Termíny - přidat do oblíbených
22.10.20 - 31.10.2020HIM0157154 990 KčPřidat

Nepál - v srdci Himalájí

letecky bus hotel 3* polopenze turistika

Zájezd kombinující jednoduchou turistiku a poznávání nás zavede na nejvyhlášenější místa Nepálu, odkud lze pozorovat osmitisícové vrcholy Himalájí s vynaložením relativně nízké námahy. Stejně jako u Pohodových týdnů v Alpách se můžete těšit na kvalitní hotelové zázemí s polopenzí. Na jednodenních výletech podrobně prozkoumáme okolí Pokhary. První část zájezdu pak strávíme ve vesničkách Nagarkot a Dhulikel s panoramatickým výhledem na šest- až osmi-tisícové vrcholy. Za dobré viditelnosti spatříme i Mt. Everest. Dostatek času budeme mít i na architektonické památky v Kathmandú.
Zájezd je organizován pro max. 15 klientů. ZÁJEMCŮM O TURISTIKU NÁROČNOSTNĚ SROVNATELNOU S ALPSKÝMI TÚRAMI DOPORUČUJEME ZVÁŽIT VÝBĚR ZÁJEZDŮ DO NEPÁLU Z KATEGORIE POHODOVÉ TÝDNY NEJEN V ALPÁCH.


Úvod:

Pro vás, milovníky aktivní dovolené v nerušeném prostředí horských štítů a malebných údolí, jsme připravili nevšední zážitek. Výpravu za dobrodružstvím s námi můžete podniknout až na samotnou střechu světa, do Nepálu. V srdci Himalájí se můžete těšit na kvalitní zázemí ***hotelu s polopenzí a nenáročné procházky. Hlavně se však můžete těšit na zcela mimořádné výhledy na nejvyšší hory světa. Podnikneme několik výletů s výhledy na Annapurnu nebo budeme pozorovat východy a západy slunce nad centrálním himalájským pohořím (s trochou štěstí až k Mt. Everestu). Zbyde čas i na procházku v Káthmándú a návštěvu kulturních pamětihodností. Garance skupiny do 15 osob!

Termín zájezduKód termínuPoznámkaZákladní cena
22.10.20 - 31.10.20 20HIM01571 bude realizován v sezoně 2021 54 990 Kč Rezervovat


Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do KÁTHMÁNDÚ s přestupem.
 • 2. den: přílet do KÁTHMÁNDÚ, následuje přejezd do horské vesničky NAGARKOT (2 195 m) s neopakovatelnými panoramatickými výhledy na skupinu slavných světových velehor. Kromě nejnižší osmitisícovky SHISHA PANGMA (8 027 m) je možné vidět také majestátný štít hory LANGTANG (7 246 m) a v dálce i nejvyšší vrchol světa MT. EVEREST (8 848 m). Ubytování v hotelu, večeře.
 • 3. den: za východu slunce budeme pozorovat nádherné himalájské panorama, snídaně a po ní již první nenáročná túra. Základní varianta (2 z 5; 4,5 hod., ↑100 m, ↓400m) vede po jednom z hřebenů, které umožní nahlédnout mezi obydlí v tradičních vesničkách. Většinu času se však budeme soustředit na malebné údolí pod námi s kulisou horských velikánů vpovzdálí. Sklesáme až k chrámu CHANGU NARAYAN. Dále naším mikrobusem na DURBAR SQUARE v BHAKTAPURU. Jedná se o unikátní stavby pod ochranou UNESCO. Poté přesun do DHULIKHELU (1 500 m). Večeře, nocleh.
 • 4. den: volnější procházka (2 z 5; 2,5 hod., ↑150 m, ↓150 m), jejímž cílem bude neopakovatelný výhled na „střechu světa“. DHUNIKHEL je považován za jedno z nejvhodnějších míst pro pozorování hor centrálního Himálaje. Výhled na 4. nejvyšší horu světa LHOTSE (8 516 m) a celé řady bližších masivů tyčících se do výšky přes 7 000 m a 8 000 m Při východu slunce za dobrého počasí bude šance spatřit samotnou nejvyšší horu planety. Přesun do POKHARY (fakultativně letecky) Ubytování, večeře.
 • 5. den: základní varianta (2,5 z 5; 3 hod., ↑500 m, ↓200 m): za východu slunce mikrobusem a pěšky až na nejvyšší vyhlídku nad Pokharou - SARANGKOT (1 610 m), odkud budeme mít možnost pozorovat fascinující vrchol 7. nejvyšší hory světa DHAULAGIRÍ (8 167 m), ANNAPURNY (8 091 m) či MACHAPUCHARE (6 993 m). Přesun k hotelu, pozdní snídaně a krátký odpočinek. Návštěva jeskyně s vodopádem DEVIL’S FALL, plavba po jezeře PHEWA LAKE a výstup k PEACE STUPA, odkud budeme mít celé město i s jezerem jako na dlani. Zejména však budeme pozorovat himalájský masiv ANNAPURNSKÉ SKUPINY při západu Slunce, návrat na ubytování, večeře.
 • 6. den: snídaně, mikrobusem mezi jezera BEGNAS a RUPA LAKE (700 m) až do oblasti KHALIKASTAN/RUPAKOT (1 200 m). Po krátké procházce s výhledy na panorama ohraničeného osmitisícovkami DHAULAGIRÍ a MANÁSLU následuje sestup skrze malebné údolí (2 z 5; 4 hod.,↓500 m). Samozřejmostí jsou výhledy na HIMÁLAJ, ale rovněž i na jezera pod námi. Návrat na ubytování, večeře.
 • 7. den: snídaně, výjezd na PHEDI. Cestou se zastavíme na vyhlídkách, odkud se střídavě ukáže celá řada strmých vrcholů kolem ANNPURNY. Pěšky (2 z 5; 4 hod. ↑300 ↓500 m) výstup na vyhlídkové místo AUSTRALIAN CAMP, kde si vychutnáme jedno z nejhezčích panoramat. Za přítomnosti výhledů na velehory pokračujeme do DHAMPUS - jedno z mála míst, kde je možné spatřit královnu hor MACHAPUCHARE (6 993 m) se svým jinak skrytým dvojím vrcholem připomínající ocasní ploutev. Návrat do POKHARY, kde si v rámci odpočinkovějšího dne vychutnáme procházku podél jezera po promenádě Lakeside, navštívíme některou z náboženských památek či muzeum Annapurny. Individuální volno. Možnost pozorování vrcholků Himalájí při západu slunce přímo z města, večeře.
 • 8. den: snídaně, následuje přejezd do BANDIPURU. Vystoupáme do stejnojmenné vesničky (2 z 5; 3 hod., ↑200 m, ↓200 m), která patří mezi nejkrásnější v Nepálu. Odměnou za výstup bude panoramatický výhled na doposud vzdálenou skupinu velehor kolem MANÁSLU (8 163 m). Až si dostatečně vychutnáme výhledy, projdeme se po místní historické čtvrti a vrátíme se zpět do údolí. V případě dostatku času přejdeme přes vysutý most nad řekou. Odpoledne pokračujeme do KÁTHMANDÚ (1 400 m). V pozdějších večerních hodinách dorazíme na ubytování, večeře.
 • 9. den: snídaně, prohlídka nepálské metropole včetně okouzlujícího hinduistického chrámu PASHUPATI a mnoha dalších náboženských staveb a stúp, vyhlídka na město od SWAYAMBHUNATH TEMPLE a návštěva královského centra DURBAR SQUARE, večeře.
 • 10. den: snídaně, v závislosti na letovém řádu individuální volno, nákup suvenýrů, procházka po čtvrti THAMEL, transfer na letiště, odlet do ČR. V závislosti na letovém řádu možný návrat až následující den.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Káthmándú vč. let. tax a poplatků max. 20 000 Kč, 8x ubytování v ***hotelu, 8x polopenze, doprava pronajatým mikrobusem dle programu, veškerá povolení a vstupy pro turistiku dle programu, projížďka lodí po jezeře v Pokhaře, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vízum cca 30 USD (platí se po příletu do Nepálu), ostatní vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 4 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 1150 Kč, do 80 000 Kč za 1 750 Kč, jednosměrný let Káthmándú-Pokhara 3 300 Kč, vyhlídkový let k Mt. Everestu s garancí místa u okna 4 950 Kč.
 • Stravování: polopenze.
 • Ubytování: kvalitní ubytování v ***hotelu.
 • Umístění: Nagarkot/Dulikhel a okolí, Kathmandú a okolí, Pokhara a okolí

Příplatky a slevy


 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 30 000 Kč-turista-Svět - 1 150 Kč
 • pojištění léčebných výloh vč. storna zájezdu do 80 000 Kč-turista-Svět - 1 750 Kč
 • příplatek za 1 lůžkový pokoj - 4 000 Kč
 • příplatek za neobsazené lůžko - 4 000 Kč
 • let Káthmándú-Pokhara - 3 300 Kč
 • vyhlídkový let k Mt. Everestu s garancí místa u okna - 4 950 Kč
Hodnocení zájezdu


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Nepál Nepál
Typ zájezduLETECKÉ POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha
Zájezdy do destinací
Nepál - zájezdyQrCode image

Hodnocení

I. Hojková, A. Hlouškovátermín: 23.10.-2.11.2018

Vážení,

chtěla bych touto cestou vyjádřit spokojenost se službami Vašeho průvodce Jiřího Ježka,
který naši menši skupinu doprovázel na zájezdě do Nepálu loni na podzim.
Obdivovala jsem jeho zájem nám v maximální míře sdělovat informace o navštívené zemi,
vysvětlovat potřebné záležitosti a především trpělivost toto vše znovu opakovat.
Tímto bych opětovně chtěla poděkovat za Vaše služby a Jiřímu velký dík za vše, co pro nás dělal.
Díky němu jsme na zájezdě nezažili žádnou nejistotu a vše probíhalo jak mělo.
Pozdravuji

Podobné zájezdy

TOPlist