Pohodový týden - Norsko - NP Jotunheimen, Rondane a „zlatý okruh“ hotel letecky

Náročnost 2 letecky hotel polopenze turistika

Úvod:

Málokterá země je nabitá přírodními skvosty, tak jako Norsko. V tomto zájezdu poznáte NP Jotunheimen, Rondane a rozhodně nevynecháme legendární Golden Road s Trolí cestou a Geiranger fjordem. Tato vyhlášená místa „zlatého okruhu“ poznáte během dvou dnů s turistikou nedaleko Geiranger fjordu. Ubytováni budeme na čtyřech místech v hotelu „skandinávského typu“ (neočekávejme luxus švýcarských a rakouských ***hotelů) s polopenzí. Tento zájezd je určen milovníkům příjemné turistiky.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odlet z Prahy do Osla, přejezd na ubytování v Oslu.
 • 2. den: NP RONDANE. Přejezd z Osla do centra NP Rondane, do městečka Otta, cestou prohlídka olympijského skokanského areálu v Lillehammeru, Výstup k unikátní přírodní zajímavosti - ZEMNÍM PYRAMIDÁM (2 hod., ↑150 m, ↓150 m). Ubytování OTTA (první večeře).
 • 3. den: NP Rondane – vystoupáme podél řeky k horskému jezeru Rondvatnet a chatě Rondvassbu, odkud jsou úchvatné pohledy na okolní vrcholy a sedla. Návrat na ubytování do Otty.
 • 4. den: dnes poznáme východní část NP JOTUNHEIMENU, nejvyššího pohoří Skandinávie. Jezero GJENDE (984 m) a přejezd lodí do Memurubu. Jedna z nejznámějších norských túr přes BESSEGEN s malebnými výhledy na jezera a na druhou nejvyšší horu GLITTERTIND (2 465 m) (8 hod., ↑1160 m, ↓1160 m). Pro zájemce možnost méně náročné túry kolem jezer RUSSVATNET (984 m) a BESSVATNET (1 174 m) k jezeru Gjende (6 hod., ↑800 m, ↓800 m)., návrat na ubytování do Otty.
 • 5. den: objedeme slavný „ZLATÝ OKRUH“: průjezd monumentálním údolím ROMSDALEN. Zastávka u 1 000 m vysoké výzvě horolezcům TROLLVEGEN. Výhled na odvážně vedenou silnici ve skalní stěně u TROLLSTIGEN. Vyjedeme proslulou trolí stezkou a nahoře se projdeme po vyhlídkové plošině a okolí, poté přejedeme neméně slavnou Orlí stezkou k nejproslulejšímu a nejhlubšímu z norských fjordů, ke Geirangerfjordu, kde bude možnost plavby nebo procházky k vodopádu STORSÆETERFOSSEN. A pak už na vystoupáme na vyhlídkovou horskou plošinu Dalsnibba (1 476 m n.m.), kde se můžeme kochat výhledy na Geirangerfjord a široké okolí. Ubytování nedalako městečka LOM.
 • 6. den: výlet do oblasti nejvyšší hory Norska – Galdhopigen ve středu pohoří JOTUNHEIMEN. Cesta busem do výšky 1 841 m k chatě JUVASSHYTTA, procházky pěšky úbočím s výhledy na nejvyšší vrcholy, příp. fakultativně výstup s místním průvodcem na nejvyšší vrchol (5 hod., ↑500 m, ↓500 m). Prohlídka městečka LOM a místního skanzenu, návrat na ubytování.
 • 7. den: odpočinková túra od chaty SOGNEFJELLSHYTTA. Tundra, přechody říček po kamenech ,výběžky ledovce (2 hod., ↑150 m, ↓150 m). Později odpoledne přejezd na ubytování.
 • 8. den: přejezd do Osla, odlet z Osla do Prahy.
 • Cena zahrnuje: zpáteční letenka Praha-Oslo vč. let. tax a poplatků cca 7 000 Kč, trajekty, 7x ubytování v hotelu s polopenzí, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 8 000 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 30 000 Kč za 280 Kč a pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu do 80 000 Kč za 880 Kč.
 • Stravování: polopenze.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduLETECKÉ POZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaLetecky
Nástupní místaPraha hl.m.QrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist