Termíny - přidat do oblíbených
22.05.21 - 01.06.2121JRD0212243 990 KčPřidat
05.06.21 - 15.06.2121JRD0212343 990 KčPřidat

Pohoda u moře v Jordánsku s památkami UNESCO s prodloužením

letecky klimatizovaný autobus hotel 4* hotel 3* polopenze TIP CK Poznání Náročnost 1.5

Nejkrásnější památky Jordánska - proslulé skalní město Petra * Neopakovatelné koupání v Mrtvém moři * Návštěva starověkého města Jerash * Biblická hora Nebo a mozaiky ve městě Madaba * Šnorchlování a pobyt u letoviska Aqaba u Rudého moře * Ubytování s polopenzí * Malá skupina max 8 osob


Úvod:

Jordánské hášimovské království vás ohromí pohostinností místních obyvatel a skrývá mnoho historických i přírodních klenotů. Během naší cesty poznáme ty nejkrásnější památky – starodávné skalní město Petra, mozaiky ve městě Madaba, navštívíme starověké město Jerash, vystoupáme na horu Nebo, ze které Mojžíš spatřil „Zemi zaslíbenou“, necháme se nadnášet vodou v Mrtvém moři, pojedeme po stopách Lawrence z Arábie do okouzlujícího údolí Wadi Rum a na závěr strávíme příjemné 4 dny na jihu Jordánska u Rudého moře v blízkosti zdejšího letoviska Aqaba, které je vyhlášené díky svému bohatému podmořskému životu. Během poznávací části zájezdu budeme ubytování v 3* hotelech, při pobytu u moře strávíme příjemné dny v 4* hotelu v blízkosti pláže. Samozřejmostí je po celou dobu zájezdu ubytování s polopenzí. Zájezd si naplno užijeme v malé skupině max 8 osob.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
22.05.21 - 01.06.21 21JRD02122 UZAVŘENO 43 990 Kč Rezervovat
05.06.21 - 15.06.21 21JRD02123 43 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do AMMÁNU, z letiště přejezd na ubytování v oblasti Ammán (3 noci).
 • 2. den: ráno po snídani odjezd na prohlídku MADABY. Městu se přezdívá „město mozaiek“ hlavně díky MADABSKÉ MAPĚ, která zobrazuje Jeruzalém a Svatou zemi a skládá se z 2 milionů mozaikových kamínků. Pokračovat budeme na 840 m vysoký vrchol HORU NEBO, ze které podle bible Mojžíš spatřil „Zemi zaslíbenou“. Z vrcholu hory je panoramatický výhled po okolní jordánské krajině, kde při dobrém počasí spatříte údolí řeky Jordán či Mrtvé moře až do Izraele. Návrat na ubytování, večeře
 • 3. den: po snídani odjezd do JERASH. Toto řecko-římské město, které založil Alexander Makedonský je zachované a plné velkolepých pozůstatků z antického období. Jerash je po Petře druhou nejnavštěvovanější památkou Jordánska. V klidu si projedete tuto památku UNESCO a přejezd na ubytování v Ammánu.
 • 4. den: po snídani se vydáme ke břehům MRTVÉHO MOŘE, které se nachází zhruba 420 metrů pod hladinou světového oceánu, což z něj činí nejníže položené odkryté místo na povrchu zemském. Nejedná se o pravé moře, ale o bezodtoké slané jezero, které tvoří přirozenou hranici mezi Jordánskem a Izraelem a napájí ho známá řeka Jordán. My se u moře zastavíme na jedné z veřejných pláží a vyzkoušíme si zdejší vodu, která vás díky vyšší hustotě bude sama nadnášet. Za tento jev je zodpovědná vysoká koncentrace soli a dalších minerálů. Minibusem budeme pokračovat stále jižně podél břehu jezera až k WADI MUSA (PETRA), kde se ubytujeme na 2 noci, večeře.
 • 5. den: dnes nás čeká celodenní prohlídka starodávného města PETRA. Pískovcové město perfektně skryté mezi skalami a údolími bylo původně založeno jako pohřebiště asi v 2 stol. př. n. l. a v době největší slávy ve městě žilo asi 30 000 osob. Krásu tohoto místa v novější době objevili i filmové štáby, natáčel se zde např. Indiana Jones. My se nejdříve přiblížíme na koňském hřbetě a poté pěšky soutěskou SÍK k ukrytému skvostu celého komplexu, který se před vámi objeví zcela nečekaně – Al-Khaznek neboli Pokladnici. Odtud se poté vydáme na průzkum dalších částí celého naleziště, kde navštívíme například římské divadlo, královské hrobky či obtiskové hroby. Celý areál je zapsán na seznamu UNESCO. Večeře a nocleh.
 • 6. den: po snídani se rozloučíme s Petrou a přejedeme jižněji do krásného údolí WADI RUM, které je též známé pod názvem „Měsíční údolí“ a do povědomí západního světa se dostalo díky Lawrencovi z Arábie. Po poušti a skalnatých horách nás provedou místní beduíni a čeká nás 2 hodinová jízda jeepem labyrintem skal. Obdivovat budeme hru barev písku a okolních skal, tajemné petroglyfy – odkazy v jazyce, kterému dnes již nikdo nerozumí či ruiny nabatejského chrámu. Pískovcové skály zde díky erozi mají fantaskní tvary, které probudí vaši představivost. Odpoledne se již přesuneme do letoviska AQABA, kde si budete moci užít odpočinek a koupání v Rudém moři. Ubytováni budeme v pěkném 4* hotelu v blízkosti pláže v lokalitě TALA BAY (4 noci). Večeře.
 • 7. den: celodenní lenošení na pláži u Rudého moře.
 • 8. den: volno ke koupání v Rudém moři, které se pyšní zachovalými korálovými útesy a jedinečným podmořským životem či můžete vyrazit do nedalekého města AQABA, které bývalo ve středověku nejdůležitějším jordánským přístavem. Dnes se jedná o živé město plné kaváren, obchůdků a přímo vybízí k nákupu v místních bazarech. Večeře.
 • 9. - 10. den: volno k relaxaci na hotelové pláži. Fakultativně možnost safari v poušti na dunách či plavba lodí s proskleným dnem po Rudém moři. Večeře.
 • 11. den: po snídani transfer na letiště do Ammanu (4 hodiny) odlet do ČR
 • Poznámka I: vstupní podmínky do destinace: negativní PCR test ne starší než 72h před odletem (hradí klient), po příletu do Ammánu je nutné podstoupit PCR test na letišti (test v Jordánsku hradí CK)
 • Cena zahrnuje: letenka Praha – Ammán – Praha vč. let. tax a poplatků v max. výši 6 500 Kč, transfery z a na letiště a dle programu, 5x ubytování v 3* hotelu, 5x ubytování v 4* hotelu, 10x snídaně, 10x večeře, vstupy dle programu, turistické vízum do Jordánska, pobytovou taxu, místní průvodce a česky/slovensky hovořící vedoucí zájezdu, informační materiály, případné testy na covid-19 v Jordánsku.
 • Cena nezahrnuje: ostatní strava, vstupy mimo program, fakultativní programy, bakšišné a vše, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 8 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 660 Kč, do 80 000 Kč za 1 260 Kč, připojištění pro případ pandemie za 660 Kč.
 • Stravování: 10x snídaně, 10x večeře
 • Ubytování: 5x hotely kategorie 3* (3x Ammán, 2x Petra), 5x hotel kategorie 4* v oblasti Tala Bay u Aqaba

Příplatky a slevy


 • příplatek za neobsazené lůžko - 8 000 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 8 000 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 660 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 260 Kč
 • připojištění pro případ pandemie - 660 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Jordánsko Jordánsko
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Jordánsko - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy