Termíny - přidat do oblíbených
08.02.22 - 26.02.2222XIK0150069 880 KčPřidat
21.10.22 - 08.11.2222XIK0153169 880 KčPřidat

Mexiko, Guatemala a Honduras - kolébky Mayů

Náročnost 2 letecky bus hotel vlastni strava

Středoamerické země, kolébky kultur Mayů a Aztéků * Nezapomenutelná kuchyně a temperament Latinské Ameriky * Ruiny aztéckého Tenochtitlanu * Jezera Atitlan s výhledy na tři sopečné kužely * Největší mayská lokalita Tikal * Mayské ruiny Palenque * Koupání i šnorchlování ve smaragdovém Karibiku * Jeden z prvních zájezdů do exotiky


Úvod:

Domov Mayů i Aztéků, chrámové pyramidy v džungli, reliéfy Opeřeného hada, delfíni a manty v Pacifiku, bílé pláže a korálové útesy Karibiku, a navíc nezapomenutelná kuchyně a temperament Latinské Ameriky. Provází P. Teichmanová.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaPrůvodceZákladní cena
08.02.22 - 26.02.22 22XIK01500 na ověření letenek, poslední místa Pavla Teichmanová garance odjezdu 69 880 Kč Rezervovat
21.10.22 - 08.11.22 22XIK01531 69 880 Kč Rezervovat
22.10.21 - 09.11.21 21XIK01531 Uplynulý termín
27.10.20 - 14.11.20 20XIK01531 Uplynulý termín


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. – 3. den přílet do MEXICO CITY - prohlídka hlavního města, prezidentský palác, katedrála, ruiny aztéckého TENOCHTITLANU, nejlepší muzeum mezoamerických kultur, starověké město bohů TEOTIHUACÁN se Sluneční a Měsíční pyramidou, chrám Svaté Panny Guadalupské, která byla v roce 1945 prohlášena Svatým stolcem patronkou a ochránkyní celé Ameriky, západ slunce na vrcholu Latinskoamerické věže, přejezd minibusem mexickými horami do Oaxaky
 • 4. den: nejkrásnější koloniální město OAXACA DE JUAREZ, muzeum s poklady zapotéckých hrobek v klášteře Santo Domingo, zlatá Růžencová kaple, tajemné město Zapotéků a Mixtéku na stolové hoře MONTE ALBÁN, fakultativně jeden z nejstarších stromů zvaný Tisovec Montezumův v EL TULE - dva až čtyři tisíce let starý.
 • 5. - 6. den: přejezd na pobřeží PACIFIKU - rybářský přístav PUERTO ANGEL, koupání a relaxace s ochutnávkou koktejlů a mořských plodů, fakultativně výlet na moře a do okolních rajských zátok s možností pozorování delfínů, mant a karet. Noční přejezd komfortním autobusem do CHIAPASU.
 • 7. - 8. den: malebné indiánské i koloniální město SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS ve státě Chiapas se zářivě barevnou katedrálou a živým indiánským tržištěm, nejlepší nákupy indiánských suvenýrů, přejezd pronajatým minibusem do GUATEMALY.
 • 9. den: PANAJACHEL - pestré městečko na březích kráterového jezera ATITLAN s výhledy na tři sopečné kužely, osady a barevné kroje potomků Mayů, za příznivého počasí lodí po jezeře s návštěvou tradičních indiánských trhů v SANTIAGU DE ATITLÁN a nezapomenutelným setkáním s místním prapodivným božstvem Maximonem.
 • 10. - 11. den: přejezd minibusem do HONDURASU, návštěva věhlasných ruin mayského města COPÁN s pozůstatky pyramid, teras, schodišť, náměstí, stél a soch mayských panovníků. Přejezd do centra nejvýznamnější mayské oblasti PETÉNU - živé turistické městečko FLORES na ostrůvku v jezeře Petén Itzá.
 • 12. den: návštěva největší mayské lokality pod UNESCEM TIKAL - město ukryté v deštném pralese s největšími předkolumbovskými stavbami, pyramidové chrámy vysoké až 64 m jsou jedním z divů západní polokoule.
 • 13. den: návrat pronajatým minibusem do MEXIKA, odpoledne podle aktuální situace výlet k pověstným modrým kaskádám AQUA AZUL nebo ROBERTO BARRIOS s možností koupání či ochutnávkou výtečných místních ryb. Cestou ještě krátká zastávka u 35 m vysokého vodopádu MISOL HA s tajemnou jeskyní. Večer živé městečko PALENQUE, ubytování v hotelu.
 • 14. den: prohlídka mayských ruin PALENQUE - krajková architektura mayských chrámů, palác s observatoří, podzemní hrobka mayského vládce Pakala. Odpoledne přejezd minibusem do opevněného pirátského města CAMPECHE na břehu Mexického zálivu (UNESCO).
 • 15. den: poloostrov YUCATÁN, návštěva mayských měst v džungli - Palác masek v KABAHU s bohatou ornamentální výzdobou, Čarodějova pyramida a Guvernérův palác v UXMALU, na závěr metropole Yucatánu - velkolepé koloniální „město sisálu“ MERIDA.
 • 16. - 17. den: nejznámější mayská lokalita CHICHEN ITZÁ s Kukulkánovou pyramidou, pradávné mayské studny CENOTY, západní pobřeží yucatanského poloostrova - ve státě Quintana Roo - koupání i šnorchlování ve smaragdovém Karibiku, relaxace na bílých plážích. Pro zájemce možnost návštěvy TULUMU - jediného mayského města ležícího na mořském pobřeží nebo koupání v CENOTECH - pradávných mayských studnách často ukrytých v krasové jeskyni.
 • 18. - 19.den: odpoledne přesun na letiště CANCÚN, návrat do ČR.
 • Cena zahrnuje: letenka Praha-Mexico City a Cancún-Praha vč. let. tax a poplatků v max. výši 25 000 Kč, 16x ubytování v **/***hotelích (2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením), 1x noční přejezd luxusním busem, veškerá doprava dle programu, lodní výlet po jezeře Atitlán, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy do národních parků, historických objektů a muzeí, fakult. výlety, strava, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 7 500 Kč, pojištění léčeb. výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 1 425 Kč, do 80 000 Kč za 2 025 Kč.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 7 500 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 7 500 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 1 425 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 2 025 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Mexiko Mexiko
Honduras Honduras
Guatemala Guatemala
Ubytováníturistický hotel
Stravabez stravy
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Mexiko - zájezdy
Honduras - zájezdy
Guatemala - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy