Izrael, Jordánsko - Velká cesta Izraelem a Jordánskem

Náročnost 1 letecky bus hotel 3* polopenze Novinka

Úvod:

Letecký poznávací zájezd - Izrael a JordánskoHlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. - 2.den: letecký přesun do TEL-AVIVU, CAESAREA (římský akvadukt, divadlo, hipodrom, pozůstatky Herodova paláce a přístavu), vyhlídka na přístav a chrám víry BAHA'I se zahradami v HAIFĚ, opevněné křižácké město AKKO (Templářská pevnost a tunel, bazar, karavanseráje).
 • 3. den: středověký hrad NIMROD pod horou HERMON, procházka krásnou přírodou propletenou historií a náboženstvím u pramenů řeky Jordán, výhled do Sýrie z GOLANSKÝCH VÝŠIN, návštěva vinařství s ochutnávkou kvalitních izraelských vín, procházka městem kabaly SAFED (návštěva synagogy, malebné uličky plné galerií místních umělců).
 • 4. den: biblická místa v oblasti GALILEJSKEHO JEZERA (plavba lodí po jezeře, místo zázraku rozmnožení chleba a ryb Tabgha a Kafernaum, kde si Ježíš vybral své učedníky), výjezd na horu Blahoslavenství (místo Kristova kázání), Ježíšovo působiště NAZARET (bazilika Zvěstování, kostel sv. Josefa).
 • 5. den: přejezd po mostě šejcha Husseina do JORDÁNSKA, antické město DŽERAŠ, byzantské mozaiky s mapou Svaté země a Jeruzaléma v kostele sv. Jiří v MADÁBĚ, výhledy z biblické hory NEBO na „Zemi zaslíbenou“.
 • 6. den: celodenní prohlídka pohádkového skalního města PETRA (vodou vymletá soutěska, Faraónova pokladnice, královské hrobky, byzantský klášter).
 • 7. den: monumentální pouštní kaňony v oblasti VÁDÍ RAM, možnost koupání v RUDÉM MOŘI na plážích u AKABY.
 • 8. den: odjezd do izraelského EJLATU, pěší výlet na vyhlídku do čtyř zemí z hory MT. ZEFAHOT, nebo odpočinek na pláži, kaňony a skalní FORMACE NÁRODNÍHO PARKU TIMNA v NEGEVSKÉ POUŠTI.
 • 9. den: výstup na skalní pevnost krále Heroda MASADU, návštěva NÁRODNÍHO PARKU NACHAL DAVID - zelené oázy EJN GEDI v JUDSKÉ POUŠTI (damani, kozorožci, průzračné potoky), odpoledne možnost koupání v MRTVÉM MOŘI (-427 m).
 • 10. den: místo křtu Ježíše Krista KASER EL JEHUD, nejstarší město světa JERICHO (pohled na Horu Pokušení a na Tel Jericho), vyhlídka do údolí VÁDÍ KELT s ortodoxním klášterem Sv. Jiří, odpoledne BETLÉM (Chrám Narození Páně, kostel sv. Kateřiny).
 • 11. den: svaté město JERUZALÉM - vyhlídka na Skalní dóm a mešitu al-Aksa z OLIVETSKÉ HORY, Getsemanská zahrada s bazilikou Všech národů, procházka přes údolí Kidron (kostel Hrob Panny Marie) do Starého města, KŘÍŽOVÁ CESTA ulicí Via Dolorosa až do chrámu Božího hrobu na Golgotě, procházka židovskou čtvrtí Starého města (Cardo, Menora) ke ZDI NÁŘKŮ, posvátná hora SION (hrobka krále Davida, kostel Dormicion, večeřadlo).
 • 12. den: pokračování prohlídky JERUZALÉMA (projížďka moderními částmi hlavního města, památník holokaustu Jad vašem, muzeum Izrael s modelem Jeruzaléma z období Ježíše Krista, Menora u izraelského parlamentu Kneset), procházka ortodoxní židovskou čtvrtí ME'A ŠE'ARIM.
 • 13. den: projížďka TEL-AVIVEM (historické centrum, architektura Bauhaus*), staré město JAFFA, odjezd na letiště a návrat do ČR.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Tel Aviv vč. let. tax a poplatků cca 6 600 Kč, místní doprava (minibus, loď), plavba lodí po Galilejském jezeře, 12x ubytování v ***hotelu s polopenzí, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: výstupní poplatky Izrael a Jordánsko cca 45 USD, vstupné v Jordánsku, vstup na pláž u Mrtvého, bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 10 400 Kč, balíček kompletních vstupů v Izraeli vč. lanovky na Masadu 2 500 Kč, zvýšení pojištění storna zájezdu do 80 000 Kč za 600 Kč.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduLETECKÉ POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.QrCode image

TOPlist