Termíny - přidat do oblíbených
14.03.21 - 18.03.2121SVP0202120 990 KčPřidat

Irsko - Oslavy sv. Patrika v Dublinu a Wiclow Mountains **

letecky hotel 3* snidane turistika TIP CK Poznání Novinka Náročnost 1.5

Nejpopulárnější oslavy na světě - oslavy sv. Patrika * Slavná čtvrť plná hospůdek Temple Bar * Výlet do srdce národního parku Wicklow Mountains * Výhledy na rozbouřené moře a útesy u města Greystones * Všechny výlety a místní MHD v ceně zájezdu

Úvod:

Vydejte se do Dublinu a jeho okolí v období svátku Sv. Patrika, a zažijte tak unikátní atmosféru snad nejpopulárnější oslavy na světě! Kromě oslav je ještě mnoho dalších důvodů, proč se vypravit do Irska. Keltské památky, jedinečná kultura, bohatá historie, pozoruhodné stavby, hospody s nezapomenutelnou atmosférou a vyhlášeným pivem. Ale jedním z podstatných důvodů cesty do Irska je i příroda. Známe místa, kde si dosyta vychutnáte přírodu Zeleného ostrova, přestože se budeme nacházet nedaleko Dublinu. V metropoli proslavené svými hospůdkami s živou hudbou a všudypřítomnou dobrou náladou jsme navíc ubytováni a díky neomezenému využití místní dopravy budete mít možnost objevit ji v libovolnou denní dobu! A zejména pak v den oslav sv. Patrika! Kromě detailního prozkoumání města, návštěvy pivovaru Guinness a palírny Jameson se můžete těšit na procházky a okázalé keltské stavby ve Wiclow Mountains a výlety k pobřeží. Všechny výlety a místní MHD jsou již zahrnuty v ceně zájezdu! Pečlivě promyšlený program je zárukou, že čas strávený na ostrově si vychutnáte opravdu se vším všudy.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
14.03.21 - 18.03.21 21SVP02021 20 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do Dublinu, přejezd do místa ubytování, možnost posezení v typické irské hospůdce.
 • 2. den: snídaně, městskou dopravou a příměstskou železnicí do HOWTH na poloostrově Howth Head. Nenáročná pěší túra (2-3 h podle chuti každého z vás) od pobřeží k pobřeží na severu zátoky Dublin Bay nabízí mnoho krásných výhledů ze strmých útesů. Z povzdáli postupně doplní výhledy i městská zástavba DUBLINU, do kterého se na odpoledne vrátíme. První část prohlídky města nás zavede na univerzitu TRINITY COLLEGE s možností návštěvy staré knihovny a výstavy proslulé BOOK OF KELLS. Kolem hlavní třídy O’CONNEL STREET a DUBLIN CASTLE přes HALFPENNY BRIDGE do slavné čtvrti TEMPLE BAR, kde je možné každý den zažít neopakovatelnou atmosféru v několika hospůdkách s živou hudbou. Večer návrat na ubytování.
 • 3. den: snídaně, výletu do GLENDALOUGH. Zde navštívíme historické sídliště s pozůstatky kláštera, 30 m vysokou válcovou věží, typický keltský hřbitov a další stavby. Komplex patří k nejvýznamnějším památkám Irska. Nachází se v úzkém, hustě zalesněném údolí s jezery Upper Lake a Lower Lake. Tato oblast je srdcem národního parku WICKLOW MOUNTAINS. Zde nás čeká nenáročná procházka mezi jezery a poté se již vrátíme zpět do DUBLINU. Následuje návštěva OLD JAMESON DESTILLERY a muzea pivovaru GUINNESS. Obě prohlídky zahrnují i ochutnávku! Zájemci si poté mohou znovu vychutnat báječnou večerní atmosféru čtvrti TEMPLE BAR, kde již vrcholí přípravy na napjatě očekávaný a všemi milovaný svátek SV. PATRIKA. Město je již na nohou, neboť brzy nastane oslava, která má v Irsku větší význam než oslavy Nového roku. Návrat na ubytování.
 • 4. den: snídaně, dopoledne výlet na jih do pobřežního města GREYSTONES. V klidné přírodě se na útesech s výhledy na rozbouřené moře a soustavu železničních tunelů pod námi projdeme do plážového letoviska BRAY. Zde se otužilci mohou vykoupat a pak již pokračujeme zpět do města. Celý odpolední, večerní a pro zájemce i noční program je vyčleněn pro účast na oslavách SV. PATRIKA. Nejlepším místem je samozřejmě TEMPLE BAR, avšak byla by škoda nenavštívit ani svátečně vyzdobené katedrály CHRIST CHURCH s největší kryptou na ostrově a rovněž i katedrálu SV. PATRIKA, nesoucí právě jméno irského patrona. Oslavy včetně mnoha tradičních akcí probíhají po celý den a končí až na ránem. Těšit se můžete na opravu nezapomenutelné zážitky a zejména příjemnou atmosféru živé hudby, veselení a kostýmů, které k nejpopulárnější oslavě na světě neodmyslitelně patří.
 • 5. den: snídaně, individuální volno, transfer na letiště, odlet. Návrat do ČR.
 • Poznámka I: ** spadá do kategorie "zájezdy za super cenu" - viz systém slev
 • Poznámka II: zájezd je organizován pro skupinu max. 15 osob.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Dublin vč. let. tax a poplatků a příručního zavazadla v max. výši 5 500 Kč, veškerá doprava dle programu (místní doprava, vlaky, popř. taxi a najatá doprava), neomezená jízdenka na MHD na celou dobu pobytu (s výjimkou příletového a odletového dne), 4x ubytování v ***hotelu se snídaní v dosahu MHD, výlety dle programu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: odbavené zavazadlo, ostatní strava, fakultativní programy, vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje"
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 2 800 Kč, odbavené zavazadlo 2 200/zpáteční let, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 225 Kč.
 • Ubytování: 4x v hotelu ***

Příplatky a slevy


 • příplatek za neobsazené lůžko - 2 800 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 2 800 Kč
 • odbavené zavazadlo - 2 200 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 225 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Irsko Irsko
Dublin Dublin
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel 3*
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Irsko - zájezdy
Dublin - zájezdyQrCode image