Termíny - přidat do oblíbených
26.08.22 - 03.09.2222AKH0237119 490 KčPřidat

Pohodový týden - Korsické Alpy a tyrkysové moře

Náročnost 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel polopenze turistika bazén TIP CK Poznání

Vydejte se s námi na Korsiku, která snoubí krásy hor a turistiky s možností koupání se v průzračném moři. Společně navštívíme horské městečko Evisa, vykoupeme se v kaskádách v soutěsce Spelunca a zavítáme do starobylých uliček městečka Corte. To vše můžeme večer završit koupáním v hotelovém bazénu a francouzskou večeří.


Úvod:

Korsika je nejen proslulá svými přírodními pozoruhodnostmi, ale také cenovými relacemi turistických služeb. V plné sezóně se nám podařilo zajistit odpovídající hotel s místní regionální polopenzí za slušnou cenu na korsické poměry. Ceny odpovídajících služeb jsou vyšší než ve Švýcarsku, ale kvalita ubytování nižší. To je prostě Korsika a k ní to tak patří. Ale až tento úžasný, přírodním bohatstvím oplývající ostrov poznáte, zapomenete na švýcarský komfort. Švýcarsko je sice úžasné, ale chybí mu ta dramatická mořská pobřeží s fantastickými plážemi a tyrkysovým mořem, kterého si na Korsice určitě užijete. Letovisko Evisa se nachází v nadmořské výšce 829 metrů na úpatí vrcholu Col de Verghio obklopené kaštanovými lesy. Je vzdáleno 20 km od vyhlášeného mořského letoviska Porto. Hotel s bazénem v tomto letovisku se stane naším domovem na 6 nocí. Odtud budeme vyrážet k moři i do hor.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaPrůvodceZákladní cena
26.08.22 - 03.09.22 22AKH02371 VYPRODÁNO M. Procházková Garance odjezdu 19 490 Kč Rezervovat
02.07.22 - 10.07.22 22AKH01921 Uplynulý termín
03.07.21 - 11.07.21 21AKH01921 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Korsika - dovolená - program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjezd z ČR, noční přejezd do Itálie, trajektem do korsické BASTIE, prohlídka starobylého města. Přejezd proslulým divokým kaňonem Scala di Santa Regina podél řeky GOLO do horského městečka EVISA, ubytování v hotelu, prohlídka městečka, seznámení s okolím.
 • 3. den: po snídani jedna z nejznámějších atrakcí ostrova - soutěska SPELUNCA s koupáním v kaskádách (2,5-3 hod.,↑ 620 m,↓130 m). Nejvytrvalejší mohou dojít pěšky až do PORTA (+7 km). Ostatní přejezd autobusem do Porta. Odpolední koupání a relaxace u moře, prohlídka tohoto atraktivního turistického centra západního pobřeží. Navečer krátký přejezd do hotelu.
 • 4. den: krátká túra, starou honáckou stezkou ve fantastických červených skalních útvarech CALANCHE s kouzelnými výhledy na pobřeží. Milovníci moře stráví odpoledne na pláži. Ostatní pokračují dál výstupem na vrchol CAPU D´ORTO (1 294 m n. m.). Je to jedna z nejkrásnějších túr na ostrově protkaná fantastickými pohledy do hlubin zálivu Porto (5-6 hod., stoupání cca 800 m), odpoledne spojení obou skupin, zpět do hotelu.
 • 5. den: základní varianta: příjemná túra údolím řeky TAVIGNANO s koupáním v kaskádách, která se dá ztížit přechodem z nadmořské výšky 1 000 m přes hřeben (1 650 m) do kouzelného údolí Restonica (950 m), nebo pro zájemce celodenní turistika v RESTONICE (8 km z Corte na túru místním busem za cca 17 EUR - náš autobus tam nesmí) nejkrásnějším horským údolím Korsiky. Výstup z Restonici (1 370 m n. m.) k horským jezerům LAC DE MELO (1 711 m n. m.) a CAPITELLO (1 950 m n. m.). Kdo nebude mít chuť na turistiku, užije si tento den koupáním v kaskádách, v útulných hospůdkách a malebných starobylých uličkách CORTE. Navečer společná prohlídka města, návrat do hotelu.
 • 6. den: krátký přejezd k hotelu Castel di Vergio (1 400 m n. m.), odtud celodenní túra ke kouzelnému horskému jezeru LAC DE NINO (1 800 m n. m.). Tento horský ráj leží uprostřed mělké kotliny orámován svěží zelení s trávníky pozzines. V okolí jezera se prolínají stáda krav, koní, ovcí, polodivokých prasat v poklidné symbiose nic nedělání. Milovníci moře mohou místo turistiky dojet taxíkem na pláže v Portu (cca 20 km), odpoledne zpět do hotelu.
 • 7. den: dopoledne procházka k přírodním kaskádám PISCINE D‘AITONE, odpoledne relaxace a odpočinek u moře v Portu, pro zájemce lodní výlet do přírodní rezervace SCANDOLA (32 EUR) (UNESCO), odjezd zpět do hotelu.
 • 8. – 9. den ráno odjezd, do BASTIE, trajektem do Itálie, noční přejezd, přes Rakousko, příjezd do ČR.
 • Poznámka I: Připojištění na covid-19 je možné zakoupit pouze pokud si od nás zakoupíte i základní pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu. Samostatně není možné.
 • Poznámka II: Nástupní místo Bratislava od 6 osob jinak svoz do Brna. Svozy budou organizovány od 4 osob!
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem (3 200 km), trajekt na Korsiku a zpět, vstupní a výstupní korsická daň, 6x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, 6x polopenze, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, dopravu mimo program a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 4 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků do 30 000 Kč za 495 Kč, připojištění na covid-19 za 270 Kč.
 • Stravování: 6x polopenze.
 • Ubytování: 6x ubytování v hotelu ve dvoulůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením. V hotelu je k dispozici bazén.
 • Umístění: Korsika - Bastia, Evisa

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 4 900 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 4 900 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 495 Kč
 • připojištění pro případ covid-19 - 270 Kč

Korsika - dovolená
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Korsika Korsika
Francie Francie
Typ zájezduPohodové týdny nejen v Alpách
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, svoz Ostrava, svoz Bratislava
Zájezdy do destinací
Korsika - zájezdy
Francie - zájezdy

Mapa zájezdu


QrCode image

Podobné zájezdy