Itálie - Pohodový týden v Alpách - Kouzelné údolí Val Gardena a Piz Boe

klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika Náročnost 2.5

Dolomity - příjemná turistika s ubytováním ve *** hvězdičkovém hotelu s kvalitní polopenzí. Během tohoto zájezdu navštívíme asi jednu z nejkrásnějších oblastí Dolomit – Alta Badiu.

Úvod:

Během tohoto zájezdu navštívíme asi jednu z nejkrásnějších oblastí Dolomit - Alta Badiu, která se rozkládá od centra Selly až k úpatí horské oblasti Kronplatz. Společně dosáhneme nejznámějšího vrcholu Piz Boe (3 152 m n. m.), projdeme se po náhorní planině Gherdenacia, poznáme staré obydlí Ladinů, kteří si ještě stále zachovávají svůj jazyk, vychutnáme si pohled na světoznámou Marmoladu a Civettu atd. Ubytování máme v ***hotelu v malém městečku Wolkenstein v nadmořské výšce 1563 m n. m. v elegantních a útulných pokojích se sprchou a WC, telefonem, sat. TV. Snídaně je formou švédského stolu a večeře výběrem z menu o 4 chodech (včetně dezertového a salátového švédského stolu). Jednou místo večeře máme typický místní večer a 1x ochutnávku místní pálenky - grappy.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjezd ve večerních hodinách z ČR do Itálie.
 • 2. den: příjezd do WOLKENSTEINU, dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, odjezd k lanovce, výjezd na COL RAISER (2 106 m). Základní varianta (náročnost 2 z 5; 4 hod, ↓ 450 m): po cestě na chatu REGESBURGER HÜTTE (2 037 m) s nádhernými výhledy, dále přes chatu JUAC HÜTTE (1 903 m) až do hotelu. Zbytek volného odpoledne lze využít k procházkám např. po staré cestě do PLANU, večeře.
 • 3. den: snídaně, pěšky k údolní stanici lanovky, výjezd do průsmyku GRÖDNER JOCH (2 298 m). Základní varianta (2 z 5; 6 hod, ↑ 400 m, ↓ 800 m): po dolomitské cestě č. 2 na chatu PUEZ HÜTTE (2 475 m), dále po stejné cestě, po cca 15 minutách odbočka na cestu č. 16 a nádherným údolím LANGENTAL až do hotelu – překrásná, středně těžká, túra. Lehčí varianta (1,5 z 5; 3 hod, ↓ 500 m): k chatě PANORAMA (2 130 m) - panoramatické výhledy na celé údolí Val Gardena i Langkofel, poté sestup vozovou cestou až do hotelu, večeře.
 • 4. den: odjezd busem do PORDOIJOCH, výjezd lanovkou na SASS PORDOI (2 950 m). Základní varianta (2,5 z 5; 6 hod, ↑ 200 m, ↓ 650 m): přes skalní stupně na vrchol PIZ BOE (3 152 m) – nádherný a nezapomenutelný výhled, zpět k chatě RIFUGIO PORDOI (2 829 m), dále strmou sutí na skalní římsu Selly až k chatě FRANZ KOSTNER (2 500 m) - úchvatné pohledy do údolí, sestup kolem jezera LECH DE BOE na CREP DE MONT, sjezd lanovkou do CORVARY - těžší, ale jedinečná túra s fantastickými „panoramaty“, lehčí varianta (2 z 5; 6 hod, ↑ 350 m, ↓ 350 m): z Sass Pordoi zpět lanovkou, busem do průsmyku CAMPOLONGO (1875 m), výstup kolem chaty KAISER k jezeru LECH DE BOE (2 230 m) pak stejnou cestou jako první skupina, odjezd do hotelu, večeře.
 • 5. den: snídaně, odjezd busem do GRÖDNER JOCHU (2 298 m). Základní varianta (2,5 z 5; 5 hod, ↑ 100 m, ↓ 550 m): po severním masívu Piz Boe k nádherným vodopádům a poté sestup do CORVARY. Pro zdatné možnost prodloužení o výstup na vyhlídku CREP DE SELA (1 867 m). Lehčí varianta (2 z 5; 4 hod, ↓ 550 m): z průsmyku pohodlnou cestou pod SAS CRAMPAS a přes chatu EDELWEISS (1 832 m) do CORVARY, zpět do hotelu busem, typická italská večeře.
 • 6. den: snídaně, odjezd busem do sedla SELLA JOCH (2 180 m), základní varianta (2,5 z 5; 7 hod, ↑ 200 m, ↓ 200 m): po cestě FRIDRICH-AUGUST-WEG kolem kouzelného velikána LANGKOFEL přes PLATTKOFEL HÜTTE (2 297 m) až k chatě COMICI (2 153 m), odtud k chatě CIAMPINOI (2 254 m), sjezd lanovkou k hotelu - středně náročná túra s fantastickými výhledy. Pro méně zdatné plnohodnotná náhrada - lehčí varianta (1,5 z 5; 3 hod, ↑ 100 m, ↓ 100 m): od busu nenáročná túra pod stěnu LANGKOFEL okolo chaty COMICI až k horní stanici lanovky jako první skupina a sjezd dolů, večeře.
 • 7. den: snídaně, dopoledne odjezd do ČR s krátkou zastávkou na procházku ladinskými vesnicemi SERES a MISCI - jedná se o samoty na slunné straně prudkých údolních svahů s krásnými nedávno restaurovanými domy a mlýny. Příjezd do ČR v pozdních večerních hodinách.
 • Poznámka I: Vzhledem k tomu, že naplnění turistické nebo cykloturistické části programu je přímo závislé na vhodných povětrnostních podmínkách, CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v případě nepříznivého počasí.
 • Poznámka II: Dětské slevy platí pro děti ubytované spolu se 2 dospělými osobami. Svoz pořádáme od 4 osob.
 • Cena zahrnuje: 5x nocleh, 6x snídaně, 4x večeře, 1x typická italská večeře, 1x ochutnávka grappy, doprava klimatizovaným autobusem, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 2 700 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků do 30 000 Kč za 245 Kč.
 • Stravování: polopenze. Snídaně je formou švédského stolu a večeře výběrem z menu o 4 chodech (včetně dezertového a salátového švédského stolu). Jednou místo večeře typický místní večer a 1x ochutnávku místní pálenky - grappy.
 • Ubytování: ubytování máme v ***hotelu v malém městečku Wolkenstein v nadmořské výšce 1563 m n. m. v elegantních a útulných pokojích se sprchou a WC, telefonem, sat. TV.
 • Umístění: Itálie - Val Gardena, Piz Boe


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOHODOVÉ TÝDNY NEJEN V ALPÁCH
UbytováníHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Tábor, svoz České Budějovice, svoz Bratislava, svoz JihlavaQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist