Mexiko a Guatemala

Náročnost 2 letecky bus hotel


Úvod:

Domov Olméků, Mayů i Aztéků, chrámové pyramidy v džungli, reliéfy Opeřeného hada, pláže a korálové útesy Karibiku, a navíc nezapomenutelná kuchyně a temperament Latinské Ameriky.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Mexiko - Guatemala - program zájezdu

 • 1. – 3. den přílet do MEXICO CITY - prohlídka hlavního města, prezidentský palác, katedrála, ruiny aztéckého TENOCHTITLANU, nejlepší muzeum mezoamerických kultur, starověké město bohů TEOTIHUACÁN se Sluneční a Měsíční pyramidou, západ slunce na vrcholu Latinskoamerické věže, přejezd pronajatým busem mexickými horami. Příjezd do OAXACY večer.
 • 4. den: koloniální město OAXACA DE JUAREZ, muzeum s poklady zapotéckých hrobek, zlatá Růžencová kaple, hlavní město Zapotéků MONTE ALBÁN, fakultativně jeden z nejstarších stromů Ameriky v EL TULE - dva až tři tisíce let starý cypřiš.
 • 5. - 6. den: přejezd na pobřeží PACIFIKU – rybářský přístav PUERTO ANGEL, koupání a šnorchlování v rajských zátokách s ochutnávkou mořských plodů, noční přejezd komfortním autobusem do CHIAPASU.
 • 7. - 8. den: indiánské i koloniální město San Cristobal De Las Casas se skvostnou katedrálou a malebným indiánským tržištěm, nejlepší nákupy indiánských suvenýrů, přejezd pronajatým mikrobusem do GUATEMALY.
 • 9. den: PANAJACHEL - městečko na březích jezera ATITLAN s působivými výhledy na tři sopečné kužely, osady a barevné kroje potomků Mayů, za příznivého počasí projížďka lodí po jezeře s návštěvou indiánských trhů v SANTIAGU DE ATITLÁN.
 • 10. - 11. den: přejezd do oblasti Peténu – živé turistické městečko FLORES na ostrůvku v jezeře Petén Itzá, návštěva největší mayské lokality TIKAL - město v deštném pralese s největšími předkolumbovskými stavbami, zdejší chrámy vysoké až 64 m jsou jedním z divů západní polokoule.
 • 12. - 13. den: přejezd zpět do Mexika - městečko PALENQUE, pověstné modré kaskády AQUA AZUL a 35 m vysoký vodopád MISOLHA s tajemnou jeskyní, prohlídka sugestivních mayských ruin PALENQUE v Lacandonském pralese - krajková architektura mayských chrámů, palác s observatoří, podzemní hrobka mayského vládce Pakala. VILLAHERMOSA, prohlídka archeologického parku LA VENTA se skanzenem nejstarší americké civilizace - OLMÉKŮ a ZOO se zástupci živočišné i rostlinné říše Chiapasu a Tabasca, noční přejezd luxusním linkovým busem do Meridy.
 • 14. - 15. den: poloostrov YUCATAN, koloniální „město sisálu“ MERIDA, mayská města v džungli - Čarodějova pyramida a Guvernérův palác v UXMALU, Kukulkánovo město CHICHEN ITZÁ se sluneční observatoří, pradávné mayské studny CENOTY.
 • 16. - 17. den: TULUM - jediné mayské město na mořském pobřeží, koupání i šnorchlování ve smaragdovém Karibiku, relaxace na bílých plážích pod palmami.
 • 18. - 19.den: přesun na letiště CANCÚN, návrat do ČR.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha - Mexico City, vnitrostátní letenka Cancún-Mexico City vč. let. tax a poplatků cca 23 000 Kč, 12x ubytování v **/***hotelích (2lůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením), 3x v tradičních „cabaňas“ na pláži Karibiku, 2x noční přejezd luxusním busem, veškerá doprava dle programu, vedoucí zájezdu, pojištění léčebných výloh v zahraničí a připojištěním stornopoplatků, informační materiály
 • Cena nezahrnuje: vstupy do národních parků, historických objektů a muzeí, fakultativní výlety, strava, vstupní a výstupní poplatek (cca 25 USD) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 6 900 Kč, zvýšení pojištění storna zájezdu do 60 000 Kč za 665 Kč, pojištění storna letenky (zdravotní důvody) 750 Kč.

Mexiko - Guatemala
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduLETECKÉ POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
Ubytováníturistický hotel
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.

Mapa zájezdu


QrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist