Francie - Korsika, turistika a relaxace

Náročnost 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava stan vlastni strava turistika bazén Kupón Yate - 1000 Kč

Turistický zájezd na Korsice s ubytováním ve stanu


Úvod:

10 denní zájezdy s pohodovou turistikou a relaxací s polopenzí na Korsice. Tento zájezd je pro všechny, kteří mají rádi pohyb v krásné přírodě, ale také příjemné lenošení u moře. Každý den lze volit mezi výlety nebo relaxací u moře. Všechny autokarové výlety jsou v ceně a stojí určitě za to! Na tomto zájezdu poznáte průřez tím nejkrásnějším, co dělá Korsiku Korsikou. Hory, moře, pláže, kaskády, úžasná městečka včetně neskutečného Bonifacia, megality ve Filitose a lahodné místní kulinářské speciality….to je to, oč na Korsice běží.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjezd z ČR (upřesnění času odjezdu v závislosti na novém jízdním řádu trajektů), trajektem z Itálie do BASTIE na KORSICE. Návštěva starobylého CORTE s hrdě se tyčící citadelou pod horskými velikány (tato zastávka platí pro zájezdy s nočním trajektem). Prohlídka přístavního města BASTIE (platí pro zájezdy s denním trajektem). Překrásným hornatým vnitrozemím pokračujeme na západní pobřeží do jedné z nejkrásnějších zátok Valinco u městečka Propriano, která je ideálním místem k podnikání výletů po celé Korsice. Ubytování v kempu.
 • 3. den: zátoka Valinco u PROPRIANA je vyhlášena svými plážemi, ale není přeplněná barevnými slunečníky s těly “smažících” se turistů. Dlouhá písčitá pláž, na jedné straně zakončená stejnojmenným městečkem a na druhé skalisky s janovskou věží, skýtá každému, co žádá. Dopoledne plážová turistika k ústí řeky TARAVO, nebo k janovské věži TOUR DE LA CALANCA, pozdě odpoledne seznámení s městem Propriano.
 • 4. den: pro zájemce celodenní výlet. Odjezd do EVISY (805 m) – odtud příjemný pozvolný sestup do soutěsky SPELUNCA (2 – 3h). Je to jedna z nejkrásnějších atrakcí ostrova, možnost osvěžujícího koupání v kaskádách. Po obědě návštěva nedalekého malebného města PORTO a překrásnou janovskou věží. Odpoledne navštívíme bizardní skály CALANCHE (UNESCO). Po krátké přestávce touto pastvou pro oči, kde barevné skalní útvary ostře kontrastují s azurovou hladinou moře, pokračujeme zpět do kempu.
 • 5. den: koupání a pobyt u moře, pozdě odpoledne pro zájemce návštěva nedalekého proslulého naleziště prehistorické kultury FILITOSA s mnoha menhiry, večerní a noční život v „nejkorsičtějším městě“ SARTENE. Z úzkých romantických a křivolakých uliček Sartene na nás dýchne duch minulosti vendety a pirátských výprav.
 • 6. den: ráno pohodová turistika ze sedla Col de Bavela (1218 m), pod siluetou nádherných skalních věží BAVELLA pěšky ke skalnímu oknu TROU DE LA BOMBE (1 290 m), pro zájemce s výstupem na PUNTA VELACO (1 483 m), s fantastickým výhledem na východní i západní pobřeží Korsiky. Pozdě odpoledne se stihneme ještě vykoupat v moři.
 • 7. den: výlet do perly Korsiky BONIFACIA, nejmalebnější pobřežní túra na ostrově (pohodová turistika po pobřežních útesech s překrásnými výhledy na město na skalách, na pláž u ostrůvku St. Antoine - cca 3,5 hod i s koupáním u majáku), prohlídka města, které je se svými bělostnými útesy řazeno k největším pozoruhodnostem Evropy. Pro zájemce místo turistiky nádherná projížďka lodí pod skalnatými útesy (cca 20 EUR/os.).
 • 8. den: pro zájemce odjezd do hlavního města Korsiky - AJACCIA. Po prohlídce města, která bude ponejvíce věnovaná jeho rodákovi Napoleonovi Bonaparte, se vydáme k nedalekým ILES SANGUINAIRES. Zde si společně zajdeme k překrásné janovské věži. Návrat do kempu.
 • 9. den: ráno odjezd do BASTIE, v případě času krátká prohlídka přístavního města (její délka závisí na jízdním řádu trajektů). Trajektem plavba do Itálie. Odjezd směr ČR.
 • 10. den: návrat do ČR.
 • Poznámka I: Vhodné i pro kolektivy (možnost speciálních slev). Zájezd je pořádán v kombinaci se zájezdem Korsika - pobyt s výlety.
 • Poznámka II: Vzhledem k tomu, že jízdní řády trajektů nejsou přesně známy v době uzávěrky katalogu, může se stát, že program bude lehce upraven z důvodu změny jízdního řádu trajektů. Svozy (do Brna od 4 osob): Ostrava, Olomouc. Nástupní místo Bratislava od 6 osob jinak svoz do Brna, nástupní místo Poděbrady a Jihlava od 4 osob.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, trajekty, vstupní a výstupní korsická daň, pobytová taxa, 7x ubytování v kempu u moře s bazénem ve vlastních stanech, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, lodní výlet a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 6x polopenze - 3chodové francouzské menu se sklenkou vína 3 750 Kč (začíná 3. den snídaní a končí 8. den večeří), pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 450 Kč.
 • Stravování: za příplatek
 • Ubytování: 7x ubytování v kempu u moře s bazénem ve vlastních stanech.
 • Umístění: Korsika - Propriano, Ajaccio


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPoznávací zájezdy se stany
Ubytovánívlastní stan
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Hradec Králové, Jihlava, Pardubice, Poděbrady, Praha, Bratislava, Břeclav, svoz do Brna: Ostrava, svoz do Brna: Olomouc, svoz do Brna: ProstějovQrCode image

Podobné zájezdy