JAR - Poznávací zájezdy v exotice 2021 s CK PoznáníVšechny zájezdy do destinace JARVšechny zájezdy do destinace JAR Fotogalerie destinace JARFotogalerie destinace JAR
Zajímavé a užitečné informace o JAR
Zajímavá místa z destinace - JAR


JAR
Snad se další africké státy neurazí, když za ten největší diamant ze všech označíme právě Jihoafrickou republiku. Jedním z důvodů jsou opravdová bohatá naleziště diamantů a zlata, které přinesli svým objevitelům i celé zemi tolik bohatství i neštěstí zároveň.
Stejně jako je potřeba trpělivě obrušovat diamant, aby vynikla jeho krása, i dějiny Jihoafrické republiky obrušovaly tuto zemi k současné stabilitě a přírodnímu bohatství. Na rozdíl od drahého kamene, ze kterého při opracování opadává jen prach, bylo historické formování dnešní Jižní Afriky krvavé a bolestné. Slovo apartheid snad bude už jen v učebnicích a nikdy znovu neobživne.
Zkušený mistr brusič určitě vycítí moment, kdy je diamant v jeho rukách již dokonalý a každý další zásah by ho znehodnotil. Jihoafrická republika ale ještě stále tímto procesem prochází. Kéžby vše dopadlo dobře a při zmínkách o hlavním městě Johannesburgu bylo možné brzy vypustit varování před velkou zločinností.
Diamanty na svých vyleštěných plochách nádherně odráží světlo a třpytí se v mnoha barvách. Stejně barevná a různorodá je i Jižní Afrika. Můžete zde pozorovat lvy či nosorožce, ale také tučňáky a velryby. Jsou zde rozsáhlé savany a lesy, ale také vinice a pastviny, ze kterých putuje do celého světa výjimečné jihoafrické víno, mléko nebo vlna.
Tato různorodost se odráží i ve vlajce státu. Ze států celého světa jen Jihoafrická republika a Jižní Súdán mají tak barevné vlajky. Až šest barev na vlajce symbolicky spojuje zelené písmeno Y jako „sbližování různorodosti jihoafrické společnosti, která vede k jednotě.“
Slovo diamant pochází z řeckého adámas, nezničitelný. A takový je duch Jižní Afriky. Nádherný, beroucí dech a nezničitelný.

JAR - Poznávací zájezdy v exotice - dovolená a zájezdy

Cenové rozpětí:
Délka pobytu:

JAR - Poznávací zájezdy v exotice 2021 s CK Poznání
Zájezdy v uplynulých termínech