Termíny - přidat do oblíbených
27.08.20 - 31.08.2020OHH146166 790 KčPřidat

Německo - ostrov Helgoland - přírodní krásy a památky UNESCO

klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava hotel snidane

Zajímavosti severního Německa a ostrova Helgoland. Hanzovní město Lübeck, hrázděné městečko Quedlinburg, či známé Lüneburské vřesoviště. Poté přesun na ostrov Helgoland, známý svými pískovcovými útesy a rybářskými vesnicemi.

Úvod:

Zájezd na pobřeží severního Německa, za poznáním přírodní rezervace ostrova Helgoland, ale i k návštěvě hrázděných středověkých městeček a hanzovních měst Baltu vč. „krále hanzy“ města Lübeck. Okouzlí nás skrytý poklad Německa - barevná krása Lüneburských vřesovišť, ale i malebná městečka Quedlinburg, Wernigerde a velkolepý zámek Schwerin.

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
27.08.20 - 31.08.20 20OHH14616 6 790 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odjezd v pozdních večerních hodinách do Německa (po půlnoci v cca 01:30 hod. překročení hranic z ČR).
 • 2. den: časně ráno krátká procházka okouzlujícím městečkem QUEDLINBURG (UNESCO) s hrázděnými domy. WERNIGERODE, druhé malebné město pod pohořím Harz, křivolaké uličky, hrázděné domy a pohádkový zámek "Neuschwanstein severu". Odpoledne navštívíme SCHWERIN s krásnou polohou mezi sedmi jezery a jeho velkolepý zámek s kombinací sedmi různých stavebních slohů - sídlo meklenburského vévody. Odjezd na ubytování.
 • 3. den: prohlídka perly Šlesvicka-Holštýnska LÜBECKU (UNESCO), král hanzy, rodiště Thomase Manna a ve středověku nejvýznamnější město na Baltu. Cihlová gotika povýšená na národní sloh, historické centrum, 130 m dlouhý Dóm, kostel Panny Marie, slavná cihlová radnice, Holštýnská brána, Dům Buddenbroků…a oblíbený suvenýr Lübecký marcipán. Odpoledne nás v celé své přirozené kráse přivítá LÜNEBURSKÉ VŘESOVIŠTĚ, pohled na krajinu bude obzvlášť podmanivý v této době, kdy kvete vřes. Navštívíme zajímavé partie v rozsáhlé přírodní rezervaci, v krajině, kde se střídají údolí s vodními toky, morény a písčiny, vřesoviště, zapomenuté močály, lesy a pastviny. Východiskem naší cca 4 hod. cesty po přírodním parku bude půvabná vesnice UNDELOH, obklopená rozsáhlými plochami vřesu. Odjezd na ubytování.
 • 4. den: výlet na ostrov HELGOLAND. Z přístavu CUXHAVEN odplujeme lodí na ostrov HELGOLAND (UNESCO), opravdovou perlu v Severním moři, ostrov si oblíbil i F. Kafka, H. Heine či J. Wolfgang Goethe. Zdejší přístav UNTERLAND nás přivítá pestrobarevnými domky tzv. „humří boudy“, navštívíme kostel sv. Mikuláše a budeme mít možnost levných nákupů (ostrov leží v bezcelní zóně). Pěší procházka ostrovem s vyhlídkami na nejzajímavější skalní útvary, jejichž dominantou je Dlouhá Anna (Lange Anna), měřící 40 m - nejznámější útes z červeného pískovce. Celý pobyt nás budou doprovázet bizardní strmé útesy, budeme mít možnost pozorovat obrovské množství racků a zvláštností budou zejména terejové. Variantně lze místo Helgolandu fakult. využít místní trajektové přepravy na přilehlý ostrov DUNA, jak sám název napovídá, menší ostrůvek připomíná písečnou dunu a pokud budeme mít štěstí, naskytne se nám nevšední zážitek pozorovat i kolonii tuleňů. Pozdě odpoledne návrat lodí na pevninu. Krátká podvečerní zastávka v městě BRÉMY (UNESCO) s historickými kořeny, sahajícími až do dob Karla I. Velikého. Procházka středověkým centrem, radnice, socha Rollanda, velkolepý románský dóm, Markt-Platz. Odjezd do ČR.
 • 5. den: předpokládaný příjezd do republiky v ranních hodinách (přejezd hranic do ČR v cca 04:00 hod).
 • Poznámka I: CK je oprávněna změnit nástupní místo na svozové místo! Nástupní místa se odvíjejí podle počtu přihlášení klientů.
 • Cena zahrnuje: doprava klim. busem, trajekt na ostrov Helgoland a zpět, 2x ubytování v hotelu – 2lůžk. pokoje s příslušenstvím, 2x snídaně, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné, fakult. výlety a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžk. pokoj 1 000 Kč, pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu 175 Kč.

Příplatky a slevy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Evropa - 175 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 1 000 Kč
 • příplatek nástupní místo Olomouc - 250 Kč
 • příplatek nástupní místo Hranice na osobu - 500 Kč
 • příplatek nástupní místo Ostrava - 500 Kč


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Německo Německo
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravasnídaně
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Hradec Králové, Olomouc, Litomyšl, Holice, Poděbrady (dálnice ÖMV), Svitavy, Hranice na Moravě, Ostrava, Pardubice, Praha, Vysoké Mýto
Zájezdy do destinací
Německo - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist