Termíny - přidat do oblíbených
19.08.20 - 30.08.2020TRI0178125 490 KčPřidat

Irsko - Tři prsty jihozápadního Irska pěšky - hotel

Náročnost 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel snidane turistika

Vydejte se s námi do jihozápadní části Irska. Do oblasti Cork a Kerry, které jsou omývány Golfským proudem, který zmírňuje irské klima. Budeme procházet kopcovitou krajinu,se starodávnými opatstvími a zříceninami hradů.


Úvod:

Vydejte se s námi do jihozápadní části Irska oblasti Cork a Kerry. Beara nás přivítá svým příjemným klimatem, jsme kousek od golfského proudu, kde cestu lemují nádherné vykvetlé fuchsie či hortenzie, kde spodní patra lesů připomínají dobu pravěkou a spolu s nádhernými výhledy na moře bičující irské pobřeží nám celkově umocní zdejší krajinu. Jako krajina z „Pána prstenů“ jeví se mohutná hradba horského hřebenu, jehož četné vrcholy halí se do mraků a doliny pokrývá nízko ležící mlha. Krajina, jež nás nenechá na pochybách, že duch starých Keltů stále dřímá v nitru hor - to je Iveragh (Kerry), největší z poloostrovů jihozápadu. Na Dinglu si připomeneme dobu raného křesťanství, k prvním misionářům v čele se Sv. Brandonem „objevitelem“, který se zde narodil a dle legendy v 5. století doplul až do Ameriky. Na pár dní se staneme jeho následovníky a prozkoumáme jeho rodný kraj. Krajina, ve které konfrontuje keltská kultura a tradice s kulturou křesťanskou. Za příznivého počasí nás fakultativní lodní výlet zavede na Skellig Islands, jedno z nejnádhernějších duchovních míst Evropy. Vydejte se s námi do věčně zelené země, za pasoucími se stády oveček, dobrosrdečnými lidmi a dobrým pivem, do míst, kde možná na konci duhy najdeme pověstný poklad.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
19.08.20 - 30.08.20 20TRI01781 25 490 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: brzy ráno odjezd z ČR přejezd přes Německo, Belgii a Francii. Nočním trajektem do Anglie.
 • 2. den: příjezd do přístavního města PEMBROKE, odkud vyplujeme do hlavního města Irska - DUBLIN. Odpolední prohlídka centra města: Grafton Street, O‘Conell Street, Trinity College, kolem řeky Liffey k Halfpenny Bridge, posezení v typické dublinské hospůdce ve čtvrti TEMPLE BAR. Odjezd na ubytování ve večerních hodinách. Nocleh u Dublinu.
 • 3. den: ráno odjezd ke CORKU. Dále přejezd do království „irských hor“, k jezeru GOUGANE BARRA s poutním kostelíkem a hospůdkou. Procházka kolem jezera k vyhlídkovému bodu nad jezerem. Zpět do vesničky MACROOM. Noční příjezd na ubytování v hrabství KERRY v okolí Killarney.
 • 4. den: snídaně, přejezd do známého GAP OF DUNLOE. Dech beroucí průsmyk byl formován ledovci před dvěma miliony let. Vzhůru soutěskou a pěší túra v národním parku KILLARNEY pod štíty nejvyššího irského pohoří Macgilly Cuddy’s Reeks. Přes BLACK VALLEY a CUMMEENDUFF GLEN. Podél řeky Cummeenduff River, cíl u jezera LOCH ACOOSE (22 km, převýšení 450 m). Zpět na ubytování.
 • 5. den: snídaně, pěší túra na západě poloostrova IVERAGH. Kolem poloostrova vede Ring of Kerry, která patří k nejznámějším atrakcím Irska. Vyjdeme u řeky Inny nedaleko DROMOD. Po Kerry Way k jezeru LOUGH CURRANE a dále kolem Eagles Hill do hezké vesnice CAHERDANIEL s relaxem na plážích DARRYNAME BAY (20 km). Zpět na ubytování.
 • 6. den: snídaně, busem na západ poloostrova IVERAGH. Za příznivého počasí fakultativní lodní výlet na 13 km vzdálené SKELLIG ISLANDS, trvá celkem cca 4,5 hodiny. Na ostrově máme asi 2,5 hod. času k prozkoumávání. SKELLIG MICHAEL je jedním z nejnádhernějších duchovních míst v Evropě (na seznamu UNESCO). Schodiště o více než 500 stupních, stáří přes 1 000 let, nás vede k mnišskému osídlení s kupolovitými kamennými obydlími, pozůstatky kostela, hřbitovem, oratoří, kamennými kříži, svatými prameny. Přejezd na ostrov VALENTIA. Procházka k dramatickým útesům BRAY HEAD na západě ostrova. Zpět na ubytování.
 • 7. den: snídaně, odjezd na jih na poloostrov BEARA s krásnými vyhlídkami na oceán i horské scenérie. Bouřící moře se zakusuje do pevniny četnými zátokami, na skalnatých útesech se pasou stáda oveček. Z východiště v ARDGROOM jdeme po části Beara Way. Míjíme 5,3 m vysoký stojící kámen s ogamským nápisem BALLYCROVANE OGHAM STONE. Za vesničkou EYERIES, se vzdálíme pobřeží a pokračujeme k jihozápadu. Cíl v ALLIHIES s pozůstatky těžních jam (26 km, převýšení 350 m). Zpět na ubytování.
 • 8. den: snídaně, odjezd na jeden z nejmagičtějších poloostrovů v Irsku - DINGLE se stejnojmenným přístavním městečkem. Místo, kde se keltská kultura a tradice střetávají s raným křesťanstvím a to celé v hávu podmanivé irské přírody. Z parkoviště pod horou MT. BRANDON po cestě poutníků a dále po COSAN NA NAOMH, cestě svatých. Ruiny kostelíků, kamenné kříže, pevnosti. U Murreagh kolem světoznámé GALLARUS ORATORY. Cíl na jižním pobřeží poloostrova ve VENTRY (22 km, převýšení 500 m). Zpět na ubytování.
 • 9. den: snídaně, turistika v okolí jezera LOCH MUCKROSS, které je součástí NP KILLARNEY s možností návštěvy hradu ROSS CASTLE, opatství MUCKROSS ABBEY. Lodní výlet (přejezd cca 10 minut) na ostrov INNISFALLEN s ruinami stejnojmenného opatství z 12. století. Pokračování v trase k vodopádu TORC WATERFALL, pro zájemce výstup na vyhlídkový kopec TORC MOUNTAIN (535 m n. m.). Alternativy 20-24 km, převýšení 500 m. Zpět na ubytování.
 • 10. den: odjezd na odpolední trajekt do Francie. Nocleh v kajutě (plavba 17-20 hodin).
 • 11. - 12. den: připlutí do Francie a pokračování v cestě přes Německo do ČR. Příjezd v dopoledních hodinách.
 • Poznámka I: Při nedostatečné naplněnosti bude mít zájezd společnou dopravu s cyklovariantou zájezdu, která je koncipovaná tak, že si obě skupiny nebudou navzájem překážet.
 • Poznámka II: Jízdní řády trajektů na sezónu 2020 nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, CK si vyhrazuje právo na drobné úpravy programu z důvodu změny jízdního řádu trajektu.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, 1x trajekt z Francie do Anglie, 1x trajekt z Walesu do Irska, 1x trajekt z Irska do Francie, 1x nocleh v kajutě na trajektu, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály, 7x nocleh v 2lůžkových pokojích se snídaní v hotelu s možností doplatku večeří, 1x transferový hotel bez snídaně.
 • Cena nezahrnuje: vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj v hotelu 4 900 Kč, 6x hotelová večeře 2 900 Kč (2-3 chodové menu).
 • Stravování: snídaně. Možnost dokoupení večeří.
 • Ubytování: 1x nocleh v kajutě na trajektu, 7x nocleh v 2lůžkových pokojích se snídaní v hotelu,1x transferový hotel bez snídaně.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 4 900 Kč
 • 6x večeře - 2 900 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 4 900 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Wales Wales
Velká Británie Velká Británie
Irsko Irsko
Anglie Anglie
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupní místaBeroun, Hradec Králové, svoz Jablonec nad Nisou, svoz Brno, Poděbrady, Praha, Pardubice, Plzeň
Zájezdy do destinací
Wales - zájezdy
Velká Británie - zájezdy
Irsko - zájezdy
Anglie - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist