Madeira aktivní dovolená a zájezdy 2021Fotogalerie destinace MadeiraFotogalerie destinace Madeira
Zajímavé a užitečné informace o Madeira
Zajímavá místa z destinace - Madeira


Tisíce kilometrů od pevniny hluboko v Atlantském oceánu povstal před mnoha miliony lety z hlubin moře kouzelný ostrov věčného jara MADEIRA. Divoce rozeklaná skaliska olizována dávno vyhaslými proudy lávy cudně se halí záplavou bujné pestrobarevné květeny rozlézající se celým ostrovem Madeira podél životadárných „levád“.

Snad bájný Purpurový ostrov či tečka na prastaré florentské mapě ukryt po dlouhé časy objeven znovu byl Ilha de Madeira. Zveme Vás na putování ostrovem MADEIRAs příjemnými treky podél prastarých levád ..Madeira, „Perla Atlantiku“, souostroví sopečných ostrovů leží zhruba 900 km jz. od Lisabonu (a 600 km od marockého pobřeží), jeho součástí je i hlavní ostrov Madeira s rozlohou 740 km2, 254 880 obyvateli a hl. městem Funchal, ostrov Porto Santo (42 km2) a dvě skupiny neobydlených ostrovů - Desertas a Salvagens.

Madeira láká návštěvníky po celý rok svým teplým a vlhkým klimatem a bujnou subtropickou vegetací. Nabízí nemnoho pláží (především oblázkových), zato však hory (nejvyšší Pico Ruivo, 1861 m n. m.), na jejichž jižních svazích se daří vinné révě, banánům a cukrové třtině.

Vavřínový les na Madeiře. , je vzácným pozůstatekem dříve velmi rozšířených vavřínových lesů. Většinou původní porost představuje výjimečný biotop, ve kterém žije mnoho endemických druhů živočichů a rostlin.

Madeira - dovolená a zájezdy

Cenové rozpětí:
Délka pobytu:
« « 1 2 » »
« « 1 2 » »

Madeira aktivní dovolená a zájezdy 2021
Zájezdy v uplynulých termínech

 • Náš tip
  Pohodový týden - Madeira - alpské a exotické scenérie
  NOVÝ TERMÍN - test.na COVID-19 platí místní vláda
  Poznávací zájezdy v exotice

  Madeira - kouzelný ostrov věčného jara s příjemnými treky podél prastarých levád * Nejvyšší vrchol ostrova Pico Ruivo 1 862 m.n.m. * Vyhlídka z Cabo Girao - útesu s vyhlídkovou plošinou ve výšce 580 m.n.m. * Ubytování v hlavním městě Funchalu

  Navštívené destinace:Madeira Madeira

  Termín:16. 10. - 23. 10. 2020

  Délka:8 dní

  Náročnost 2 letecky bus hotel polopenze turistika

  Běžná cena 31 990


 • Naše novinky
  Ostrov Madeira pro každého
  SILVESTR NA MADEIŘE - ZRUŠENO

  Ostrov Madeira pro gurmány, turisty i kulturní nadšence

  Navštívené destinace:Madeira Madeira

  Termín:27. 12. - 3. 1. 2021

  Délka:8 dní

  Náročnost 1 letecky bus hotel 4* polopenze

  Běžná cena 38 990