Pohodový týden - Elba, perla Tyrhénského moře

klimatizovaný autobus hotel 4* polopenze turistika bazén

Krásná turistika na Napoleonově ostrově, při které navštívíme i hlavní městečko Portoferraio, či místa, kde pobýval Napoleon Bonaparte.


Úvod:

Legenda vypráví, že před dávnými časy se bohyni Venuši roztrhl náhrdelník a několik perel spadlo do Středozemního moře. Z jedné z nich pak vznikl ostrov Elba. Patří do NP Toskánského souostroví spolu s dalšími menšími ostrovy jako např. Pianosa, Gorgona či Montecristo. Ostrov je vzdálen od pevniny pouhých 10 km. Jeho rozloha je 224 km2 s délkou 27 km, v nejširším bodě měří 18 km. Věčně zelený ostrov přitahuje svým přírodním, historickým i kulturním bohatstvím. Krajina na západě má hornatý charakter, každého upoutá svou drsnou krásou. Na úbočích hor nechybí bukové či kaštanové lesy. Najdeme tu i nejvyšší bod ostrova, Monte Capanne s 1018 m, z jehož vrcholu je velkolepý rozhled i na Capri nebo Korsiku. Střední část ostrova je mírně zvlněná. Na východní straně bývaly naleziště železné rudy a minerálů. Mírné podnebí, krásné zátoky s písečnými či oblázkovými plážemi a tyrkysově modrým mořem lákají turisty od května až do října. Na ostrově najdeme i bujnou subtropickou vegetaci, piniové, borovicové háje, na sušších svazích opuncie, voní tu levandule i tymián. Stačí ujít pár kilometrů a jste v horách či na opuštěné pláži, přístupné jen pěšky. Na cestách uvidíme mimo nádherné výhledy a pestrobarevnou krajinu i staré pevnosti, které tu zůstaly od dob Etrusků, Medicejských či Španělů a obranné pisánské věže. Na poloostrově Calamita se ocitneme v barevné krajině ráje mineralogů. Neza­pomeneme ani na stopy po Napoleonovi, který tu trávil čas ve vyhnanství. Pojeďte s námi poznávat ostrov s bohatou historií i překrásnou přírodou, dobrým vínem a výtečnou kuchyní! Ubytovaní budeme v čtyřhvězdičkovém v hotelu blízkosti přístavu Porto Azzurro na jihu ostrova, je postaven ve stylu typické středomořské architektury uprostřed zeleně, nechybí ani bazén a vlastní pláž.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjezd z ČR, přejezd přes Rakousko do Itálie, krátká zastávka v PISA – prohlídka Náměstí zázraků se šikmou věží, trajektem na Elbu, příjezd do hotelu, ubytování, relax na pláži, večeře.
 • 3. den: po snídani výlet busem na severní pobřeží, okružní pěší výlet jednou z nejoriginálnějších stezek na Elbě (SENTIERO DELLA SALUTE), částečně pobřežím, částečně ve vnitrozemí včetně průchodu starou 130 m dlouhou starou štolou. Cestou možnost koupání na plážích, přístupných jen pěšky nebo z moře. Zpět do hotelu, večeře.
 • 4. den: po snídani odjezd do zeleného srdce ostrova, pěší výlet částečně piniovými háji na horu SAN MARTINO, výhledy na zátoku s hlavním městem. Možnost návštěvy Napoleonovy letní residence. Odpoledne zastávka v PORTOFERRAIU, prohlídka pamětihodností města - mohutné opevnění se strážními věžemi, Napoleonovo muzeum apod. Zpět do hotelu, večeře.
 • 5. den: po snídani přejezd na západní část ostrova, lanovkou na nejvyšší horu ostrova s panoramatickými rozhledy, odtud pěšky mezi skalními bloky a starou soumarskou cestou pod MONTE GIOVE k Orlí vyhlídce a nejstarší kapli na ostrově, MADONNA DEL MONTE. Sejdeme poutní cestou do malebné horské vesnice Mariana uprostřed terasovitých vinic. Zpět do hotelu, večeře.
 • 6. den: po snídani přejezd do městečka RIO NELL ÉLBA s nejstarší historií osídlení a malou botanickou zahradou, odtud krajinou s dalekými výhledy a výstupem na CIMA DEL MONTE (516 m) a měnící se krajinou až k přístavu PORTO AZZURRO s nejhezčím náměstím na ostrově. Možnost přidat příjemnou pěší procházku podél pobřeží k pevnosti SAN GIACOMO. Zpět do hotelu, večeře.
 • 7. den: po snídani přejezd do horského městečka CAPOLIVERI uprostřed vinic, odtud pěší výlet na poloostrov CALAMITA, kde původní povrchové doly byly nahrazeny terasovitými vinicemi a háji olivovníků. Přes poloostrov, známý jako nejbohatší naleziště minerálů, se dostaneme na pobřežní stezku, známou jako COSTA DEI GABBIANI (podle racků, kteří tu hnízdí). Cestou nádherné pohledy na skalnaté pobřeží i možnost odbočit na jednu z nádherných tichých pláží. Zpět do hotelu, večeře.
 • 8. den: dopoledne odjezd z ostrova, trajektem na pevninu, odtud přes Itálii a Rakousko do ČR.
 • 9. den: příjezd do ČR.
 • Poznámka I: Svoz pořádáme od 4 osob.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, trajekt na Elbu a zpět, 6x ubytování v hotelu ve 2lůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, 6x polopenze, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, dopravu mimo program a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 000 Kč.
 • Stravování: polopenze.
 • Ubytování: Ubytovaní budeme v čtyřhvězdičkovém v hotelu blízkosti přístavu Porto Azzurro na jihu ostrova, je postaven ve stylu typické středomořské architektury uprostřed zeleně, nechybí ani bazén a vlastní pláž.
 • Umístění: Itálie - Elba, Capoliveri


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPohodové týdny v Alpách
UbytováníHotel 4*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Hradec Králové, Jihlava, svoz Bratislava, Poděbrady, Praha, svoz Ostrava, PardubiceQrCode image

Podobné zájezdy