Kostarika - Limón - zajímavé a užitečné informace

LIMÓN
Limón je velmi rozmanitá provincie. Žije zde početná afro-karibská komunita, původní obyvatelé Kostariky, Číňané, mestici, mnoho přistěhovalců z jiných zemí Střední a Jižní Ameriky, Spojených států amerických, Kanady a také Evropy.
V rezervacích regionu Talamaca žije největší počet původních obyvatel z celé Kostariky.
Také geograficky je Limón velmi pestrý. Většina provincie je rovinatá, výškově na úrovni moře. Na západě se zvedá do pohoří Cordillera de Talamanca. Na severu provincie hraničí s Nikaraguou, přírodní hranici tvoří řeka San Juan. Limón má nádherné pláže s bílým pískem a husté zelené lesy s množstvím zvířat i osadami původních obyvatel, kteří po staletí zachovávají svoje tradice.
V Limónu prší během celého roku, díky čemu je zde velmi příjmené klima.
Prvním Evropanem, který tuto oblast navštívil, byl mořeplavec Kryštof Kolumbus. Při své čtvrté a zároveň poslední výpravě do Ameriky v roce 1502 krátce zakotvil u pobřeží dnešního města Puerto Limón. Dnes zamíříme na tyto krásné pláže právě my.
Obyvatelé Limónu si rádi vychutnávají život v rytmu hudby a tance. Každý druhý týden v říjnu se zde koná karneval, v rámci kterého oslavují také Kolumbův den (Día de la Raza).

Kostarika - Limón - dovolená a zájezdy

Kostarika - Limón - dovolená a zájezdy

TOPlist