kde si prohlédneme starobylý sloupový kostel (stavkirke). Po silnici Sognefjellvegen vyjedeme do nejvyššího silničního sedla v Norsku (1 440 m n. m.). Odtud jsou fantastické pohledy na nejvyšší skandinávské pohoří Jotunheimen a jeho přilehlé ledovce. Večeře je v ceně zájezdu.
 • 6. den: dnešek bude opět ve znamení fjordů a největšího ledovce evropské pevniny JOSTEDALSBREEN. Kolem Lustrafjordu a proti proudu ledovcové řeky dojedeme na dosah nádherného ledovcového splazu Nigardsbreen. Nejprve se přeplavíme lodičkou po ledovcovém jezeře a následně dojdeme až na dosah mohutného čela ledovce. Nejdelší fjord světa SOGNEFJORDEN (204 km) přeplujeme trajektem. Večeře je v ceně zájezdu.
 • 7. den: kolem poledne přijedeme do posledního cíle naší norské cesty – do druhého největšího města Norska – BERGENU, jehož neopakovatelnou atmosféru tvoří rybí trh, unikátní hansovní domy na nábřeží BRYGGEN (UNESCO), starobylá pevnost Bergenhus, středověké kostely s nejkrásnějším Mariánským kostelem a stará čtvrť dřevěných domů Gamle Bergen. Pěkný pohled na centrum města nabízí vyhlídka FLØYEN, kam lze, podobně jako na pražský Petřín, vystoupat pěšky nebo se svézt pozemní lanovou dráhou. Večeře je v ceně zájezdu.
 • 8. den: po ranním vychutnání poklidné norské atmosféry odjezd na letiště. Odlet, po přestupu přílet do Prahy večer. Svoz do Brna je pro předem zaregistrované účastníky zájezdu zajištěn.
 • Cena zahrnuje: letenka Praha – Oslo a Bergen – Praha s přestupem vč. let. tax a poplatků, doprava autobusem, vnitrostátní trajekty, vyhlídková plavbu po Geirangerfjordu, vstupné do muzea Fram, 7x ubytování v turistickém hotelu (2lůžkové pokoje s WC a sprchou), 7x snídaně, 6x večeře, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné cca 800 NOK a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 6 000 Kč (omezený počet pokojů), * svoz z Brna linkovým autobusem nebo vlakem a zpět mikrobusem (min. 3 os.) 800 Kč.

Příplatky a slevy


 • 1 lůžkový pokoj - 6 000 Kč
 • svoz Brno - 800 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Norsko Norsko
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Norsko - zájezdyQrCode image

TOPlist