Termíny - přidat do oblíbených
16.06.20 - 27.06.2020SHR1401917 990 KčPřidat

Švédsko, Finsko, Rusko, Estonsko, Lotyšsko, Litva - Stockholm-Helsinky-Petrohrad a pobaltské republiky s plavbou po Baltu

Náročnost 1 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel 3* snidane

Výjimečný zájezd kombinující 7 zemí obklopujících Baltské moře. I samotný Balt přeplujete dvakrát.


Úvod:

Jeden z nejoblíbenějších zájezdů s Petrem Horákem nám umožní poznat ta nejzajímavější místa 6 států omývaných vodami Baltského moře. Abychom tohle všechno stihli, budeme hned dvakrát brázdit vody Baltu obřím trajektem. A vězte, že to, co uvidíme, bude opravdu stát za to – fascinující Stockholm, Helsinky a finské jezerní kraje, velkolepé paláce a chrámy Petrohradu, Praze podobný Tallinn, elegantní Riga, hrdý Vilnius a na závěr bývalé sídlo litevských knížat vodní hrad Trakai

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
16.06.20 - 27.06.20 20SHR14019 17 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: v pozdních večerních hodinách odjezd autobusu dle nástupních míst.
 • 2. den: krátce po půlnoci odjezd z Prahy do Německa. Ráno příjezd do ROSTOCKU a následná prohlídka města. Odpoledne nalodění na trajekt do švédského Trelleborgu. V nočních hodinách vylodění a odjezd do Stockholmu.
 • 3. den: ráno příjezd do švédské metropole STOCKHOLM, celodenní prohlídka GAMLA STAN (Staré město) s královským palácem, parlamentem, radnicí a kostelem Storkyran. Moderní radnice, v níž se udělují Nobelovy ceny, unikátní námořní muzeum VASA. Večer nalodění na trajekt do Finska (ubytování ve 4lůžk. kajutách), plavba Baltským mořem.
 • 4. den: ráno bohatá snídaně na lodi, vylodění ve finském Turku a jízda autobusem do hlavní metropole. HELSINKY, prohlídka okolí přístavu, Uspenská katedrála, navštívíme moderní kostel Skalní chrám - Temppeliaukion kirkko, halu Finlandia, Olympijský stadion - dějiště LOH 1952, Sibeliův monument - památník nejslavnějšího finského skladatele. Přejezd do střediska zimních sportů LAHTI. Cesta nádhernou jezerní krajinou do oblasti Savonlinny, ubytování.
 • 5. den: návštěva jednoho z nejkrásnějších měst Finska SAVONLINNY, rozkládajícího se na dvou ostrovech mezi jezery, zastávka u impozantního vodního hradu OLAVINLINNA. V podvečerních hodinách příjezd do PETROHRADU. Ubytování v hotelu. Fakultativně výlet na noční otevírání mostů na Něvě. Autobusem na náměstí Děkabristů, projížďka nočním nasvíceným městem, CHRÁM SV. MIKULÁŠE a romantická místa na břehu kanálů – Petrohradské Benátky. Místa, kam Dostojevský zasadil děj románu Zločin a trest. Návrat do hotelu okolo 02:00 hod.
 • 6. den: PETROHRAD (UNESCO), město založené r. 1703 Petrem Velikým na ostrovech a bažinách v ústí Něvy. Okružní jízda městem – domek Petra I. Velikého, Smolný klášter, Křižník Aurora odstartoval jednu z nejzásadnějších událostí světových dějin minulého stol. Prohlídka nejvýznamnějších pamětihodností města. ERMITÁŽ, jednoho z nejslavnějších světových muzeí a galerií na honosném Palácovém nábřeží, bezkonkurenční sbírky uměleckých pokladů. ZAJEČÍ OSTROV, historicky první osídlený ostrov Petrohradu s impozantní Petropavlovskou pevností a katedrálou sv. Petra a Pavla s hrobkou P. Velikého a dalších ruských carů, vězení Trubeckého bastionu. Fakultativní lodní projížďka po Něvě – úchvatné pohledy na mosty a vodní cesty. Návrat na nocleh.
 • 7. den: městečko PUŠKIN, jižně od Petrohradu, velkolepé sídlo ruských carů CARSKOJE SELO. Jen málo míst v Rusku je spjato s ruskými dějinami více, než zdejší paláce a parky. Prohlídka Kateřinského paláce Kateřiny II. Veliké – mistrovské dílo baroka s dechberoucí JANTAROVOU KOMNATU. Odpoledne Petrohrad, náměstí sv. Izáka s jezdeckou sochou Petra Velikého a monumentální katedrálou sv. Izáka. Z její kopule se skýtá fantastický výhled na město a sousední budovy Admirality a Ermitáže. Něvský prospekt – nejslavnější ulice v Rusku, individuální volno.
 • 8. den: letní rezidence Petra Velikého PETRODVORCE, rozkládající se přímo na břehu Finského zálivu. Prohlídka grandiózního parku, jemuž dominuje Velká kaskáda (37 zlacených soch, 64 fontán a 142 vodotrysků). Odjezd z Ruska, večer ubytování v estonském Tallinnu.
 • 9. den: TALLINN (UNESCO), hlavní město Estonska na břehu Finského zálivu. Staré město obehnané mohutnými hradbami s věžemi a cimbuřím, připomíná malebností svých uliček Prahu. Uvidíme bránu Viru, Radniční náměstí s gotickou katedrálou, hanzovní cechovní a kupecké domy. Odjezd, večer ubytování v Lotyšsku – Riga.
 • 10. den: hlavní město Lotyšska a největší město Pobaltí RIGA. Stará Riga, středověké jádro města (UNESCO) s nejstaršími kamennými domy v zemi, ulice Kalku, červený cihlový KOSTEL SV. PETRA, ulice Skarňu, gotický dům Černohlavců, trojice domů Tři bratři na Maža Pils, spleť uliček, nábřeží, Rižský hrad – sídlo prezidenta. Odjezd, večer ubytování Litva – Vilnius.
 • 11. den: prohlídka nejvýznamnějších pamětihodností hlavního litevského města VILNIUS (UNESCO) na řece Neris, Katedrální náměstí, věž Gedimino, Pilies gatvė (Hradní ulice), Radniční náměstí, dlážděné uličky Starého města, Jitřní brána. Program zakončíme v bývalém sídle litevských knížat – vodní hrad TRAKAI a modlitebny a muzea tajemného etnika Karaimů. Odjezd, noční průjezd Polskem.
 • 12. den: předpokládaný příjezd do ČR v dopoledních hod. a následné rozvozy.
 • Poznámka I: CK je oprávněna změnit nástupní místo na svozové místo! Nástupní místa se odvíjejí podle přihlášení klientů.
 • Poznámka II: 3lůžk. pokoj je formou 2lůžk. pokoje s přistýlkou Vízum do Ruska, od září 2019 je možné si vyřídit na http://electronic-visa.kdmid.ru pro Petrohradskou oblast elektronická víza individuálně. Tato víza jsou zdarma. Za poplatek 150 Kč/os. vyřídí víza cestovní kancelář. Potřebné informace k vyřízení víz obdržíte měsíc před odjezdem. Při objednávce zájezdu nahlaste číslo cestovního pasu a dobu jeho expirace. Pojištění pro cesty do zahraničí je podmínkou k vyřízení víza
 • Cena zahrnuje: doprava klim. busem, trajekty Rostock – Trelleborg a Stockholm – Turku/Helsinky, 8x ubytování – 7x ubytování hotely*** - 2lůžk.pokoje s příslušenstvím, 1x 4lůžk. kabina na trajektu Stockholm – Turku/Helsinky, 8x snídaně formou bufetu, pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu (povinné z důvodu vyřízení víza), vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné vč. rezervačních poplatků, fakult. služby a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžk. pokoj 5 000 Kč (povinné při nedoobsazení), skupinové turistické vízum do Ruska 1 990 Kč (o potřebných formalitách nutných k vyřízení víza do Ruska budeme včas informovat), Jantarová komnata 890 Kč – cena zahrnuje vstup do zámku, zámeckého parku i návštěvu Jantar. komnaty, vč. povinného místního průvodce a sluchátek (nutno objednat nejpozději měsíc před odjezdem), 4lůžk. kajuta na trajektu Rostock – Trelleborg 500 Kč/os.

Příplatky a slevy


 • vízum do Ruska cca - 150 Kč
 • příplatek nástupní místo Hranice na osobu - 500 Kč
 • příplatek nástupní místo Olomouc - 250 Kč
 • 4lůžková kajuta na trajektu/os - 500 Kč
 • Jantarová komnata - 890 Kč
 • příplatek nástupní místo Hranice na Moravě, Ostrava - 500 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 5 000 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 5 000 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Švédsko Švédsko
Rusko Rusko
Lotyšsko Lotyšsko
Litva Litva
Finsko Finsko
Estonsko Estonsko
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Hradec Králové, Olomouc, Litomyšl, Holice, Ostrava, Vysoké Mýto, Svitavy, Hranice na Moravě, Pardubice, Praha
Zájezdy do destinací
Švédsko - zájezdy
Rusko - zájezdy
Lotyšsko - zájezdy
Litva - zájezdy
Finsko - zájezdy
Estonsko - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist