Termíny - přidat do oblíbených
24.09.20 - 29.09.2020ALA108279 490 KčPřidat

Francie - Alsasko na kole - vinná stezka*

Náročnost 2 klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze cyklistika

Alsasko od středověku patřilo střídavě Německu i Francii a mísí se zde kulturní vlivy obou zemí. Alsasko kromě kopcovité krajiny a hrázděných domů v malebných vesničkách nabízí i cyklostezku mezi místními rozsáhlými vinicemi.

Úvod:

Alsasko v sobě spojuje to lepší z Francie i z Německa. Jsou zde typické hrázděné domy, místní lidé sice mluví francouzsky, ale rádi a dobře mluví i německy. Taktéž lahodné bílé víno a alsaská kuchyně nám zprostředkuje gastronomický zážitek dle vynikajících receptů obou zemí. Typickým dekorem domů jsou čapí hnízda (čáp je symbolem Alsaska). Vše je čisté a upravené, ale nepřezdobené. Ubytujeme se ve stylovém hotýlku, odkud budeme za podpory autobusu vyrážet na jednodenní výlety.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
24.09.20 - 29.09.20 20ALA10827 9 490 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjezd v pozdních večerních hodinách, noční přejezd do městečka EGUISHEIM; výlet zvlněným pohořím mezi vinicemi do Rouffachu nebo Cesta pěti hradů (Route des cinq Châteaux), jedno z nejkrásnějších měst Alsaska – COLMAR, centrum s radnicí a muzeum UNTERLINDEN, dojezd do hotelu (50 km).
 • 3. den: autobusem na horu SV. ODILY - unikátní výhled na okolní krajinu, léčivá studánka, tajemná Pohanská zeď, na kole do kouzelného městečka OBERNAI, Rosheim s nejstaršími domy v Alsasku a nejkrásnějším románským kostelem, MOHLSHEIM se středověkým jádrem, ale také kolébka vozů Bugatti (50 km); naložení kol v Traenheimu a ochutnávka vín v LA CAVE DU ROI DAGOBERT.
 • 4. den: autobusem na hrad HAUT KOENIGSBOURG, vyložení kol a sjezd do SÉLESTATU, středověká městečka Riquewihr a Ribeauvillé, vinicemi do HUNAWIHRU (opevněný kostel a chovná stanice čápů), zakončení v rodišti Alberta Schweizera – KAYSERSBERGU (50 km).
 • 5. - 6. den: autobusem do sedla BONHOMME (949 m), na kole po hřebenové silničce budované za 1. světové války, mezi lesy a pastvinami VOGÉZ, dojezd do hotelu (65 km) nebo nejkrásnější cyklostezka jižního Německa – vinařská oblast KAISERSTUHL (46 km), večerní odjezd domů, návrat následující den v brzkých ranních hodinách.
 • Fakultativní výlety: ochutnávka vín ve vinařství La Cave du Roi Dagobert - asi 10 EUR/os. (ochutnávka 5 druhů vín, 1 láhev 0,7l vína jako dárek), prohlídka hradu Haut Koenigsbourg - při skupině nad 20 osob cena asi 7 EUR/os.
 • Poznámka I: Tento zájezd je pořádán ve spolupráci s CK Adventura.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, 3x ubytování v ***hotelu s 2lůžkovými pokoji s příslušenstvím, 3x polopenze (dvouchodové menu v hotelové restauraci, karafa vody), vedoucí zájezdu, informační materiály, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje".
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 1 800 Kč, neobsazení lůžko 1 800 Kč, povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet) 1 000 Kč.
 • Umístění: Francie - Alsasko, Eguisheim
 • Náročnost programu asfalt, mírně zvlněný profil, u programu 5. dne při variantě do oblasti Vogéz náročnost 2, skupina 25 - 44 osob. Fakultativní služby: ochutnávka vín ve vinařství La Cave du Roi Dagobert - asi 10 EUR/os. (ochutnávka 5 druhů vín, 1 láhev 0,7l vína jako dárek), prohlídka hradu Haut Koenigsbourg - při skupině nad 20 osob cena asi 7 EUR/os.

Příplatky a slevy


 • 1 lůžkový pokoj - 1 800 Kč
 • Příplatek za eletrokolo - 1 000 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Francie Francie
Typ zájezduCYKLOZÁJEZDY - DOVOLENÁ NA KOLE
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaBeroun, Plzeň, Praha
Zájezdy do destinací
Francie - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist