Termíny - přidat do oblíbených
18.07.21 - 25.07.2121AAJ0173414 990 KčPřidat

Pohodový týden v Alpách - Itálie, Švýcarsko - Italský Tibet - Livigno

Náročnost 2 klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika sauna

Livigno není jen vyhlášené lyžařské středisko, ale i skvělá destinace pro letní turistiku. Údolí je obklopeno třítisícovými horami a na dohled bude masiv Bernina.

Úvod:

Během tohoto zájezdu poznáte výjimečný kraj - tzv. Italský Tibet, který se rozkládá v bezcelní zóně mezi Itálií a Švýcarskem. Hned při příjezdu poznáte, proč údolí dostalo tento název. Nádherné údolí obklopené velkým množstvím „třítisícovek“ a ukončené romantickým jezerem Lago di Livigno vás nadchne. Náš hotel leží v srdci kouzelného údolí, ve městečku Livigno, které je obklopené z jedné strany italskými třítisícovkami a na straně druhé švýcarskými velikány. Nacházejí se zde 2-3 lanovky, které využijeme k výjezdu na hřeben hor, odkud podnikneme túry s možností výstupu až do výšky přes 3 000 m n. m. Téměř samozřejmostí je i cesta vlakem Bernina Express ze švýcarské Pontrasiny do Poschiava, během které uvidíte nádherné panorama Gruppo di Bernina. Dále máme ještě túru na švýcarské straně, a to výstup na vrchol Mont Pers 3 207 m n. m. s pomocí kabinkové lanovky z Berniny. Ubytování je zajištěno v ***hotelu přímo v letovisku Livignu ve 2lůžkových pokojích se sprchou, WC, sat. TV a telefonem. Vydatná snídaně i opravdu velmi bohatá večeře nasytí opravdu každého. Výhodou je i nově otevřené wellness s bazénem, saunou (vstup za poplatek) a možnost nákupu bez daně (hlavně kosmetika, cigarety, alkohol atd.).

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
18.07.21 - 25.07.21 21AAJ01734 14 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 





Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR v odpoledních hodinách do Itálie přes Švýcarsko.
 • 2. den: příjezd do LIVIGNA, dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu a poté jen pár metrů na lanovku na MOTTOLINO. Základní varianta (náročnost 2 z 5; 5 hod., ↑400 m, ↓900 m): výstup na MONTE DELLA NEVE (2 785 m), odkud jsou jedinečné výhledy, zpět až skoro k horní stanici lanovky a dále po cestě č. 115 přes salaše BAITTELDA L‘ABLES do Livigna. Lehčí varianta (1,5 z 5; 4 hod., ↑400 m, ↓400 m): sjezd lanovkou do údolí, večeře.
 • 3. den: snídaně, busem k lanovce CAROSELLO 3000, výjezd lanovkou do výšky 2 798 m a odtud více možností jedinečných túr dle schopností. Základní varianta (2,5 z 5; 6 hod., ↓900 m): okolo jezera LAGO SALIN, sestup do údolí VAL FEDERIA a tímto údolím až k hotelu se zastávkou na salaši ALPE FEDERIA, kde můžete ochutnat místní sýr a při troše štěstí pozorovat i sviště (tuto variantu lze i opačně). Lehčí varianta (1,5 z 5; 4 hod., ↑400 m, ↓400 m): od horní stanice po hřebeni na VETTA BLESACCIA až k restauraci COSTACCIA (2 368 m), poté zpět k horní stanici lanovky stejnou cestou, sjezd lanovkou do hotelu, večeře.
 • 4. den: snídaně, odjezd busem do švýcarské BERNINY, odtud lanovkou na DIAVOLEZZU (2 973 m), opět možnost dvou tras. Základní varianta (2,5 z 5; 6 hod., ↑400 m, ↓250 m): výstup na MONT PERS (3 207 m), odkud jsou fantastické výhledy na PIZ BERNIA, zpět k horní stanici a lanovkou zpět do údolí. Údolní cestou k jezeru LAGO BIANCO až k busu. Lehčí varianta (1,5 z 5; 3 hod., ↓150 m): vynechán výstup na Mont Pers. Všichni společně odjezd do hotelu, večeře.
 • 5. den: snídaně, odjezd busem do průsmyku PASSO FORCOLA (2 315 m), který je zároveň hraničním přechodem mezi Itálií a Švýcarskem. Základní varianta (2,5 z 5; 6 hod., ↑300 m, ↓600 m): výstup do průsmyku PASSO STRETTA, poté k jedinečnému jezeru LAGO DEL MONTE (2 606 m), kde se otevírají nové pohledy na štíty místních velikánů a pěšky na začátek LIVIGNA, odkud lze odjet místním busem (zdarma) až do hotelu. Lehčí varianta (1,5 z 5; 3 hod.,↓300 m): od busu procházka údolím VALLE DELLE FORCOLA až na začátek Livigna, opět místním busem. Těžší varianta (3 z 5; 7 hod., ↑700 m, ↓1 000 m): ze základní varianty možný výstup na MONTE BREVA (3 105 m) a napojení zpět na základní variantu večeře - místní speciality.
 • 6. den: snídaně, výjezd autobusem do sedla PASSO DI FOSCAGNO a dále možnost zvolit si zpáteční cestu až do Livigna dle schopností - základní varianta (2,5 z 5; 8 hod., ↑­300 m, ↓400 m): ke kouzelnému jezeru LAGO DI S. GIACOMO DI FRAELE (1 958 m) a poté kolem jezera LAGO DI LIVIGNO až do hotelu, lehčí varianta (1,5 z 5; 3 hod., ↑50 m, ↓200 m): údolím VAL PILA k jezeru Lago di Livigno až do hotelu, večeře.
 • 7. den: snídaně, dopolední vyklizení pokojů, odjezd do švýcarského POSCHIAVO či italského TIRANA, přestup na vlak BERNINA EXPRESS a odjezd do PONTRESINA s nádhernými výhledy na tento kouzelný kraj (hlavně kolem bílého jezera LAGO BIANCO), busem do ST. MORITZ, krátká prohlídka vyhlášeného zimního střediska, poté odjezd busem do ČR.
 • 8. den: příjezd do ČR v brzkých ranních hodinách.
 • Poznámka I: Dětská cena platí v doprovodu 2 dospělých osob.
 • Poznámka II: Svoz pořádáme od 4 osob.
 • Cena zahrnuje: 5x nocleh, 6x snídaně, 5x večeře, vstup do krytého bazénu, doprava klimatizovaným autobusem, lístek na vlak Bernina Express, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků 360 Kč.
 • Stravování: Vydatná snídaně i opravdu velmi bohatá večeře nasytí opravdu každého.
 • Ubytování: Ubytování je v ***hotelu přímo v Livignu ve 2lůžkových pokojích se sprchou, WC, sat. TV a telefonem. Výhodou je i vlastní krytý bazén a možnost nákupu bez daně (hlavně kosmetika, cigarety, alkohol atd.).
 • Umístění: Itálie - Livigno

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 3 500 Kč
 • dítě 0 - 3 roky - 0 Kč
 • dítě 4 - 10 let - 12 990 Kč
 • dítě 11 - 15 let - 13 990 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 360 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Švýcarské Alpy Švýcarské Alpy
Livigno Livigno
Italské Alpy Italské Alpy
Itálie Itálie
Alpy Alpy
Typ zájezduPOHODOVÉ TÝDNY NEJEN V ALPÁCH
UbytováníHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Ostrava, svoz Tábor, svoz Bratislava, svoz České Budějovice, svoz Jihlava
Zájezdy do destinací
Švýcarské Alpy - zájezdy
Livigno - zájezdy
Italské Alpy - zájezdy
Itálie - zájezdy
Alpy - zájezdy

Mapa zájezdu






QrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist