Liparské ostrovy - Poznávací zájezdy 2022 s CK PoznáníVšechny zájezdy do destinace Liparské ostrovyVšechny zájezdy do destinace Liparské ostrovy Fotogalerie destinace Liparské ostrovyFotogalerie destinace Liparské ostrovy
Zajímavé a užitečné informace o Liparské ostrovy
Zajímavá místa z destinace - Liparské ostrovy


Liparské ostrovy - pozemnský ráj v Tyrhenském moři.
Lipary - Liparské (Aiolské) ostrovy, soubor 17 malých, dohromady jen 117 km2 měřících ostrůvků severně od Sicílie (od r. 2000 UNESCO) je vhodným tipem nejen na strávení klidné rodinné dovolené, ale také na prohlídku živé učebnice vulkanologie. Zatímco hlavní ostrov, Lipari, je už vyhaslou sopkou, další dva Vulcano a zejména Stromboli (926 m n.m.) jsou dosud ještě aktivními vulkány (Vulcano ale naposled soptilo r. 1890; první doložená erupce z r. 330 př. n. l.). Krásné rozhledy jsou z nejvyššího vrcholu soustroví Monte Sant’ Angelo (594 m n.m.) Na několika místech tu vyvěrají i horké léčivé prameny.
Souostroví bylo osídleno již od pravěku, nejstarší nálezy se kladou do 4. tisíciletí př. n.l. Podle řecké mytologie byly sídlem boha větrů Eola (odtud Eolské ostrovy) a také Kyklopů. Obyvatelé se zabývají hlavně cestovním ruchem, pěstují se tu ale i citrusy a vinná réva a také těží pemza.

Liparské ostrovy - Poznávací zájezdy - dovolená a zájezdy

Cenové rozpětí:
Délka pobytu:

Omlouváme se, ale pro vaše požadavky nebyly nalezeny žádné zájezdy.

Liparské ostrovy - Poznávací zájezdy 2022 s CK Poznání