Norsko - Turistika v NP Jotunheimen Rondane - chatky

Náročnost 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava chatka vlastni strava turistika


Úvod:

Málokterá země je nabitá přírodními skvosty, tak jako Norsko. V tomto zájezdu poznáte NP Jotunheimen, Rondane a rozhodně nevynecháme legendární Golden Road s Trolí cestou a Geiranger fjordem. Tato vyhlášená místa „zlatého okruhu“ poznáte během dvou dnů s turistikou nedaleko Geiranger fjordu. Tento zájezd je určen milovníkům příjemné turistiky.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR, noční trajekt do Švédska.
 • 2. den: přejezd do DOMBÅSU kolem největšího norského jezera Mjøsa a města Lillehammer, dějiště zimních olympijských her v r. 1994. Ubytování (3x na stejném místě).
 • 3. den: NP RONDANE. Okruh od chaty SMUKKSJŐSETER ke kamenné chatě PEER GYNTA postavené na břehu skalnatého kaňonu horské říčky. Návrat jinou cestou s výhledy ze sedla (náročnost 4 hod., ↑200 m, ↓200 m). V závěru dne výstup k unikátní přírodní zajímavosti - ZEMNÍM PYRAMIDÁM (2 hod., ↑150 m, ↓150 m).
 • 4. den: východní část NP JOTUNHEIMENU, nejvyššího pohoří Skandinávie. Jezero GJENDE (984 m) a přejezd lodí do Memurubu. Jedna z nejznámějších norských túr přes BESSEGEN s malebnými výhledy na jezera a na druhou nejvyšší horu GLITTERTIND (2 465 m) (8 hod., ↑1160 m, ↓1160 m). Pro zájemce možnost méně náročné túry kolem jezer RUSSVATNET (984 m) a BESSVATNET (1 174 m) k jezeru Gjende (6 hod., ↑800 m, ↓800 m).
 • 5. den: první část jízdy po „ZLATÉM OKRUHU“: procházka k širokému lesnímu vodopádu (2 hod., ↑200 m, ↓200 m), průjezd monumentálním údolím ROMSDALEN. Zastávka u 1 000 m vysoké výzvě horolezcům TROLLVEGEN. Výhled na odvážně vedenou silnici ve skalní stěně u TROLLSTIGEN. Ubytování.
 • 6. den: druhá část „ZLATÉHO OKRUHU“: Plavba trajektem přes Norddalsfjorden, překrásná túra od jezera EIDSDALSVATNET do sedla Solfkaret až na hranu Nonshornet s fantastickým výhledem na fjord SUNNYLVSFJORDEN (6 hod., ↑820 m, ↓820 m), sjezd „Orlí cestou“ do GEIRANGERU a následné stoupání do 1 000 m výše. Zastávka na vyhlídkovém místě a přejezd na nocleh (2x na stejném místě).
 • 7. den: střed pohoří JOTUNHEIMEN. Cesta autobusem do výšky 1 841 m k chatě JUVASSHYTTA, pěšky úbočím s výhledy na nejvyšší vrcholy (5 hod., ↑500 m, ↓500 m). Přejezd zpět na nocleh.
 • 8. den: západ pohoří JOTUNHEIMEN. Odpočinková túra od chaty SOGNEFJELLSHYTTA. Tundra, přechody říček po kamenech, výběžky ledovce (4 hod., ↑150 m, ↓150 m). Dřevěný sloupový kostel a skanzen v horském středisku LOM. Cesta busem severskou krajinou na náhorní plošině VALDRESFLYE. Za příznivých podmínek možnost zahlédnout stádo sobů.
 • 9. den: přejezd do Švédska na noční trajekt.
 • 10. den: návrat do ČR.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, trajekty, 7x ubytování ve vlastním stanu nebo dražší varianta: 7x ubytování ve vícelůžkových chatkách, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupy, strava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: místo ve 4lůžkové kajutě 1 600 Kč/obě cesty (nutno nahlásit při přihlášení), 6x česká polopenze 1 750 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu 300 Kč.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduHORSKÁ TURISTIKA
UbytováníChatka
Stravabeze stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaHradec Králové, Pardubice, Poděbrady, Praha, Ústí nad LabemQrCode image

TOPlist