Termíny - přidat do oblíbených
11.06.21 - 18.06.2121MRO0221632 490 KčPřidat

Pohodový týden - Madeira s romantickým ubytováním na útesu

letecky hotel turistika bazén Novinka Náročnost 2.5

Úvod:

Vychutnejte si Madeiru ve skutečně romantickém duchu! Ubytujeme se na vysokém útesu s úžasným výhledem na oceán, ostré skály na pobřeží a nedaleký ostrov Porto Santo přímo z balkónu. Kromě každodenních východů slunce z balkonu jistě oceníte i vyhlídkovou terasy s vířivkou a bazénem. Jak terasu, tak hotelovou restauraci je možné využívat a příjemně zde posedět i při případném omezení provozní doby z důvodu pandemie. Přes den je připraven pestrý turistický program kombinující levády, procházku po poloostrově Sao Lourenco z fascinujícími útesy, ale i odpočinek v přírodních bazénech v Porto Moniz a volný den ve Funchalu. Vychutnáme si i „alpskou“ turistiku po atraktivní stezce vysekané ve skále na Pico Ruivo. Díky našemu minivanu se navíc dostaneme na několik pro autobus nepřístupných či stále neobjevených vyhlídek, které Vás ohromí! Mimořádně pouze pro 8 klientů.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
11.06.21 - 18.06.21 21MRO02216 32 490 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z ČR do FUNCHALU, přejezd na městečko SANTANA, kde se přímo u tradičních baráčků PALHEIROS ubytujeme na útesu s fascinujícím výhledem na moře a městečko pod námi. Relaxace v hotelovém bazénu a vířivce. Občerstvení možné v hotelové restauraci přímo mezi tradičními madeirskými PALHEIROS. (Ubytování 7 nocí na stejném místě). Oproti rušnému Funchalu jsme navíc v ideálním výchozím bodě pro většinu našich výletů. Zbyde nám tak dostatek času jak pro turistiku, tak pro relaxaci na ubytování.
 • 2. den: po snídani odjezd na nejvýchodnější část ostrova PONTA DE SAO LOURENCO - turistika divokou krajinou poloostrova bičovanou častými větry přes nejužší část poloostrova širokou jen několik málo metrů. Při zpáteční cestě se vykoupeme na pláži s černým pískem RAINHA. Do skupiny dnešních vyhlídek zařadíme ještě nádherný útes u vesničky FAIAL. Návrat na ubytování, relaxace. V závislosti na covidových opatřeních možnost večerní procházky v centru SANTANY s dalšími výhledy a tradičními baráčky.
 • 3. den: snídaně, jen krátký přejezd přes SANTANU do QUEIMADAS. Atraktivní LEVÁDOU s několika tunely, ale i výhledy do krajiny doputujeme až k vysokému vodopádu CALDEIARO VERDE. Zájemci si trasu ještě prodlouží o nenáročnou stezku mezi zajímavě porostlými stromy, která vede k dalšímu parkovišti. Zájemci si v pozdějším odpoledni vychutnají odpočinek v hotelové vířivce. S ostatními vyrazíme za dalšími výhledy do „údolí opuncií“, kde se projdeme krátce projdeme po pobřeží.
 • 4. den: po snídani vyrážíme na vyhlídkový bod PICO ARIERO (1 818 m). První možností je absolvovat jednu z nejkrásnějších hřebenovek nejen na Madeiře a skrze několik tunelů a ve skále vybudovaných chodníků dojít na nejvyšší horu PICO RUIVO (1 862 m). Dále pak do sedla ACAHDA DO TEIXEIRA. Ostatní jen nenáročnou cestou z ACHADA DO TEIXEIRA na PICO RUIVO a zpět. Pozdní odpoledne strávíme v bývalém hlavním městě MACHICO, kde v tradičních kavárnách ochutnáme proslulou PONCHU nebo se vykoupeme na pláži se žlutým pískem. Návrat na ubytování.
 • 5. den: snídaně, celodenní prohlídka hlavní města FUNCHAL včetně ochutnávky madeirského vína (v ceně!), návštěvy nejznámějších pamětihodností a dostatečného prostoru pro individuální volno. Pro zájemce lanovkou na MONTE s návštěvou kostela, kde je pohřben poslední český král. Sjezd na typických saních zpět do Funchalu. Alternativně také návštěva BOTANICKÉ ZAHRADY. Večer návrat na ubytování.
 • 6. den: snídaně, výjezd na náhorní plošinu PAUL DA SERRA. První část dne strávíme na levádách 25 FONTÁN a RISCO vedoucí ke stejnojmennému vodopádu. Dále se zastavíme ve fotogenické oblasti FANAL. Zdejší vavřínový les je typicky zahalený mlhou, což paradoxně vytváří velmi fotogenickou podívanou. Díky našemu minivanu můžeme projet touto cestou, na jejímž konci nás pak čeká atraktivní výhled na moře z tzv. lávového tunelu. Odpoledne koupání v lázeňském letovisku PORTO MONIZ s mnoha přírodními mořskými bazény. Po příjemném odpočinku návrat na ubytování se zastávkou u dalšího jinak těžko přístupného místa. Čeká nás krásný výhled od věže kostela umístěného na osamoceném vrcholu uprostřed údolí SAO VICENTE.
 • 7. den: po snídani, krátce do RIBEIRO FRÍO, prohlídka pstruží farmy, pěšky 11 km levadou FURADO a navazující levadou PORTELA s úchvatnými výhledy do údolí s horami a oceánem, které připomínají rozličné exotické kouty světa. Z PORTELY naším minivanem na jižní pobřeží do malebné vesnice CAMARA DO LOBOS. Kromě tamní vyhlášení PONCHY si užijeme výhledy na všudypřítomné banánové plantáže a kouzelné baráčky obklopující zátoku. Kdysi zde pobýval i W. Churchill, kterého připomíná nejen jeho socha. Závěr dne strávíme na jednom z nejvyšších útesů světa CABO GIARO (589 m), kde je i druhá nejvyšší prosklená „terasa“ na světě! Poté již návrat do SANTANY.
 • 8. den: dle letového řádu ještě krátký program, v případě nutnosti zajištění testů na Covid, trasnfer na letiště, návrat do ČR.
 • Poznámka I: vstupní podmínky do destinace: negativní výsledek PCR testu na covid-19 ne starší než 72 h.
 • Cena zahrnuje: letenka vč. let. tax a poplatků v max. výši 10 500 Kč, transfer z/na letiště, doprava minivanem dle programu, 7x ubytování v penzionu na severním pobřeží nad Santanou s bazénem a vířivkou na společné terase s výhledem na moře, 7x snídaně, pobytová taxa, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: ostatní strava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 4 700 Kč, 7x večeře v hotelové restauraci 3 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 360 Kč, do 80 000 Kč za 960 Kč.

Příplatky a slevy


 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 4 700 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 4 700 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 360 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Evropa - 960 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Madeira Madeira
Typ zájezduPoznávací zájezdy s turistikou
UbytováníHotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.
Zájezdy do destinací
Madeira - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy