Francie - Provence na kole v pohodě *

klimatizovaný autobus chatka polopenze cyklistika Náročnost 1.5

Francie, Provence - cyklozájezdy, aktivní dovolená na kole


Úvod:

Pobyty u moře v městečku Palavas-les-Flots jsou stálicí v naší nabídce. Na celé léto si zde pronajímáme část kempu s mobilhomy jako celosezonní základnu. Kemp **** leží přímo na pobřeží, 100 m od písečné pláže, vhodné ke koupání i pro děti, vstup do vody je mírný. Z tohoto příjemného místa vyrážíme s podporou autobusu na půldenní nebo celodenní (cyklo)výlety do širokého okolí. Blízkost moře samozřejmě využijeme k rannímu a podvečernímu koupání a během odpočinkového dne (nebo ve dnech, kdy vynecháte některý z programů) i k celodennímu lenošení na pláži. Cyklistické výlety jsou připraveny tak, že jejich kratší varianty zvládnou i zdatnější děti od 7 let (ne vždy jsou trasy po cyklostezkách). Program každého dne lze absolvovat i bez kola, aniž byste přišli o nějakou zajímavost (autobus slouží jako doprovodné vozidlo). Výlety uvedené v následujícím itineráři mohou být nabízeny (případně kombinovány) i v jiném pořadí – podle počasí, aktuálních kulturních akcí a dalších okolností.



Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 




Provence na kole - program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjezd odpoledne, noční přejezd do Francie, ráno příjezd do PALAVAS-LES-FLOTS, ubytování, odpočinek a koupání, cyklovýlet podél přírodních pláží ke KATEDRÁLE MAGUELONE (0-15 km).
 • 3. den: ST. RÉMY a blázinec, kde van Gogh strávil poslední část života, římské město GLANUM, skalní město LES BAUX DE PROVENCE a audiovizuální projekce ve starém bauxitovém lomu CARRIÉRES DE LUMIÉRES (15/35 km).
 • 4. den: papežské město AVIGNON a podél Rhôny přes klášter ST. MICHEL DE FRIGOLET do TARASCONU (do 30 km).
 • 5. den: kaňonem řeky HÉRAULT monumentální krasová jeskyně GROTTE DES DEMOILLES, skalní vesnice ST. GUILLHEM LE DÉSERT s nejstarším platanem Francie (poutní místo na Svatojakubské cestě), koupání v řece Hérault pod "Ďáblovým mostem" (asi 30-40 km).
 • 6. den: volný den u moře, odpočinek a koupání, fakultativní výlet do MONTPELLIER: zahrady, vodotrysky a fontány nebo akvárium Mare et Nostrum atd.
 • 7. den: malebné UZÉS, odtud po cyklostezce krajem vinic na PONT DU GARD, nejnavštěvovanější památku Provence (asi 25 km), koupání přímo pod mostem.
 • 8. den: ARLES - město umělců Charlese Gounoda, Georgese Bizeta a Vincenta van Gogha, město středověké i antické, s římskou arénou a divadlem, nekropole ALYSCAMPS z 6. století, známý VAN GOGHŮV MOST (výlet bez kol).
 • 9. den: deltou RHÔNY, přímořské letovisko SAINTES-MARIES-DE-LA-MER, planiny a jezera NP CAMARQUE - černí býci, bílí koně a růžoví plameňáci, ptačí rezervace; opevněné město AIGUES MORTES (20/40 km).
 • 10. - 11. den: rozloučení s mořem, odpoledne odjezd domů, následující den příjezd kolem poledne.
 • Poznámka I: Tento zájezd je pořádán ve spolupráci s CK Adventura.
 • Poznámka II: asfalt, některé etapy event. po šotolině, převážně rovinatý profil. Každodenní program lze absolvovat i bez kola - pokud si kolo nevezmete, nahlaste to prosím prodejní kanceláři. Jelikož máme zkušenosti s tím, že klienti bez kola bývají ojediněle, upozorňujeme, že program bude přizpůsobován především cyklistické skupině.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem s cyklovlekem, 8x ubytování v mobilhomu se snídaní, 7x večeře, všechny výlety uvedené v programu (s výjimkou výletu do Montpellier), pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: zpáteční jízdenka do Montpellier (cca 7 EUR) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje".
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 5 100 Kč, povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet) 1 000 Kč.
 • Stravování: Zastíněná základna v prostoru mezi mobilhomy slouží jako letní kuchyň, jídelna a společenská místnost zároveň. Po celou dobu pobytu budou podávány večeře a snídaně, na místě připravované naším kuchařem. Jídelníček tvoří z velké části čerstvé potraviny nakoupené přímo na místě. Stravování začíná večeří v den příjezdu, končí snídaní v den odjezdu. Jeden den bude večeře vynechána a zájemcům zprostředkujeme za poplatek ochutnávku místní kuchyně. Tato večeře není v ceně zájezdu.
 • Ubytování: Bydlet budeme v kempu ✭✭✭✭ u moře ve 4lůž. mobilhomech – což je něco mezi chatičkou a trvale parkovaným velkým karavanem. V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování, stravování, ukázku kreativního programu, městečka Palavas-les-Flots. Vybavení mobilhomu: 2 oddělené 2lůž. ložnice (povlečení vlastní); společná kuchyňka (kuchyňská linka, sporák, lednice, nádobí, příbory, talíře, sklenice atd.) s jídelním koutem/lůžkem menšího rozměru, vhodným na sezení (či na spaní např. pro děti, rozměr 165x65cm). Při obsazení tohoto 5. lůžka v kuchyňce sleva 3000 Kč - pouze na vyžádání; společná koupelna (sprcha, umyvadlo, WC); úložné prostory, zahradní nábytek. Po příjezdu do kempu je nutné složit kauci 100 EUR/1 mobilhome (resp. 25 EUR/os.). Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme. S umístěním vám rádi poradí v naší prodejní kanceláři, speciální požadavky na ubytování je nutné konzultovat. Vybavenost kempu: 2 bazény (vyhřívaný dětský, pro dospělé, 4 skluzavky s bazénem, 2 vířivky), obchůdek, restaurace, kavárna, hřiště (dětské, basketbal, tenis, pétanque, volejbal), dětská diskotéka aj. Vzdálenost našich mobilhomů od moře je asi 300 m.
 • Umístění: Francie - Provence, Avignon, Úzes

Provence na kole
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduCYKLOZÁJEZDY - DOVOLENÁ NA KOLE
UbytováníMobilhome
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaBeroun, Plzeň, Praha

Mapa zájezdu






QrCode image

TOPlist