Termíny - přidat do oblíbených
27.02.22 - 28.03.2222AMS0560583 990 KčPřidat

Panama, Kostarika, Nikaragua, Honduras, Guatemala - Americký most

letecky bus hotel vlastni strava

Nejkrásnější americké jezero Atitlán * Výstup na činnou sopku Volcán Barú a pochod džunglí v Kostarice * Světoznámá mayská města Tikal a Copán * Návštěva Panamského průplavu * Koupání v Tichém oceánu

Úvod:

Poznejte Guatemalu, Honduras, Nikaraguu, Kostariku a Panamu v jediném zájezdu.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
27.02.22 - 28.03.22 22AMS05605 83 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. – 3. den letecký přesun do PANAMA CITY (koloniální čtvrť Casco Viejo s prezidentským palácem, muzei a kostely, ruiny historického Panama Viejo), PANAMSKÝ PRŮPLAV a zdymadla MIRAFLORES při ústí do Tichého oceánu, výlet do PORTOBELA, kde přistál Kolumbus (stará opevnění San Lorenzo, San Jeronímo a Santigo, královská celnice), přístav COLÓN, zdymadla GATUN u Karibiku, fakultativně jízda vlakem po historické železnici podél Panamského průplavu zpět do Panama City.
 • 4. - 6. den: přesun napříč Panamou do horského BOQUETE, výstup na nejvyšší horu Panamy VOLCÁN BARU (3 475 m), nebo treking pralesem po stezce QUETZAL, možnost koupání v termálních jezírcích LA CALDERA, raftingu, vyjížďky na koních, nebo návštěvy kávových plantáží).
 • 7. - 8. den: překročení hranice do KOSTARIKY, národní park Manuel Antonio (lenochodi, malpy kapucínské, leguáni, nosálové, bazilišci, tukani), možnost koupání, jízdy na kajaku a šnorchlování v Tichém oceánu.
 • 9. - 10. den: metropole SAN JOSÉ (náměstí Demokracie, Národní divadlo, tržnice), koloniální městečka OROSÍ a CARTAGO, výlet na nejvyšší sopku Kostariky IRAZÚ (3 432 m) s kráterovým jezerem a výhledy na Pacifik a Karibik.
 • 11. - 12. den: cesta do biosférické oblasti mlžných lesů MONTEVERDE (kolibříci, motýli), možnost procházky v korunách stromů na závěsných lávkách nebo adrenalinové jízdy na lanech - "canopy".
 • 13. - 16. den: přejezd do NIKARAGUY, odpočinek na panenských plážích v okolí vesnice SAN JUAN DEL SUR, plavba trajektem po jezeře Nikaragua a ubytování na ostrově OMETEPE (možnost jízdy na koních, výstupu na vyhaslou sopku MADERAS (1 394 m), aktivní CONCEPCIÓN (1 610 m) nebo výletu k záhadným petroglyfům z předkolumbovské doby).
 • 17. den: 17. - 19. den: GRANADA, nejstarší koloniální město Nikaragui, prohlídka historického centra (nejstarší kostel ve Střední Americe San Francisco - nyní klášter a muzeum, poklidná promenáda plná kaváren a restaurací), výlet po regionu MASAYA s cestou na stále aktivní stejnojmennou sopku, návštěva tržiště a krámků s hamakami, možnost koupání v tyrkysových vodách laguny APOYO, krátká zastávka v hlavním městě MANAGUA, zbytky původního města LEON VIEJO na úpatí sopky Momotombo a dále do koloniálního města León (katedrála Nanebevzetí Panny Marie).
 • 20. - 22.den: honduraská metropole TEGUCIGALPA, cesta náhorní plošinou kolem jezera YOJOA do slavného mayského města COPÁN (jaguáří schodiště, východní Akropolis, muzeum skulptur, chrám Rosalila), odjezd do GUATEMALY, obří mayské stély v Quiriguá uprostřed banánovníkových plantáží, ospalý přístav PUERTO BARRIOS a cesta člunem přes zátoku AMATIQUE a podél karibského pobřeží do černošského městečka Livingston.
 • 23. - 24. den: plavba pralesem po řece DULCE dále do vnitrozemí až k jezeru IZABAL a pevnosti SAN FELIPE, slavné mayské město TIKAL ukryté v hloubi PETÉNSKÉHO PRALESA (70 m vysoké chrámy, Templo IV s vyhlídkou nad korunami husté vegetace, zbytky obřadních staveb z dob před Kristem), město Flores na ostrově jezera Petén-Itzá.
 • 25. – 26. den: letecký přesun do GUATEMALA CITY, cesta do vesnice PANAJACHEL na břehu magického jezera ATITLÁN obklopeného činnými sopkami SAN PEDRO, Toliman a ATITLÁN, vyhlídka Sololá s nádhernými pohledy na jezero, celodenní plavba do indiánských komunit SANTIAGO ATITLÁN (dům s mayským bohem Maximónem, koloniální kostel) a SAN JUAN.
 • 27. – 29.den 27. - 30. den: poutní vesnice Chichicastenango (největší tradiční mayské trhy, kostel sv. Tomáše s rituálními obřady, indiánská svatyně Pascal Abaj), bývalá metropole ANTIGUA zničená zemětřesením (ruiny kostelů, klášterů a paláců ze 16. stol.), odjezd do GUATEMALA CITY, návrat do ČR.
 • Cena zahrnuje: letenka Praha-Panama City, zpět z Guatemala City vč. let. tax a poplatků v max. výši 25 000 Kč, přelet Tikal-Guatemala City vč. let. tax a poplatků, místní doprava (autobus, minibus, taxi, loď), 28x ubytování v turistickém hotelu (většinou 2lůžkové pokoje, obvykle s příslušenstvím), vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupní a výstupní poplatky na hranicích cca 40 USD, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 13 500 Kč, registrace ESTA 450 Kč, pojištění léčeb. výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 1 800 Kč nebo do 80 000 Kč za 2 400 Kč.

Příplatky a slevy


 • registrace ESTA ke vstupu do USA - 450 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 13 500 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 13 500 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 1 800 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 2 400 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Panama Panama
Nikaragua Nikaragua
Kostarika Kostarika
Honduras Honduras
Guatemala Guatemala
Typ zájezduPoznávací zájezdy
UbytováníHotel
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Panama - zájezdy
Nikaragua - zájezdy
Kostarika - zájezdy
Honduras - zájezdy
Guatemala - zájezdyQrCode image