Termíny - přidat do oblíbených
16.10.20 - 23.10.2020MDD0187430 490 KčPřidat

Ostrov Madeira pro každého

Náročnost 1 letecky bus hotel snidane Novinka

Ostrov Madeira pro gurmány, turisty i kulturní nadšence


Úvod:

Na věčně zelený ostrov Madeiru, perlu Atlantiku, byste mohli vyrazit s mnoha cestovními kancelářemi, ale my vám nabízíme poznat tento ostrov z trochu jiné stránky. Nejen, že na vás čekají procházky krásnými levádami, ale zároveň si užijete nespočet kulinářských zážitků, místní vesničky vás naladí na jižanskou kulturní vlnu, se zatajeným dechem budete pozorovat vysoké vodopády zasazené v divoké přírodě pokryté pestrobarevnými květy.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
16.10.20 - 23.10.20 20MDD01874 30 490 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do FUNCHALU, půvabné metropole ostrova, první večer strávíme procházkou po Starém Městě (Zona Velha), kde bývá večer velmi živo, a tak můžete ihned po příletu plynule vklouznout mezi místní a užít si třeba i tradiční hudební večer fado.
 • 2. den: hlavní město FUNCHAL je proslulé svým úžasným trhem MERCADOS DE LAVRADORES, kde se budeme kochat pestrobarevnou krásou květin, ovoce, ale také si tu můžeme nakoupit různé suvenýry, víno nebo proutěné výrobky. Ve Funchalu není ani nouze o kulturní památky. Prohlédneme si tak KATEDRÁLU SÉ, pevnost FORTALEZA DO PICO DE SAO JOAO, která nabízí jeden z nejlepších výhledů na Funchal či kostel IGREJA DO SOCORRO. Od ruchu města utečeme na kopec MONTE, kam se necháme vyvézt lanovkou. Ta nás vysadí uprostřed tropické zahrady JARDIM TROPICAL MONTE, které vévodí vavříny v kombinaci s tropickými zelenými jezírky se sochami Buddhů a množství bran v asijském stylu. Odpoledne odjedeme na 3. nejvyšší vrchol Madeiry PICO DO ARIEIRO (1 818 m), z něhož se naskýtá úžasný výhled na vrcholky ostrovních hor. Po silnici vinoucí se horskou krajinou Madeiry dojedeme až do RIBEIRO FRIO (Studený potok), kde na nás bude čekat snadná procházka LEVADOU DOS BALCOES, na jejímž konci se nachází stejnojmenná vyhlídka, ze které je za dobrého počasí vidět i nejvyšší vrchol ostrov PICO RUIVO. Za odměnu si pak užijeme večeři na pstruzí farmě.
 • 3. den: dnes se vydáváme prozkoumat vesničky na severu Madeiry. Jako první máme po cestě SANTANU slavnou díky svým pestrobarevným domkům se slaměnými střechami (casas de colmo). Mnoho turistů sem jezdí i za výbornou domácí kuchyní. Budeme moci tak ochutnat pšeničnou polévku (sopa de triga). Podnikneme procházku LEVADA DO CALDEIRAO VERDE, jedná se o nejzelenější levádu díky množství vodopádů. Cílem je pro nás vodopád v soutěsce CALDEIRAO VERDE. Autobusem pokračujeme dále na západ po klikaté silnici podél pobřeží a zastavíme v idylické vesničce SAO JORGE s nejvýznamnější sakrální stavbou na Madeiře – kostel IGREJA DE SAO JORGE. Z mysu PONTA VIGIA se nám otevře výhled na mořské pobřeží. Pokračujeme dále po silnici (s krátkou zastávkou u stánku s exotickým ovocem) až do SAO VICENTE, která ukrývá lávový jeskynní systém GRUTAS DE SAO VICENTE s botanickou zahradou, kde rostou endemické rostliny Madeiry. Budeme tu mít i čas na večeři, například rybí polévku či typické hovězí s česnekovou omáčkou a vínem.
 • 4. den: vracíme se na sever, abychom dokončili prohlídku divoké přímořské Madeiry. Vyhlídka VÉU DE NOIVA nám odkryje strmé skalní stěny a vodopády. Zbytek dne už bude relaxační, protože v PORTO MONIZ se osvěžíme v bazénech s mořskou vodou, který vytvořila příroda z lávové horniny. Byla zde vybudována i přímořská promenáda s akváriem a vědeckým centrem. Nezapomínáme ani na kulinářské zastávky – místní lahůdkou zde jsou grilované přílipky (mušle).
 • 5. den: dnes se budeme pohybovat v oblasti náhorní plošiny PAÚL DA SERRA, která je jednou z nejkrásnějších oblastí na turistiku a mnoha lidem připomíná svým vzezřením, i podnebím, skotskou vysočinu. Projdeme si LEVADU 25 FONTÁN, která vede k VODOPÁDU RISCO a 25 FONTÁN. Silnicí vřesovištěm dojedeme k průsmyku BOCA DA ENCUMEADA, odkud je za dobrého počasí vidět severní i jižní pobřeží. Poté se údolím SERRA DE ÁGUA vydáme zpět do Funchalu se zastávkou v některém z místních barů, které nabízí ponchu - koktejl s rumem, medem a citronovou šťávou.
 • 6. den: se slunečným jihem se začneme seznamovat v přímořském městě RIBEIRA BRAVA, kde navštívíme ETNOGRAFICKÉ MUZEUM dokumentující starobylá řemesla, techniku pěstování a sklizně plodin na Madeiře atd. Projdeme se po pobřežní promenádě s množstvím kaváren lákajících na polední kávu. Poté nás naprosto uchvátí CABO GIRAO tzv. MYS NÁVRATU, který patří k nejvyšším útesům světa (580 m). Z vyhlídkové plošiny můžeme vidět pole s vinnou révou a zeleninou. V rybářském městečku CAMARA DE LOBOS si prohlédneme přístav s pestrobarevnými rybářskými čluny, kostel CAPELA NOSSA SENHORA DE CONCEICAO s obrazy se scénami rybolovu a chvilku si odpočineme na náměstí LARGO DA REPÚBLICA. Nad městem CAMARA DE LOBOS se rozkládá jedna z nejlepších vinařských oblastí na ostrově a my se přesuneme na ochutnávku do jednoho z vinařství.
 • 7. den: s Madeirou se pomalu rozloučíme v ostrovním nejhlubším ÚDOLÍ JEPTIŠEK - CURRAL DAS FREIRAS, jehož skalní stěny jsou vysoké až 700 m. Vydáváme se sem nejen za úžasnými vyhlídkami, ale rovněž za ochutnávkou polévky či likéru z jedlých kaštanů, které jsou typické pro tuto oblast. Přestože sem vede klikatá silnice, zdejší vyhlídky, zejména EIRA DO SERRADO, nám cestu bohatě vynahradí. Poslední večer strávíme na vyhledávaném funchalském korzu AVENIDA DO MAR, kde sídlí madeirský parlament a mnoho kaváren a restaurací s výhledem na kotvící výletní lodě a na moři se pohupující jachty.
 • 8. den: nákup posledních suvenýrů, v případě zájmu návštěva některého z muzeí, například MUZEUM CR7 věnované Cristianu Ronaldovi, MUZEUM VÝŠIVKY či MUZEUM CUKRU. Odlet do Prahy.
 • Cena zahrnuje: letenka vč. let. tax a poplatků v max. výši 10 500 Kč, transfer z/na letiště, místní doprava dle programu, půjčovné mikrobusu, 7x ubytování v hotelu ve Funchalu, 7x snídaně, ochutnávka vína, pobytová taxa, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: další strava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 900 Kč, 6x večeře 3 200 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 280 Kč.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 3 900 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 3 900 Kč
 • 6x večeře - 3 200 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 280 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Portugalsko Portugalsko
Madeira Madeira
UbytováníHotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Portugalsko - zájezdy
Madeira - zájezdyQrCode image

TOPlist