Termíny - přidat do oblíbených
07.09.22 - 18.09.2222KSA0863314 990 KčPřidat

Itálie, Francie - Sardinie, Korsika

Náročnost 1 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava apartmán polopenze vlastni strava

Itálie - Sardinie - Poznávací zájezdy s návštěvou ostrova Korsika - Sardinie je druhý největší ostrov v Itálii a turisticky nejznámější místo svým mořem a pobřežím, s nerovnými a písečnými úseky, se svými krásnými zátočinami, zálivy a mořskými jeskyněmi. Za poznání stojí i vnitrozemí ostrova se svými horskými masívy a památkami na různá období historie (předhistorické, antické, středověké apod.). Kromě tohoto zajímavého ostrova navštívíme na našem zájezdu i sousední pozoruhodný ostrov Korsiku.

Úvod:

Sardinie je turisticky nejznámější místo svým mořem a pobřežím s nerovnými a písečnými úseky, se svými krásnými zátočinami, zálivy a mořskými jeskyněmi. Za poznání stojí i vnitrozemí ostrova se svými horskými masívy a památkami na různá období historie (předhistorické, antické, středověké apod.). Kromě tohoto zajímavého ostrova navštívíme na našem zájezdu i sousední pozoruhodný ostrov Korsiku.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
07.09.22 - 18.09.22 22KSA08633 14 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR v dopoledních hodinách.
 • 2. den: trajekt Livorno - Bastia. Cesta vnitrozemím Korsiky. Cestou návštěva CORTE - starobylé bývalé hlavní město ostrova s romantickými uličkami.
 • 3. den: dopoledne návštěva Napoleonova rodiště AJACCIA. Odpoledne přesun k mysu La Parata, procházka kolem věže s vynikajícími výhledy ke „Krvavým ostrovům“, které byly kdysi útočištěm pirátů.
 • 4. den: zastávka v typickém korsickém městečku Sartene. BONIFACIO - nejkrásnější a nejpůsobivější město ostrova založené jako pevnost na vápencových skalách, které strmě ční z modrých vod Středozemního moře. Trajekt na Sardinii.
 • 5. den: odpočinkový den u moře.
 • 6. den: CAPO D’ORSO - krátký výstup ke skalisku ROCCIADELL’ORSO (ohromný erozí vymodelovaný žulový blok připomínající medvěda). Odtud jsou krásné výhledy na tyrkysové moře a souostroví La Maddalena. Souostroví LA MADDALENA - pro svoji výjimečnou krásu, úžasnou přírodu a překrásné pláže se stala národním parkem. Trajektem možnost návštěvy městečka La Maddalena s křivolakými uličkami, působivým náměstím. Návštěva městečka SANTA TERESA DI GALLURA - příjemné letovisko s velmi krásným romantickým středem i okolím.
 • 7. den: SANTISSIMA TRINITÁ DI SACCARGIA - jedna z nejkrásnějších církevních staveb na Sardinii. SASSARI - město zajímavé svým kontrastem moderního města a středověkého jádra kolem katedrály. Severním pobřežím do malebného historického městečka CASTELSARDO. Městečko s hradem leží na mohutném skalisku. Z hradeb jsou krásné výhledy na městečko, přístav i moře. V příkrých středověkých uličkách nalezneme množství kostelíků, náměstíčka, restaurace. Podél pobřeží ke skále ve tvaru sloního těla ROCCIA D’ELEFANTE.
 • 8. den: NURÁG LOSA - monumentální nurág, jeden z nejhezčích na Sardinii s hlavní věží, baštou, kamennými chýšemi a chodbami, postavený z ohromných čedičových balvanů. STA. GIUSTA - bazilika z 11.-12. století v pisánsko-lombardském slohu. THARROS - archeologický areál s podzemními a skalními hrobkami.
 • 9. den: odpočinkový den u moře. Odpoledne pro zájemce pěší výlet ze Sta. Teresa di Gallura k nádherným skaliskům na výběžku CAPO TESTA - ze zdejší žuly jsou postaveny sloupy římského Pantheonu a sloupořadí dómu v Pise.
 • 10. den: ALGHERO - malebný přístav mezi piniemi a olivami s katalánskou tradicí. PALMAVERA - prehistorická památka. Mys CAPO CACCIA s Neptunovou jeskyní.
 • 11. den: cesta za dávnou historií Sardinie - prehistorické hrobky CODDU VECHIU a nurag ALBUCCIU u Arzacheny. COSTA SMERALDA (Smaragdové pobřeží) - přírodně zajímavé pobřeží na severovýchodě ostrova. Návštěva městečka PORTO CERVO s krásným přístavem. OLBIA - nejživější přístav. Noční trajekt do Itálie.
 • 12. den: příjezd do ČR v nočních hodinách.
 • Poznámka I: zájem o dokoupení kajut nahlašte při přihlášení nejpozději do 28.2.2022 Zájemce budeme poté kontaktovat (ne každá loď garantuje kajuty).
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, trajekty, 9x ubytování (7x v apartmánech na Sardinii a 2x v chatkách na Korsice - 2lůžkové ložnice s možností vaření), 2x polopenze (jednoduchá strava připravovaná českou kuchařkou), vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 660 Kč, výběr ložnice v apartmánu 350 Kč/os.

Příplatky a slevy


 • příplatek za výběr ložnice v apartmánu (na osobu) - 350 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 3 600 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 660 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Sardinie Sardinie
Korsika Korsika
Itálie Itálie
Francie Francie
Typ zájezduPoznávací zájezdy
UbytováníApartmány
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaHradec Králové, Pardubice, Plzeň, Praha
Zájezdy do destinací
Sardinie - zájezdy
Korsika - zájezdy
Itálie - zájezdy
Francie - zájezdyQrCode image