Pohodový týden na kole - Rakousko - Nauders, ráj cyklistů

Náročnost 2 klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze cyklistika sauna bazén

Kraj na pomezí Rakouska a Švýcarska, který nabízí cyklistické trasy všech obtížností.

Úvod:

Na hranici Rakouska, Itálie a Švýcarska leží městečko Nauders, které bude naším výchozím bodem pro poznání tohoto nádherného a rozmanitého kraje pod vrcholky třítisícovek. Postupně projedeme nejhezčí cyklotrasy jak v Rakousku, tak i v Itálii, s turisty navštívíme bezcelní zónu Samnaun, kde je možné nejen levně nakoupit, ale také nás čeká nádherná pěší túra po rakousko/švýcarských hranicích. Dobrodružné povahy se mohou pokusit o zdolání legendárního alpského sedla Passo Stelvio. Ubytování máme v ***hotelu na kraji městečka Nauders v komfortně vybavených pokojích (sprcha, WC, fén, rádio, telefon a sat. TV). Velkou výhodou je jistě i vlastní hotelová relaxační zóna s krytým bazénem, saunou, fitnessem a hernou se stolním tenisem. Snídaně je podávána formou švédského stolu a večeře menu o 4 chodech s výběrem včetně salátového švédského stolu. Jedenkrát pro nás majitelé připraví grilování.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR pozdě večer do Rakouska.
 • 2. den: příjezd na ubytování do NAUDERSU, dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, odpoledne seznámení s okolím: nenáročná vyjížďka kolem jezera Reschensee (1400 m - cca 30 km, převýšení 200 m). Možno prodloužit i přidat stoupání. Večeře.
 • 3. den: snídaně, sjezd z Naudersu do údolí Innu na švýcarské hranice. Podél řeky Inn přes LANDECK až k IMSTU (↑ 400 m, ↓1000 m; 65 km). Zpět nás dopraví náš bus, jedná se o velmi příjemnou cyklystickou trasu nádherným údolím na rakouské straně. Večeře.
 • 4. den: snídaně, odjezd busem do bezcelní zóny SAMNAUN (1 828 m), která patří pod Švýcarsko. Základní varianta: výjezd dvoupatrovou lanovkou k chatě ALP TRIDO (2 499 m), možnost krátkého výstupu na PIZ MUNSCHUNS (2 657 m) a dále pokračujeme po hranici s Rakouskem až do průsmyku ZEBLASJOCH (2 539 m), pak již po vozové cestě pod dohledem svišťů zpět do Samnaun (možnost výhodným nákupů bez cla). Lehčí varianta: jen krátká túra a lanovkou zpět do Samnaun, prohlídka městečka včetně možnosti výhodných nákupů. Všichni společně odjezd na hotel, večeře grilování. Pro zdatné zájemce možnost pokusu o zdolání cyklistické legendy – Passo Stelvio (2758 m), druhé nejvyšší alpské silniční sedlo. Převýšení 1900 metrů!!!! Cesta nabízí nádherné výhledy na Ortler a okolní zaledněné vrcholky. Všichni společně odjezd na hotel, večeře grilování.
 • 5. den: snídaně, autobusem k HEIDERSEE, sjezd do GLORENZY (malinké město s dochovaným středověkým kruhovým opevněním). Dále podél řeky Adige údolím VAL VENOSTA až k MERANU (sjezd 1 000 m, délka cca 70 km). Všichni večeře.
 • 6. den: snídaně, na kole do GRAUNU, stoupání údolím Oetztalských Alp na MELANGER ALM (1970 m.). Výhledy na vrchol Weisskugel (3797 m) – dominanta celé oblasti. Zpět na hotel. (↑500 m, ↓ 500 m; celkem 40 km), večeře.
 • 7. den: snídaně, dopoledne odjezd do ČR, příjezd v pozdních večerních hodinách.
 • Poznámka I: Dětské slevy platí jen při ubytování s 2 dospělými osobami. Pro cyklo variantu neplatí svozy.
 • Cena zahrnuje: 5x nocleh, 6x snídaně, 4x večeře, 1x grilování, doprava klimatizovaným autobusem s cyklovlekem, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 2 500 Kč (max. 2 pokoje), pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků do 30 000 Kč za 245 Kč.
 • Stravování: Snídaně je podávána formou švédského stolu a večeře menu o 4 chodech s výběrem včetně salátového švédského stolu. Jedenkrát pro nás majitelé připravili grilování.
 • Ubytování: Ubytování máme v ***hotelu na kraji městečka Nauders v komfortně vybavených pokojích (sprcha, WC, fén, rádio, telefon a sat. TV). Velkou výhodou je jistě i vlastní hotelová relaxační zóna s krytým bazénem, saunou, fitnessem a hernou se stolním tenisem.
 • Umístění: Rakousko, Nauders, Landeck
Hodnocení zájezdu


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPohodové cyklo pod Alpami
UbytováníHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, svoz České Budějovice, svoz Bratislava, svoz Jihlava, svoz Brno, svoz Ostrava, svoz Tábor, Plzeň, PoděbradyQrCode image

Hodnocení

Bohumil Stiller a Milada Denksteinovátermín: 12.8. - 18.8.2017

Dobrý den.
Dovolte mně a naší osličlenné skupině a jistě mnoha dalším, poděkovat CK Poznání a především jejím průvodcům na zájezdu:
Pohodový týden na kole - Rakousko - Nauders, ráj cyklistů
Kód zájezdu: 17CAB01976 ve dnech 12.08. - 18.082017

Pokud někdo dá do názvu slovo "Pohodový" týden, tak klobouk dolů všem, kteří mají na tom zásluhu. Opravdu do slova a do písmene, pohodový zájezd pro všechny věkové kategorie.
Díky patří všem, kteří to vymysleli, zorganizovali a hlavně průvodcům Ondrovi, Markétě a Janě

Všem vám moc děkujeme za poznání úžasné oblasti, nádherné trasy, dobře vybrané pořadí, skvělé ubytování a špičkové stravování A když vyjde i počasí, není co řešit a je co užívat.
Zážitků máme mnoho a již pomýšlíme, kam v příštím roce a s Vaší CK.

Děkujeme a v příloze posíláme foto z našeho nevšedního zážitku.

Stiller Bohumil
Denksteinová Milada

a další 3 spokojené cyklo páry.

Podobné zájezdy