Cesta do Salvadoru a Nikaraguy

letecky hotel turistická ubytovna snidane Novinka Náročnost 1.5

„Americké Pompeje" - mayské sídlo Joya de Cerén * Vyhaslé i aktivní sopky * Koloniální města León a Granada * Odpočinek na plážích Pacifiku

Úvod:

Cesta do Salvadoru a NikaraguyHlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: letecký přesun do SALVADORU.
 • 2. den: archeologická lokalita JOYA DE CERÉN přezdívaná „americké Pompeje" (unikátní možnost spatřit venkovská mayská obydlí pohřbená před 1400 lety), ruiny mayského města SAN ANDRÉS (Jižní náměstí, Akropole, pyramida „Zvon"), národní park LOS VOLCANES, procházka mlžným lesem po úbočích kráteru CERRO VERDE (2030 m), pozorování vzácných ptáků a kolibříků, výhledy na sopky SANTA ANA (2381 m), ITZALCO (1950 m) a na jezero CAOTEPEQUE.
 • 3. den: „květinová cesta" RUTA DE LAS FLORES, výlet do kávové oblasti a malebných koloniálních vesnic NAHUIZALCO (muzeum indiánů Pipili, pitoreskní tržnice) a ATACO (pestře malované fasády místních obydlí, kávové plantáže).
 • 4. den: půvabné město SUCHITOTO na břehu jezera LAGO DE SUCHITLÁN (centrální náměstí, kostel Santa Lucía, první Salvadorské divadlo Teatro Alejandro Cotto), výlet člunem po jezeře k PTAČÍMU OSTROVU, návrat do hlavního města SAN SALVADOR (katedrála, Národní palác, Národní knihovna, kostel El Rosario).
 • 5. den: odjezd do přístavu LA UNION, stylové překročení hranic ze SALVADORU plavbou přes FONSECKÝ ZÁLIV do malé rybářské vesnice POTOSÍ v NIKARAGUI (cestou hejna kormoránů a pelikánů, krátká zastávka na jednom z ostrůvků), průjezd přes dobytkářský venkov kolem nejvyšší sopky Nikaraguy SAN CRISTÓBAL (1745 m) do bývalé koloniální metropole LEÓN.
 • 6. den: LEÓN (katedrála Nanebevzetí blahoslavené Panny Marie, kostel La Recolección, kostel svatého Jana Křtitele, tržiště), výlet na úpatí sopky MOMOTOMBO (1297 m) k ruinám původního osídlení LEÓN VIEJO.
 • 7. den: krátká zastávka v metropoli MANAGUA (vrcholek Loma de Tiscapa s panoramatickým výhledem na celé město, Sandinovo muzeum), výlet do národního parku MASAYA na stále aktivní sopku (832 m, výhledy do nitra doutnajícího kráteru, procházka lávovou jeskyní), návštěva tržiště tradičních výrobků a krámků s hamakami v regionu PUEBLOS BLANCOS, vyhlídka CATARINA na lagunu APOYO.
 • 8. – 9. den koloniální perla GRANADA, prohlídka historického centra (nejstarší kostel ve Střední Americe San Francisco - nyní klášter a muzeum, kostel Iglesia de la Merced, opevnění La Polvora, pitoreskní hřbitov, poklidná promenáda plná kaváren a restaurací), výlet člunem po jezeře NICARAGUA mezi stovkami ostrůvků LAS ISLETAS, koupání v křišťálově čisté vodě v kráteru vyhaslé sopky LAGUNA DE APOYO.
 • 10. - 11. den: plavba trajektem po největším jezeře Střední Ameriky NICARAGUA na ostrov OMETEPE, prohlídka hlavního města ALTAGRACIA, procházka pralesem, možnost výstupu na činnou sopku CONCEPCIÓN (1610 m), nebo vyhaslou MADERAS (1394 m), nebo výlet k vodopádu SAN RAMÓN a k záhadným petroglyfům, možnost jízdy na koni, koupání v minerálních vodách OJO DE AGUA, přírodní rezervace CHARCO VERDE s mariposáriem.
 • 12. - 14. den: plavba lodí do SAN JORGE a odjezd přes RIVAS na pacifické pobřeží do SAN JUAN DEL SUR, koupání a odpočinek na četných plážích v okolí vesnice, možnost plavby lodí při západu slunce a při troše štěstí i noční pozorování mořských želv při kladení vajec.
 • 15. – 16. den: odjezd do MANAGUY, návrat do ČR.
 • Cena zahrnuje: letenku do San Salvadoru a zpět z Managuy včetně všech poplatků v max. výši 24 000 Kč, 10x hotel, 4x turistický hotel (vše dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím) na většině ubytování se snídaní, místní dopravu (pronajatý minibus, loď, trajekt, taxi), ubytování, služby průvodce.
 • Cena nezahrnuje: odletovou taxu z Managuy cca 35 USD, vstupní poplatek do Nikaraguy cca 12 USD, vstupné cca 80 USD, fakultativní výstup na sopku Concepción nebo Maderas cca 40 USD a vše ostatní, co není v odstavci „cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 14x jednolůžkový pokoj 6 700 Kč, registrace ESTA 450 Kč, pojištění léčeb. výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 30 000 Kč za 960 Kč nebo do 80 000 Kč za 1 560 Kč.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Ubytováníhotel, turistický hotel
Stravasnídaně
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.QrCode image