Pohodový týden v Alpách - Itálie - Vals, brána Dolomit s kartou

Náročnost 2 klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika Děti vítány sauna bazén Almen Card

Dolomity a Italské Alpy 2013 - příjemná turistika s kvalitním zázemím

Úvod:

Prvním údolím, se kterým se setkáte jižně od průsmyku Brenner, je nádherně položené (a v poslední době také nově objevované) údolí Eisacktal, které vás překvapí svou krásou vrcholků a fantastických pohledů na Zillertalské Alpy na severu a na nádherná panoramata Dolomit na jihu. Ubytování máme zajištěno v pěkném ***hotelu v malém městečku Meransen. Poloha hotelu zaručuje pohodlné poznání tohoto kouzelného místa Dolomit z vrcholků hor, z báječně položených salaší či z údolí. Hotel nabízí ubytování v pokojích s koupelnou, sat. TV, telefonem a fénem. Snídaně je formou švédského stolu a večeře menu o 3 chodech s výběrem a salátový bufet. Jednou pro nás majitelé připraví místní speciality. V hotelu je relaxační zóna s krytým bazénem a saunou. Asi největší výhodou je tzv. ALMENCARD, kterou obdrží účastník zájezdu zdarma. Karta opravňuje neomezeně využívat lanovku na Gitschberg, Jochtal a Mühlbach, údolní bus atd. Provází Š. Steklá.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR v podvečerních hodinách odjezd do Itálie.
 • 2. den: příjezd do MERANSENU (1 390 m), dopolední snídaně, ubytování dle možností hotelu, základní varianta (náročnost 2 z 5 možných, 5 hod, ↑ 200 m, ↓ 600 m): lanovku s výjezdem až k chatě PICHLER (2 059 m), pěšky kolem chat BACHERHÜTTE (1 732 m), MOSERHÜTTE (1 936 m) až do hotelu. Lehčí varianta (1,5 z 5; 3 hod, ↑ 100 m, ↓ 100 m): jen krátká vycházka s prvními výhledy do údolí PFUNDERER TAL a sjezd lanovkou zpět do hotelu. Večeře.
 • 3. den: snídaně, základní varianta (2 z 5; 5 hod, ↑ 250 m, ↓ 800 m): busem do VALSU (1 370 m), výjezd lanovkou do výšky 2 000 m n. m. a poté nádhernou panoramatickou túrou č. 9 na KOFELSPITZE (2 261 m) až k salaším FANE ALM.(1 739 m). Těžší varianta (2 z 5; 5 hod, ↑ 650 m, ↓ 1300 m): výstup na PLATTSPITZ (2 672 m) a zpět na hlavní trasu až k salaši Fane Alm, kde lze např. fakultativně ochutnat místní sýry či špek. Lehčí varianta (2 z 5; 5 hod, ↑ 400 m, ↓ 400 m): lanovkou i zpět a od dolní stanice pěšky až k salaši a zpět stejnou cestou. Všichni odjezd do hotelu, večeře.
 • 4. den: snídaně, odpočinkový den, odjezd busem do BRUNECKU, prohlídka historické části městečka, poté odjezd k nádherně položenému vodopádu REICHENWASSERFALL, krátká procházka kolem vodopádů, odjezd na hotel, večeře.
 • 5. den: snídaně, výjezd lanovkou do výšky 2 059 m., základní varianta (2 z 5; 5 hod, ↑ 450 m, ↓ 450 m): vystoupáme společně až na nejhezčí vyhlídku severních Dolomit – GITSCH (2 510 m), zpět k horní stanici lanovky, sjezd až do MÜHLBACHU, krátká prohlídka jihotyrolského městečka, výjezd lanovkou k hotelu. Těžší varianta (2 z 5; 5 hod, ↑ 500 m, ↓ 1200 m): je jedinečná túra přes PALZARER JOCH (2 259 m) ke kouzelnému jezeru GROSSER SEE (2 298 m) a zpět údolím ALTFASSTAL až do hotelu, večeře, místní speciality.
 • 6. den: snídaně, odjezd busem do průsmyku KREUZTAL (2 050 m), krásné výhledy na Puez Geisler, základní varianta (2 z 5; 5 hod, ↑ 500 m, ↓ 500 m): výstup k horní stanici kabinové lanovky na PLOSE, mírný výstup k chatě Plose, hřebenový přechod k vrcholu KLEINER GABLER (2 562 m), krátký přechod k vrcholu GROSSER GABLER (2 574 m) – výhledy na Eisacktel a Pustertal, na vrchol Geisler. Sestup přes ROSENALM (2 180 m) k výchozímu bodu u horní stanice lanovky. Lehčí varianta (2 z 5; 5 hod, ↑ 200 m, ↓ 200 m): dolomitskou panoramatickou cestou přes chatu ROSENALM až k chatě SMATZERHÜTTE (1 984 m ), zpět k horní stanici lanovky. Všichni odjezd na hotel, večeře.
 • 7. den: snídaně, dopoledne odjezd do ČR, příjezd v pozdních nočních hodinách.
 • Poznámka II: Vzhledem k tomu, že naplnění turistické části programu je přímo závislé na vhodných povětrnostních podmínkách, CK si vyhrazuje právo na úpravu programu v případě nepříznivého počasí. Dětské slevy platí pro děti ubytované se 2 dospělými osobami.
 • Cena zahrnuje: 5x nocleh, 6x snídaně, 4x večeře, 1x místní speciality, karta Almencard, vstup do relaxační zóny s krytým bazénem, saunou, doprava klimatizovaným busem, vedoucí zájezdu, info materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 1 900 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků 210Kč.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOHODOVÉ TÝDNY NEJEN V ALPÁCH
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaBeroun, Hradec Králové, Pardubice, Plzeň, Poděbrady, Praha, svoz Brno, svoz Tábor, svoz České Budějovice, svoz Bratislava, svoz Jihlava

Mapa zájezdu


QrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist