Mexiko - Pohoda na Yucatánu - Riviéra Maya a přírodní parky

Náročnost 1 letecky klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel polopenze TIP CK Poznání

Pobytově-poznávací zájezd na Yucatánu. Středisko Playa del Carmen nabízí unikátní exotickou podívanou, ale s evropskou kvalitou služeb. Vynikající mexická kuchyně, azurové moře, mayské památky v čele s pyramidou Chichén Itzá. Metropole Mexico City s výhledem na Popocatepetl. Navštivte biosférickou rezervaci Celestún obývanou plameňáky, vykoupejte se v hlubokých jeskyních "cenotes".


Úvod:

Poloostrov Yucatán a jeho Riviéra Maya je jednou z nejatraktivnějších turistických destinací na světě. Jsou tu nádherné pláže s bílým pískem a oslnivě modrým Karibikem, divoká příroda a kulturní centra mayské civilizace. Riviéra Maya je pobřežní pás o délce asi 100 km, z jedné strany lemovaný Karibikem a z druhé pralesem. Město Playa del Carmen není sice tak notoricky známé jako velké letovisko Cancún, ale o to je příjemnější. Nachází se asi 50 km od Cancúnu a není tak hektické jako Cancún, ale je tu uvolněná atmosféra, krásné pláže, menší rodinné hotely a spousta vyžití. Je tím nejlepším výchozím místem pro různé výlety, ale nabízí i pestrý noční život. Velice známá je ulice 5. Avenida ležící kousek od pláže, která je plná restaurací, barů a obchodů. V blízkosti jsou mayské ruiny Tulum ležící přímo u nádherné pláže, nejvyšší pyramida v Cobá, přírodní rezervace Xel-Ha, město je také obklopeno „cenotes“ - sladkovodními závrty krasového původu, které jsou unikátem poloostrovu Yucatán. Zhruba 2 hodiny cesty od Playa del Carmen nalezneme nejznámější mayské centrum Chichén-Itzá. Abychom komplexně poznali Yucatán, navštívíme i koloniální "bílé město" Méridu s přilehlým královstvím plameňáků v Celestúnu, které leží už jen 1,5 hodiny od slavného naleziště Chichén Itzá. V roce 2018 do programu zařazujeme i historickou perlu, hlavní město Mexico City s jedním z největších a nejpůsobivějších náměstí světa.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Mexiko - dovolená - program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do MEXICO CITY, v případě příznivého letového řádu noční život na PLAZA GARIBALDI, nocleh.
 • 2. den: prohlídka MEXICO CITY - navštívíme historické centrum s 3. největším náměstím ZÓCALO, dojdeme k latinsko-americké věži TORRE LATINOAMERICANA s rozhlednou - výhled je odsud opravdu velkolepý, za jasných dní je vidět Popocatépetl. Nadchne nás mramorem zdobená operní stavba PALACIO DE BELLAS ARTES a park ALAMEDA, návštěva MUZEA TEQUILY A MEZCALU (možnost ochutnávky tequily, mezcalu nebo margarity), večer odlet do „bílého města“ MÉRIDY, nocleh.
 • 3. den: na konci cesty, kterou se dnes budeme ubírat, leží rybářské městečko CELESTÚN, které střeží nejen břeh Mexického zálivu, ale je jakousi branou do království plameňáků. Právě tady začíná CELESTÚNSKÁ BIOSFÉRICKÁ REZERVACE, domov nejen vznešených plameňáků, ale i volavek, krokodýlů či mořských želv, které se tu hojně líhnou. Díky naší lodičce, kterou poplujeme mezi mangrovníky, se tak k těmto zvířatům dostaneme co nejblíže. Odpoledne návrat do Méridy, kde zažijeme noční život v tomto překrásném koloniálním městě, kde nás čeká tradiční yucatánský večer s hudbou a ochutnávkou místních specialit, např. limetková polévky „sopa de lima“. Nocleh.
 • 4. den: hned ráno nás čeká nejslavnější mayské naleziště CHICHÉN ITZÁ s dominantou Kukulkánovy pyramidy a s Velkým míčovým hřištěm atd. Po prohlídce vyrážíme na bílé pláže Mayské riviéry, ale po cestě se ještě schladíme v jezírkách s podzemní vodou v hlubokých jeskyních, které jsou v mayském jazyce nazývány cenoty. Našimi oblíbenými jsou CENOTY X´KEKEN a SAMULA, které jsou hluboko v podzemí a přístupné skrz obří tunel. Ubytování v hotelu v plážovém letovisku na břehu Karibiku - PLAYA DEL CARMEN.
 • 5. den: relaxace u moře, možnost vodních sportů, noční život na místní hlavní třídě Avenida 5, které se neřekne jinak než La Quinta.
 • 6. den: výlet do místa s nejkrásnější panenskou pláží s tyrkysovou vodou na březích mexického Karibiku - TULUM. Prohlídka archeologické lokality z období úpadku mayské civilizace, která je umístěna na útesu. Koupání na místní pláži. Návrat do Playa del Carmen.
 • 7. den: volný den na pláži, fakultativně výlet za zábavou na magické místo, které potěší i pobaví milovníky přírody, ale i rodiny s dětmi - PARK XEL-HA - unikátní ekologický svět s tyrkysově modrou lagunou, delfináriem, akváriem. Mísí se tu sladká voda z řeky a slaná z moře, budete mít unikátní možnost šnorchlovat a pozorovat pestrobarevný podvodní svět, čekají na vás cesty skrz džungli a špičkový servis v podobě all inclusive pití a stravy (mezinárodní i tradiční mexická kuchyně). Zpět na ubytování.
 • 8. den: výlet na k nejvyšší pyramidě Nonoch Mul (42 m) na poloostrově Yucatán, která leží v mayské vesničce COBÁ. Prohlídka impozantní skupiny pyramid v pralese, na které si budeme moci nejen sáhnout, ale dokonce na ně můžeme i vylézt. Na zpáteční cestě na náš čeká návštěva opičí rezervace PUNTA LAGUNA. Návrat na hotel.
 • 9. den: individuální program, v případě zájmu fakultativně krátký přejezd trajektem na protější korálový ostrov COZUMEL, možnost zapůjčení skútru a okružní projížďka kolem ostrova se zastávkami na koupání a opalování.
 • 10. den: volný den, poslední nákupy dárků a suvenýrů.
 • 11. - 12. den: snídaně, dle letového řádu odlet do ČR.
 • Cena zahrnuje: letenka Praha-Mexico City, Mexico City-Mérida a Cancún-Praha vč. let. tax a poplatků v max. výši 23 500 Kč, 10x ubytování v hotelu se snídaní, 9x večeře v místních restauracích, transfery klimatizovaným minibusem a místní dopravou, výlety dle programu (mimo fakultativních), vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, další strava, trajekt na Cozumel (cca 22 USD), bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 7 900 Kč, výlet do parku Xel-Ha vč. all inclusive 2 600 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 720 Kč, do 80 000 Kč za 1 320 Kč.

Mexiko - dovolená
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPobytově poznávací
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.QrCode image

Podobné zájezdy