Termíny - přidat do oblíbených
19.09.20 - 26.09.2020SAN0482325 990 KčPřidat

Sardinie, rajský ostrov nurágů - chatka, letadlo

Náročnost 1 letecky chatka vlastni strava turistika

Ostrov, zvaný Karibik Středomoří nabízí i množství památek od románských dob až po současnost. Bonusem je průzračné tyrkysové moře a zachovalá středomořská příroda.Na Sardinii se dostaneme rychle a komfortně letecky.


Úvod:

Pohodový týden s turistikou po Sardinii různých náročností po celém ostrově. Nabízíme varianty ubytování v Cala Gonone v provincii Nuovo – zařízené chaty v borovicovém háji 400m od moře (2lůžkové pokoje s příslušenstvím, terasa s kuchyňkou a lednicí s možností dokoupení stravy na místě). Zavedeme vás do jednoho z nejzajímavějších koutů „ostrova nurágů“, do přímořského letoviska Cala Gonone, a to v době kdy je moře stále vyhřáté a cesty nejsou tak rozpálené, ideální pro turistiku i pro fotografy. Poznáte s námi celý ostrov, přírodu, památky a kouzelné pláže, můžete si vybrat trasy dle své náročnosti. Můžete odpočívat u průzračného tyrkysového moře, koupat se v nejprůzračnějších zálivech a slunit se podle libosti na nejbělejších, nejčervenějších a nejčernějších plážích, rozjímat nad nejtajemnější historií ostrova, obdivovat tisícileté nurágy (UNESCO) nebo se toulat čarokrásnou přírodou a romantickým pobřežím. Poznáte celý ostrov křížem krážem, oceníte různé možnosti dopravy, ubytování a stravování, poznáte nejkrásnější pláže a ochutnáte gastronomie.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
19.09.20 - 26.09.20 20SAN04823 25 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy, přílet do SARDINIE, procházka macchií k megalitické hrobce, cesta do letoviska CALA GONONE, ubytování u nejkrásnějších pláží Sardinie (chaty v kempu**** se nachází v piniovém háji nedaleko pláže nebo hotel Cala Luna***), koupání a odpočinek na růžové pláži, atmosféra městečka.
 • 2. den: koupání a odpočinek u moře nebo fakult. lodní výlet (50 EUR) okolo romantického pobřeží s koupáním a možností návštěvy mořských jeskyní, kde se množili mroži (BUE MARINO s prehistorickými rytinami petroglyfy, krápníková jeskyně GROTTA DEL FICO), zpět lodí nebo turistika nad pobřežím (3 h), ráj pro fotografy, ochutnávka slavných sardinských vín s výkladem.
 • 3. den: celodenní výlet za kulturou západního pobřeží: ALGHERSKÝ ZÁLIV a katalánské ALGHERO, věž TORRE DI PORTA TERRA a dóm ze 16. st., nebo půvabné PORTO TORRES, dále vápencový mys CAPO CACCIA s krásnými výhledy, romantika krajiny s nurágem Sabina, nejvýznačnější románská památka kostel SANTISSIMA TRINITĀ DI SACCARGIA u SASSARI (freskový cyklus ze 13. stol), cesta divokým pobřežím do přístavního barevného městečka BOSA, historická čtvrť SA COSTA, aragonský gotický dóm, řemeslné barvířské dílny, krajkářské dílny, nenapodobitelná atmosféra ochutnávka vína s malvásií.
 • 4. den: DORGALI, kouzelné kamenné městečko plné umělců a řemeslníků, význačné megalitické stavby a toulání exotickou krajinou s dolmeny, turistika k unikátní jeskyni ISPINIGOLI s říčkou SU ANZU, návštěva nurágové vesnice, turistika s výhledy na zátoku, variantně celodenní odpočinek u moře, koupání a turistické procházky.
 • 5. den: celodenní koupání a relaxace na plážích nebo variantně fakultativně celodenní výlet na jih ostrova, CAGLIARI, hlavní město ostrova, vysoko položená čtvrť Castello s úchvatnými výhledy, římské památky a nejrozsáhlejší muzeum ostrova, ochutnávka vína, SU-NURAXI, nurágový komplex u BARUMINI (UNESCO), nejvýznamnější megalitická památka v přírodě nurágového typu, unikátní CASA ZAPATA, a možná uvidíme i plameňáky.
 • 6. den: celodenní výlet do hor a dvě sardinská nej: pohledy na kaňon řeky GORROPU, turistika v oblasti Barbarria (okruh 4 h) v přírodní rezervaci, zdobené unikátními pasteveckými obydlími „cuile“, výhledy na nejvyšší horu ostrova LA MARMORA, barevné skály mysu CAPO BELLAVISTA u přístavu ARBATAX, pohoří GENNARGENTU, nejvýše položená rázovitá horská víska FONNI s malovanými domy, fakultativně výborná typická sardinská večeře.
 • 7. den: pěší výlet k unikátnímu NURÁGU MANNU, variantně možnost zapůjčení kol a cesta na vyhledávanou pláž CALA LUNA, návrat turistickou cestou, nebo variantně koupání a pěší výlet kolem sopky na unikátní bílou pláž CALA CARTOE plnou rostlinných endemitů, návrat turistickou cestou.
 • 8. den: odjezd z CALA GONONE, rozloučení s plážemi, kam se budete chtít jistě vracet, cestou případně krátké, ale romantické toulání u přírodní rezervace CAPO COMINO, transfer na letiště, odlet do ČR.
 • Poznámka I: CK si vyhrazuje právo drobných záměn programů vzhledem k počasí a event. jízdním řádům lodí a turistické zdatnosti klientů. U červnového termínu možnost i náročnější turistiky pro malou skupinu max. 18 osob. U varianty v chatách je možné zajistit na místě snídaně i večeře.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Sardinie vč. let. tax a poplatků cca 8 500 Kč, doprava mikrobusem na místě, 7x ubytování v chatě (2-3 lůž. pokoj s příslušenstvím) s možností vaření nebo* 7x hotel s polopenzí, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné a fakult. služby (200EUR za fakult. výlety a ochutnávky vín) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „cena zahrnuje“.
 • Příplatky: fakultativní výlet 6. den 850 Kč, osoba sama v chatce 3 900 Kč, sardinská večeře (pouze pro chaty) 800 Kč, večerní ochutnávka sardinských vín 400 Kč, pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 280 Kč.
 • Stravování: vlastní. Chaty mají plně vybavenou kuchyňku s lednicí. Lze si objednat 1x typickou sardinskou večeři a také ochutnávka vína (platí se zvlášť). Ceny by vás neměly odradit od ochutnávky některé z místních gastronomických specialit a výtečného vína. Orientační ceny potravin: Chléb 1,50 €, káva od 1,50 €, víno láhev od 3-5 €, minerální voda 1,5 l : 1€, pivo/limo od 2/1 €, pizza čtvrtka/celá v rest. 4€/od 10€, saláty velké nebo těstoviny od 8 €, zmrzlina od 2 €, hlavní jídlo od 15 €, menu o dvou chodech od 20 €
 • Ubytování: v chatách v kempu**** v Cala Gonone na východním pobřeží ostrova, 500 m od moře ve stromovém háji. Chaty zčásti zděné - 2lůžkový pokoj je vybavený vlastním příslušenstvím a kuchyňkou s lednicí. Možnost stravování též v restauraci v hotelu za příplatek nebo v městečku. V ceně zájezdu je zahrnuto povlečení. V areálu se dá zakoupit vše potřebné k hygieně i vaření. Půjčovna kvalitních kol v místě cca 18 €/den, v dosahu ideální terén pro terénní cyklistiku, pěší turistiku, potápění, další vodní sporty a horolezectví. Varianta: ubytování v hotelu i s polopenzí - viz Podobné zájezdy. UPOZORNĚNÍ – POBYTOVÁ TAXA ITÁLIE Díky legislativní změně platné k 1.1.2012, se v Itálii postupně zavádí turistické poplatky v souvislosti s přenocováním v ubytovacích zařízeních v Itálii . Poplatky jsou průběžně zaváděny ve všech turistických lokalitách. Výše poplatku se pohybují od 1 do 2 € os/noc v 3* hotelích, dle lokality. Zatím jsme se s povinností tohoto poplatku v našich hotelech nesetkali, ale může se stát, že při příjezdu budete vyzváni k úhradě pobytové taxy na recepci ubytovacího zařízení. Doporučujeme mít tedy připravený drobný obnos ve výši několika € (dle počtu nocí) na úhradu.
 • Umístění: Sardinie - Alghero, Cala Gonone
 • Náročnost programu Orientační ceny vstupného CAGLIARI : Archeologické muzeum – 4 € ALGHERO Alghero Itálie - Sardinie - Alghero, městské hradby ze 16.století Půvabné město na poloostrově na jih od severozápadního cípu Sardinie vzniklo ve 12.století. Roku 1353 po povstání Sardiňanů proti cizí nadvládě ho dobyli Aragonci a od té doby tady žili přistěhovalci z Barcelony a Valencie. Sardiňané byli z města vysídlení a směli přicházet jen během dne např. za účelem obchodu. Dodnes tu uslyšíte katalánštinu a všude tu uvidíte španělské vlivy. Rušný přístav a spleť uliček obklopují hradby s cimbuřím a obrannými věžemi. Alghero Itálie - Sardinie - Alghero, městské hradby ze 16.století Půvabné město na poloostrově na jih od severozápadního cípu Sardinie vzniklo ve 12.století. Roku 1353 po povstání Sardiňanů proti cizí nadvládě ho dobyli Aragonci a od té doby tady žili přistěhovalci z Barcelony a Valencie. Sardiňané byli z města vysídlení a směli přicházet jen během dne např. za účelem obchodu. Dodnes tu uslyšíte katalánštinu a všude tu uvidíte španělské vlivy. Rušný přístav a spleť uliček obklopují hradby s cimbuřím a obrannými věžemi. : Palmavera – 2 € NORA: 5,5 € ochutnávka sardinských vín: 5 € Barumuni, Su Nuraxi: 10 € vč. muzea, 8 € bez muzea nurág Sabina – 2 € kostel Santissima Trinita – 4 € jeskyně Ispinigoli: 8 € jeskyně Bue Marino 8 € lodní výlet k jeskyni Bue Marino a k pláži Cala Luna– 45 € výlet terénními auty a čluny do hor – 60 €. Kapesné na vstupné do objektů a drobné nákupy suvenýrů nebo občerstvení doporučujeme 70 €; pro fakultativní akce, jízdu terénními vozy, lodní výlety atd. doporučujeme rezervu ve výši 100€.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj v chatce - 3 900 Kč
 • fakultativní výlet 6.den - 850 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 280 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko v chatce - 3 900 Kč
 • sardinská večeře - pro chatky - 800 Kč
 • ochutnávka sardinských vín - 400 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Sardinie Sardinie
Itálie Itálie
UbytováníChatka
Stravabez stravy
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Sardinie - zájezdy
Itálie - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist