Holandsko, Velikonoce v zemi tulipánů

Náročnost 1 klimatizovaný autobus hotel snidane

Holandsko je – země květin, vodních kanálů, rozsáhlých pastvin s proslulými větrnými mlýny, tulipánových polí, naučných skanzenů, sýrových farem a malebných měst a přístavů. Zájezd zejména pro milovníky květin, uvidíte okouzlující květinové korzo, navštívíte nejslavnější květinový park i tradiční vážení sýrů a můžete navštívit nejvýznamnější muzea Amsterdamu.


Úvod:

Velkoměsto Amsterdam, ráj muzeí a galerií (Rembrandt, Gogh, Rubens), květinová velmoc, brusírny diamantů, skanzen a ráj tulipánů, gastronomie a lidová řemesla, sýry, pivo, holandské kakao. Nejvýznamnější města a skanzen. Bydlení v centru Rotterdamu je zajímavým zážitkem a termín na Velikonoce Vám ušetří dovolenou. Na své si přijdou i gurmáni!Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR večer do Holandska.
 • 2. den: ALKMAAR, centrum sýrů gouda, město na kanálech, tradiční historické vážení sýrů v krojích na radničním náměstí, skanzen lidové architektury a řemesel s větrnými mlýny v ZAANSE SCHANS s ukázkou výroby dřeváků, idylické posezení u jezera, cesta mezi větrnými mlýny, ochutnávka sýrů, dojezd na ubytování v centru ROTTERDAMU, projížďka lodí, večerní procházka městem s jedinečnou moderní architekturou a historickým přístavem, fakult. zajímavá projížďka lodí podél přístavu.
 • 3. den: KEUKENHOF (www.keukenhof.nl), světoznámý park, barevná paleta květin na ploše 32ha lesoparku, kolem 6 milionů tulipánů a cibulovin, cesta mezi květinovými poli do města DEN HAAG, parlament u jezera HOFVIJVER, variantně MAURITSHUIS, jedna z nejkrásnějších galerií Nizozemska (Rembrandt, Vermeer) nebo MADURODAM – park miniatur Holandska, DELFT, městečko známé díky fajans, po stopách Vermeera, návrat do ROTTERDAMU.
 • 4. den: AMSTERDAM, prohlídka historické části města, KRÁLOVSKÝ PALÁC, barevný květinový trh, exkurze do brusírny diamantů, fakultativně projížďka lodí po grachtech, Muzeum Vincenta van Gogha nebo RIJKSMUSEUM (Rembrandt) či expozice piva Heineken; dvůr BEGIJNHOF, romantika uliček na kanálech, kouzlo večerní metropole a fakult. večeře v indonéské restauraci.
 • 5. den: návrat do ČR ráno... a ještě stihnete pomlázku.
 • Poznámka I: CK si vyhrazuje právo drobných přesunů programu vzhledem k počasí a aktuálním podmínkám ve městech. Muzea jsou nutná rezervovat i hradit předem.
 • Poznámka II: Svoz (od 6-ti osob): Hradec Králové, Pardubice; Brno za 400 Kč.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, 2x hotel, 2x snídaně, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné (80 EUR), pobytové taxy, cesty lodí, fakult. akce a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 2 500 Kč, 1x večeře 600 Kč, záloha na Rijksmuseum 550 Kč, záloha na Van Goghovo muzeum 520 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 175 Kč, Brno za 400 Kč.
 • Stravování: 2x snídaně formou bufetu, podává se v hotelu Možnost 1x večeře v Amsterdamu za příplatek v českých korunách - jedná se o indonéskou kuchyni (rijstafel), tolik vyhledávanou místními lidmi. Další večeře lze zařídit individuálně v Rotterdamu. Další možnosti stravování doporučí průvodce, popř. zorganizuje na místě. Přehled vybraných cen některých potravin a nápojů (€) Coca cola 1,5 l: 1,45, pivo 0,33 l: 0,80, minerálka 1,5 l: 0,90, džus1 l: 1,40, chléb 1,30, koláče 1,20, jablka 1 kg: 1,25, banány 1,40, pomeranče 1,50, rychlé občerstvení (plněná bageta, pizza, hamburger) 4-5(€) V restauraci levnějšího typu: Jídlo klasické kuchyně od 15€, čaj 1,40, káva od 2,50, pivo 0,2 l: 1,66, hlavní jídlo se dá pořídit od 20€.
 • Umístění: Holandsko - Alkmaar
 • Náročnost programu Orientační ceny vstupného AMSTERDAM :, projížďka lodí po grachtech 18 €, muzeum Madame Tussaud 25 €, Museum Heineken 18 €, návštěva brusírny diamantů (exkurze zdarma, možnost nákupu), ale Museum diamantů 8 €, dům Rembrandta 13 € Zaanze Schans: vstup do skanzenu zdarma, vstupy do jednotlivých mlýnů 4,50 €, ochutnávka sýrů zdarma ROTTERDAM : vyhlídková věž Euromaast 8 € DEN HAAG : Mauritshuis 15,50 €, Madurodam : 16,50 € DELFT : 2 kostely 8 € Keukenhof: 18 €, indiv. projížďka malou lodí v Keukenhofu V Holandsku lze vstupné na většině místech platit kartou. Vstupné na vyhlídkovou věž Euromaast se platí výlučně kartou, v hotovosti nelze.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
DopravaAutokarem
Nástupní místaPlzeň, Praha, svoz Brno, svoz Hradec Králové, svoz PardubiceQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist