Německo - Elbe-Radweg - Z Magdeburgu k moři

Náročnost 2 klimatizovaný autobus hotel penzion snidane cyklistika

Dálková značená trasa Elberadweg, která celou dobu sleduje tok řeky Labe. Stezka vede krásnou přírodou a skrz pěkná městečka. labskou cyklostezku si oblíbíte.

Úvod:

Labe (německy Elbe) je jednou z největších řek a vodních cest Evropy. Jeho celková délka od pramene v Krkonoších až po estuár, kterým se u přístavu Cuxhaven vlévá do Severního moře, činí 1 094 km. Na tomto zájezdu si projedeme jeho závěrečnou pouť Evropou, 500 km dlouhou etapu z Magdeburgu do přístavního městečka Cuxhaven. Dálková značená trasa Elberadweg, která celou dobu sleduje tok řeky, v této podobě existuje od roku 2004 a v Německu se jedná o nejkrásnější cyklostezku. Perfektně značená cesta vede po levé i pravé straně řeky, spojení zabezpečují mosty nebo přívozy. Čtyři pětiny z celkové délky vedou po samostatných cyklostezkách. Na trase pojedeme nejčastěji po náspu podél Labe. Velmi časté jsou i lesní nebo polní cesty se zákazem vjezdu pro motorová vozidla nebo samostatné asfaltové stezky podél silnic, čas od času zabočíme do některého z měst či vesnic. Hanzovní města nás nadchnou svou úchvatnou cihlovou architekturou a malebnými domky s doškovými střechami. Navštívíme také druhé největší město Německa, Hamburg. Stezku projedeme nalehko, kdy nám autobus zavazadla převeze do míst ubytování. Podél celé cesty budeme mít nepřeberné množství možností na občerstvení a ochutnávky místních specialit. Poslední den strávíme relaxací u moře před návratem do ČR.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. - 2.den: noční odjezd z ČR do Německa, ranní příjezd do MAGDEBURGU, hlavního města německé spolkové země SASKO-ANHALTSKO a jednoho z nejstarších měst Německa s honosnou katedrálou (Magdeburger Dom). Odtud, z labského nábřeží, se vydáme na naši pouť k moři. Městskými parky po proudu řeky zamíříme ven z města k HOHENWARTHE, kde se mimoúrovňově kříží plavební kanál řeky Havel a Labe. Cesta podél kanálu nás zavede do BURGU, odkud pokračujeme přes JERICHOW pyšnící se úchvatným klášterem, do historického města TANGERMÜNDE, nejoblíbenějšího sídla císaře Karla IV (trasa 75 km).
 • 3. den: po snídani zamíříme k jednomu z nejkrásnějších hanzovních měst na Labi, HAVELBERGU. Město se pyšní úchvatnou románskou katedrálou tyčící se nad řekou Havola, která se pár kilometrů za městem vlévá do Labe. Cyklostezka nás zavede až do průmyslového města WITTENBERGE, které představuje ztělesnění cihlové architektury v celé své kráse. Zde si roku 1903 otevřela svou pobočku i známá americká firma vyrábějící šicí stroje - SINGER (trasa 75 km).
 • 4. den: podél meandrující řeky, krajem pastvin a venkovských stavení s doškovou střechou doputujeme k městu LENZEN, kde se nám připomene nedávná historie. Zde Labe tvořilo součást nechvalně známé železné opony, hranici mezi západním a východním Německem. Biosférickou rezervací zapsanou na seznam přírodního dědictví UNESCO se dostaneme až k jedné z nejimpozantnějších pevností v severní Evropě, DÖMITZ z 16. století vybudované ve tvaru pěticípé hvězdy. Dnešní etapu zakončíme v malebném městečku HITZACKER pyšnícím se dlouhou vinařskou historií (trasa 75 km).
 • 5. den: zvlněnou krajinou, lesními cestami vystoupáme 60 metrů nad řeku, odkud se nám naskytnou daleké výhledy do kraje. Trajekt nás převeze na druhý břeh a cyklostezkou po říčním valu doputujeme do malebného městečka BOIZENBURG nazývaného též jako malé Benátky severu. Barevné hrázděné domy z 16. a 17. století, historické parníky a nádherné široké výhledy na Labe na nás čekají ve starém námořním městě LAUENBURG. Odtud lesní cyklostezkou přírodní rezervací HOHES ELBUFER dojedeme do města GEESTHACHT (trasa 75 km).
 • 6. den: naše putování nás zavede do srdce HAMBURGU. Druhé největší město Německa, jeho největší přístav a jedna z městských spolkových zemí bývá pro svůj význam v námořní dopravě a obchodě nazýván „Tor zur Welt“, tj. „Brána do světa“. Jádro města s velkým množstvím historických pozoruhodností a přístav, kam ročně připluje kolem 13.000 námořních lodí, kontrastuje s nesčetnými vilami a romanticky krásnými výhledy na svahy kolem Labe, labské pláže ležící pod nimi a REEPERBAHNEM, nejhříšnější zónou světa. Hamburk vypadá na každém rohu jinak, a přesto se vše harmonicky spojuje (trasa 45 km).
 • 7. den: pobřežní promenádou podél městských pláží na březích řeky se spoustou restaurací a kaváren opustíme město a ocitneme se v kraji rozlehlých pastvin, ovocných sadů a malebných vesnic. V KRONSNEST se můžeme nechat převézt přes říčku Krückau nejmenším a nejstarším přívozem v Německu. Nekonečnými stády ovcí spásajícími břehy Labe nás cyklostezka dovede do města GLÜCKSTADT, celonárodně známým především zpracováním tradičních Matjesů (trasa 75 km).
 • 8. den: trajektem přeplujeme na levý břeh řeky a závěrečná etapa podél estuáru Labe nás povede rozsáhlými mokřady ptačí rezervace až k legendami opředenému městečku OTTERNDORF. Z cyklostezky vedoucí po tělese říčního valu se nám naskytnou impozantní výhledy na obří zaoceánské nákladní lodě z celého světa. Závěr celé naší poutě bude patřit přístavnímu městu CUXHAVEN s vyhlášenými rybími trhy. U majáku KUGELBAKE se Labe vlévá do moře - pro nás vysněný cíl naší cesty (trasa 65 km).
 • 9. den: celodenní relaxace u moře, při odlivu procházky mělčinovým mořem - WATTENMEER (UNESCO). Možnost individuální projížďky na kole po pobřeží na BREMERHAVEN, popřípadě výlet lodí na druhý břeh Labe do BRUNSBÜTTEL. Podvečerní odjezd do ČR.
 • 10. den: příjezd do ČR.
 • Cena zahrnuje: 7x nocleh se snídaní v hotelech a penzionech ve 2lůžkových pokojích, doprava klimatizovaným autobusem s cyklovlekem, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 350 Kč.
 • Stravování: snídaně.
 • Ubytování: 7x nocleh se snídaní v hotelech a penzionech ve 2lůžkových pokojích.
 • Umístění: Německo - Magneburg, Hamburg


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduCYKLOZÁJEZDY - DOVOLENÁ NA KOLE
Ubytováníkombinované
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupní místaHradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Ústí nad LabemQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist