Rotterdam, město vody a jiřinkové korzo

bus hotel snidane Novinka

Zájezd do Holandska, v kterém navštívíme největší přístav Evropy, Zundert s rodištěm malíře van Gogha, či sídelní město Den Haag.

Úvod:

Zažijete největší květinovou slavnost světa, navštívíte skanzen, který je pod ochranou UNESCO, Rotterdam, největší přístav Evropy a DEN HAAG. Na své si přijdou milovníci tradic a slavností, moderní architektury i umění. Zážitkový eurovíkend v Rotterdamu a okolí. Hotel *** v centru Rotterdamu umožní variabilitu programu.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

  • 1. den: odjezd z ČR večer do Holandska.
  • 2. den: skanzen KINDERDIJK (UNESCO), 19 větrných mlýnů na břehu kanálu na okraji ROTTERDAMU, muzeum větrných mlýnů, ráj fotografů, fakult. projížďka lodí po kanálu mezi mlýny, prodejna sýrů, ROTTERDAM, město vody, největší přístav Evropy a největší kontejnerový přístav na světě, ubytování v centru, prohlídka města s průvodcem, moderní architektura a mrakodrapy (Kijk-Kubus, stavba Het Potlood a Nizozemský architektonický ústav), WITTE HUIS - kdysi nejvyšší budova kanceláří v Evropě, možnost návštěvy muzeí: námořní muzeum, KUNSTHAL, Museum BOIJMANS VAN BEUNINGEN, večer MARKT HALL, supermoderní stavba tržnice s možností večeře – místní i mezinárodní kuchyně.
  • 3. den: ZUNDERT, místo narození Vincenta van Gogha, muzeum van Gogha, římskokatolický kostel, neoklasicistní radnice, větrný mlýn ze 17. st., největší květinové korzo na světě (na 600 000 květů jiřin, na 20 pohyblivých soch až 10 m vysokých alegorických vozů), v podvečer návrat do ROTTERDAMU, atmosféra večerního města.
  • 4. den: ROTTERDAM, procházka přístavem, Erasmův most, fakult. okružní plavba lodí - zážitek pro milovníky lodí, pohledy na nákladní přístav, rotterdamské mosty a moderní budovy na nábřeží z vodní perspektivy nebo procházka k vyhlídkové věži EUROMAST (185 m) - symbol města, panoramatický výhled na město, možnost využít jízdu otáčivým výtahem (vždy nutná rezervace v předstihu), indiv. volno nebo odpoledne fakult. cesta vlakem s průvodcem do DEN HAAGU (6EUR) sídlo královny a vlády, budova parlamentu u jezera HOFVIJVER, radnice, protestantský kostel sv. Jakuba, možnost návštěvy MAURITSHUIS - jedna z nejkrásnějších galerií Nizozemska (Rembrandt, Vermeer), procházka městem, možnost oběda či večeře, večer odjezd z ROTTERDAMU ke skupině do HAAGU a transfer do ČR.
  • 5. den: návrat do ČR ráno.
  • Poznámka I: CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu dle slavností a otvíracích dob objektů. Doporučujeme Rotterdam Welcome Card (23 EUR, doprava zdarma, slevy na muzea).
  • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, 2x hotel***, 2x snídaně, vedoucí zájezdu, informační materiály.
  • Cena nezahrnuje: příp. pobytovou taxu, jízdy lodí a vlakem, fakult. služby a vstupné (60 EUR) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje".
  • Příplatky: 1lůžkový pokoj 2 200 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně připojištění stornopoplatků do 30 000 Kč za 175 Kč, Brno za 400 Kč.
  • Umístění: Rotterdam, Haag


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupní místaPlzeň, PrahaQrCode image

TOPlist