Francouzské Alpy aktivní dovolená a zájezdy 2021Fotogalerie destinace Francouzské AlpyFotogalerie destinace Francouzské Alpy
Zajímavé a užitečné informace o Francouzské Alpy
Zajímavá místa z destinace - Francouzské Alpy


Francouzské Alpy
Francouzské Alpy leží na území dvou regionů: Rhone-Alpes a Provence-Alpes-Cote d´Azur v jihovýchodní části Francie na hranicích s Itálií a Švýcarskem. Vysoké zaledněné hory a obrovské skalní masívy, jezera, plesa či dechberoucí soutěsky jsou typickými úkazy této části nejznámnějšího evropské pohoří. Francouzské Alpy se dělí na Savojské Alpy, kde je i masív nejvyšší hory Alp Mont Blanc (4807 m n. m.), samostatný masív Vanoise, Dauphinéské Alpy, Kotické Alpy a přímořské Alpy s masivem Mercantour. Samotná centrální oblast je především žulová. Alpská příroda je chráněna hned třemi národními parky. Národním parkem de Mercantour, des Écrins a de la Vanoise.
Oblast Francouzských Alp je velikým turistickým lákadlem celoevropského formátu. Na dovolenou či poznávací cestu láká turisty po celý rok. V zimě jsou zde k dispozici ty největší lyžařské areály Evropy. Oblast střediska Tignes, Les 2 Alpes nebo Val Thorens – to jsou pojmy mezi sjezdovými lyžaři. Nejvíce však láká středisko Chamonix, které je současně východiskem pro výstup na Mont Blanc v letním i zimním období.V létě pak turisté doslova obsypou všechna údolí a nádherné alpské louky. V Savojských Alpách zve k návštěvě středisko na hranicích se Švýcarskem, Les Portes du Soleil, neboli brána ke slunci. Kromě nádherných výhledů na panoramata Francouzských Alp každého osvěží i návštěva okolí Ženevského jezera na hranicích se sousedním Švýcarskem. Alpy ve Francii jsou příjemným překvapením pro každého návštěvníka. Na své si zde příjdou sváteční turisté, kteří nepolykají kilometrové dávky, ale hledají spíše pohodu pod horskými masívy a horských ok. Množství funkčních trik zde ale propotí i nároční horalé, pro které je výzvou doslova každý kopec. Každá návštěva Francie je nejen sportovním či poznávacím zážitkem, ale především polechtání chuťových pohárků. Zdejší sýr a víno doslova provoní každou chalupu na stráních francouzské části Alp. Strávit ve Francouzských Alpách tak lze jak pohodový týden, tak dny doslova našlapané. Zájezdy do dalších regionů Alp: Zájezdy a dovolená Alpya Dolomity.
Italské Alpy - zájezdy
Rakouské Alpy - zájezdy
Julské Alpy - zájezdy
Francouzské Alpy - zájezdy
A kdo by nechtěl do Alp, nabízíme Pyreneje nebo Andorru

Francouzské Alpy - dovolená a zájezdy

Cenové rozpětí:
Délka pobytu:

Omlouváme se, ale pro vaše požadavky nebyly nalezeny žádné zájezdy.

Francouzské Alpy aktivní dovolená a zájezdy 2021