Termíny - přidat do oblíbených
26.07.20 - 09.08.2020MAY0540359 990 KčPřidat
08.11.20 - 22.11.2020MAY0540254 990 KčPřidat
14.03.21 - 28.03.2121MAY0540454 990 KčPřidat

Guatemala, Belize, Honduras - Po stopách starých Mayů

letecky bus hotel vlastni strava

Zájezd do středoamerických zemí zaměřený nejen na poznání mayských památek a kultury. Navštívíte nejen archeologická naleziště měst a chrámových komplexů, ale také vesnice s dochovanými indiánskými tradicemi, či přírodní zajímavosti.

Úvod:

Guatemala, Belize, Honduras - Po stopách starých MayůHlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. - 2.den: letecký přesun do GUATEMALA CITY, bývalá středoamerická metropole ANTIGUA zničená v 18. století zemětřesením (ruiny historických kostelů, klášterů a paláců), možnost výstupu na sopku PACAYA (2250 m).
 • 3. - 4. den: cesta do vesnice PANAJACHEL na břehu magického jezera ATITLÁN obklopeného činnými sopkami SAN PEDRO, TOLIMÁN a ATITLÁN, vyhlídka SOLOLÁ s nádhernými pohledy na jezero, celodenní plavba do indiánských komunit SANTIAGO ATITLÁN (dům s mayským bohem Maximónem, koloniální kostel) a SAN JUAN.
 • 5. - 7. den: poutní vesnice CHICHICASTENANGO (největší tradiční mayské trhy, kostel sv. Tomáše s rituálními obřady, indiánská svatyně Pascal Abaj), cesta do řídce osídlených horských oblastí střední GUATEMALY - regionu ALTA VERAPAZ (kávové a kardamomové plantáže), impozantní 300 m dlouhý přírodní vápencový most SEMUC CHAMPEY na řece CAHABON (průzračná tyrkysová jezírka s možností koupání, dobrodružná prohlídka jeskyně), přesun do malebného ostrovního městečka FLORES na jezeře PETÉN ITZÁ.
 • 8. – 9. den slavné mayské město TIKAL ukryté v hloubi PETÉNSKÉHO PRALESA (70 m vysoké chrámy, Templo IV s vyhlídkou nad korunami husté vegetace, zbytky obřadních staveb z dob před Kristem), přesun do sousedního BELIZE (bývalý Britský Honduras), návštěva mayských ruin CAHAL PECH, cesta přes hlavní město BELMOPAN až na pobřeží Karibiku.
 • 10. - 11. den: odpočinek a koupání ve vyhlášeném letovisku PLACENCIA (možnost šnorchlování nebo potápění na nedalekých korálových útesech a ostrůvcích, plavby na katamaránu, rybaření nebo výletu mezi mangrovy v laguně Placencia), cesta podél pobřeží do přístavu PUNTA GORDA, plavba zpět do GUATEMALY přes zátoku AMATIQUE do černošského městečka LIVINGSTON (setkání s etnikem Garifuna, potomky otroků z ostrova San Vicente).
 • 12. - 15. den: vyhlídková plavba motorovým člunem soutěskou řeky Dulce, přes rozlehlé EL GOLFETE až k jezeru IZABAL a pevnosti SAN FELIPE u městečka RÍO DULCE, cesta do hor na guatemalsko-honduraské pomezí, přechod hranic do pitoreskní vesnice COPÁN RUINAS, prohlídka slavného mayského města COPÁN (jaguáří schodiště, východní Akropolis, muzeum skulptur, chrám Rosalila), poslední nákupy, odjezd do Guatemaly, návrat do ČR.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Guatemala City vč. let. tax a poplatků cca 23 000 Kč (v létě 26 000 Kč), místní doprava (mikrobus, autobus, loď), 11x ubytování v turistickém hotelu, 2x chata, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupní a výstupní poplatky do Guatemaly, Belize a Hondurasu (celkem cca 30 USD), vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci "Cena zahrnuje".
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 6 600 Kč, registrace ESTA 450 Kč, zvýšení pojištění storna zájezdu do 80 000 Kč za 600 Kč.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 6 600 Kč
 • registrace ESTA - 450 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 6 600 Kč
 • zvýšení pojištění storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 600 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Honduras Honduras
Guatemala Guatemala
Belize Belize
Ubytováníturistický hotel
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Honduras - zájezdy
Guatemala - zájezdy
Belize - zájezdyQrCode image

TOPlist