Norsko, Island - Klenoty Norska a Islandu

letecky bus trajekt - lodní doprava hotel chatka penzion snidane turistika

Poznávací zájezd na Island a dva nezapomenutelné dny v norských fjordech. Aneb dovolená v Norsku a na Islandu s mnoha nej: nejkrásnější období roku, fjordy jako nejatraktivnější oblast Norska, nejznámější islandské gejzíry a vodopády a nejlepší poměr ceny zájezdu a navštívených lokalit v Norsku a na Islandu.


Úvod:

Dovolená v Norsku a na Islandu s mnoha nej, nejkrásnější období roku, fjordy jako nejatraktivnější oblast Norska, nejznámější islandské gejzíry a vodopády a nejlepší poměr ceny zájezdu a navštívených lokalit v Norsku a na Islandu. V Norsku spatříte mj. dvě největší a tolik rozdílná norská města – Oslo a Bergen, jeden z nejkrásnějších vodopádů Tvindefossen, jeden z nejhezčích ledovcových splazů na světě Nigardsbreen a dramatickou krajinu v pohoří a NP Jotunheimen. Na Islandu spatříme několik mohutných vodopádů, pojedeme pod světoznámou sopkou Eyjafjallajökull a navštívíme proslulou černou sopečnou pláž. Nakonec se můžete vykoupat v termálních lázních Modrá laguna. Ubytování v Norsku je v hotelech, na Islandu se ubytujeme v chatách ve dvoulůžkových pokojích s WC, sprchou, povlečením. Součástí ceny je mj. 6x večeře a vyhlídková plavba po fjordu (UNESCO).Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: během dne odlet s přestupem do druhého největšího města Norska BERGENU. Přelet nad jihozápadem Norska (fjordy, ledovce) a přílet do Bergenu jsou za pěkného počasí prvním pěkným zážitkem. Po příletu a dopravě do centra se projdeme po nábřeží Bryggen s hansovními domy (UNESCO) a starou čtvrtí dřevěných domů Gamle Bergen. Nakonec navštívíme vyhlídku Fløyen, kam lze, podobně jako na pražský Petřín, vystoupat pěšky nebo se svézt pozemní lanovou dráhou. Ubytování v centru města. Večeře v ceně - podle termínu 1. nebo 4. večer.
 • 2. den: po snídani opustíme Bergen a vydáme se na severovýchod. Zastavíme se u krásného vodopádu Tvindefossen. V Gudvangenu na břehu fjordu se nachází replika vikingské vesnice, kterou budeme mít možnost navštívit. Vyhlídkovou lodí vyplujeme do úzkého NÆROYFJORDU (UNESCO). Plavba (je v ceně) pak pokračuje po nejdelším norskému fjordu Sognefjorden do přístavu Kaupanger. Zde si prohlédneme sloupový kostel z poloviny 12. století a přesuneme se na ubytování. Večeře je v ceně.
 • 3. den: dnešek bude hlavně ve znamení největšího ledovce evropské pevniny JOSTEDALSBREEN. Kolem Lustrafjordu a proti proudu ledovcové řeky dojedeme na dosah nádherného ledovcového splazu NIGARDSBREEN. Nejprve se přeplavíme lodičkou po ledovcovém jezeře a následně dojdeme až na dosah mohutného čela ledovce. Po návratu opustíme oblast fjordů a nejvýše položenou horskou silnicí vystoupáme za výhledy na nejvyšší skandinávské pohoří JOTUNHEIMEN. Přes obec Lom dojedeme do olympijského města Lillehammer na ubytování. Večeře je v ceně.
 • 4. den: dopoledne se přesuneme do hlavního města OSLO. Velkým pojmem pro všechny návštěvníky je poloostrov muzeí Bygdøy. Zde našla svůj trvalý domov polární loď Fram, na které se plavili polární dobyvatelé Nansen, Amundsen a Sverdrup k severnímu a jižnímu pólu. Můžeme si též prohlédnout vor Kon Tiki a papyrovou loď Ra II výzkumníka Thora Heyerdahla a do centra se vrátit individuálně lodičkou, ze které je pěkný pohled na světoznámou budovu radnice. Budeme také obdivovat moderní architekturu čtvrti Barcode a bělostnou budovu Opery na břehu Oslofjordu. Závěrem našeho pobytu v Oslo se podíváme na vrcholek sportovního areálu Holmenkollen s moderním skokanským můstkem s ozdobou polární záře a vyhlídkou na Oslo. Ubytování.
 • 5. den: brzy ráno odjezd na letiště a odlet na Island (podle letového řádu r. 2021 možno i s přestupem), před polednem přílet do Keflavíku. Naším autobusem odjedeme do hlavního města Islandu – REYKJAVÍK. Prohlédneme si největší pamětihodnosti města: radnici, parlament a moderní kostel Hallgrímskirkja a zastavíme se také u vodojemu Perlan. Přejezd do oblasti města Selfoss na ubytování (3 noci) v dobře vybavených dvoulůžkových chatách s vlastním příslušenstvím (WC, sprcha). Večeře je v ceně.
 • 6. den: cestou po jižním pobřeží možná spatříme sopku Hekla a pod světoznámou sopkou Eyjafjallajökull se projdeme u vodopádu SELJALANDSFOSS, kde se dá vstoupit za jeho vodní stěnu. V soutěsce uvidíme vodopád Gljúfrafoss a do třetice uskutečníme krátkou vycházku podél kaskády vodopádů na řece Skóga poblíž monumentálního šedesátimetrového vodopádu SKÓGAFOSS. Na nejjižnějším mysu Islandu Dyrhólaey budeme moci obdivovat skalní bránu a u městečka Vík navštívíme černou sopečnou pláž. Také se zastavíme u splazu ledovce Sólheimajökull. Večeře je v ceně.
 • 7. den: dnes nás čeká tzv. zlatý trojúhelník. Navštívíme sídlo biskupství v osadě Skálholt a pak již pojedeme do oblasti Geysiru s aktivním gejzírem STROKKUR, který každých 5 až 10 minut vyvrhuje vřelou vodu až do výše 20 metrů. Uvidíme i impozantní vodopád Gullfoss na řece Hvítá, kde voda padá ve dvou stupních do hloubky 32 metrů. Odpoledne se zastavíme v národním parku ÞINGVELLIR (UNESCO). V této oblasti se rozestupuje evropská a americká litosférická deska, zde byl v 10. století založen nejstarší parlament světa - ALÞING. Večeře je v ceně.
 • 8. den: dopoledne absolvujeme nenáročnou turistiku na sopečném poloostrově Reykjanes, uvidíme geotermální pole Krísuvík, útesy u majáku Reykjanesvíti a horké prameny Gunnuhver. Na závěr se zájemci mohou vykoupat v termálních lázních MODRÁ LAGUNA (viz příplatek 1 900 Kč, nutno objednat při přihlášení), pro ostatní určí průvodce náhradní program dle zájmu a počtu lidí. Odlet do Prahy, podle letového řádu r. 2021 (možno i přestupem).
 • 9. den: přílet do Prahy.
 • Poznámka I: změna programu v případě změn letových časů, nepříznivého počasí nebo nesjízdnosti některých cest pro autobus vyhrazena.
 • Cena zahrnuje: letenka z Prahy do Norska, na Island a zpět vč. let. tax v max. výši 12 000 Kč (některé úseky s přestupem), doprava autobusem dle programu, vyhlídková plavba po fjordu (UNESCO), místní trajekty, ubytování v Norsku 4x v turistických hotelech ve dvoulůžkových pokojích s WC a sprchou, ubytování na Islandu 3x ve dvoulůžkových pokojích s WC a sprchou v chatách KOMFORT, 7x snídaně, 6x večeře, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné v Norsku 350 NOK, na Islandu cca 3 000 ISK (tj. cca 25 EUR) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1ůžkový pokoj 9 000 Kč, vstup do Modré laguny (včetně ručníku a 1 nápoje) 1 900 Kč.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPoznávací zájezdy
Ubytováníkombinované
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPrahaQrCode image

Podobné zájezdy