Termíny - přidat do oblíbených
23.07.20 - 02.08.2020VLN1771019 500 KčPřidat
20.08.20 - 30.08.2020VLN1771119 500 KčPřidat

Norsko - Vodopády a ledovce Norska

Náročnost 2 klimatizovaný autobus trajekt - lodní doprava chatka polopenze turistika

Norsko - lehká a střední turistika s ubytováním v chatičkách a polopenzí


Úvod:

Vydejte se na náš nejprodávanější poznávací zájezd do Norska s turistikou, jehož název napovídá, že v programu uvidíte nejvíce přírodních krás Norska. Kromě vodopádů a ledovců nezapomeneme ani na další unikátní scenérie – fjordy. Dny s několikahodinovými túrami se střídají s kratšími vycházkami a s odpočinkovými poznávacími dny. V roce 2020 se též krátce rozhlédneme po hlavním městě Norska – Oslu. Ubytování je zajištěno po 4 osobách v chatkách KEMP v malých kempech a 1x v hostelu. V případě zájmu o ubytování po dvou osobách vám nabídneme jiné zájezdy. Vybrané kempy patří dle našich zkušeností i reakcí klientů k nejkrásnějším, které v Norsku najdete! Na všechny termíny vám zajistíme chutnou polopenzi. Při dokoupení lůžka v kajutě, což doporučujeme, si můžete vytvořit příjemný zájezd bez nočních přejezdů.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Vodopády a ledovce Norska - program zájezdu

 • 1. den: odjezd z ČR ráno. Tranzit přes Německo do přístavu, noční trajekt do Švédska. Za příplatek si můžete koupit lůžko v kajutě.
 • 2. den: po vylodění v přístavu Trelleborg následuje přejezd jihozápadním Švédskem se zastávkou v malebném městečku Fjällbacka a na pozdní oběd. Na švédsko-norské hranici nás přivítá první norský fjord Iddefjorden, přes který přejedeme po hraničním mostě Svinesundbron. Poté dorazíme k fjordu OSLOFJORDEN. V podvečer možnost prohlídky Frognerova parku se sochami Gustava Vigelanda. Odjezd na ubytování. Večer se ještě můžete vydat na návštěvu centra OSLA – světlo je v létě dlouho.
 • 3. den: ráno prohlídka muzea polární lodě Fram. Po průjezdu druhým nejdelším norským údolím Hallingdalen (délka cca 200 km) se za horským městečkem Geilo dostaneme k nejrozsáhlejší evropské náhorní plošině HARDANGERVIDDA (cca 10 000 km²). První lehčí túru uskutečníme v oblasti vodopádů VØRINGFOSSEN, které padají do hluboké soutěsky. Poté sjedeme ke fjordu Hardangefjord, který překonáme jízdou po více než kilometrovém mostě Hardangerbrua. Ubytování v kempu Tvinde pod kaskádovitým vodopádem Tvindefossen. Po večeři se můžeme ještě dojít podívat na kemp z výšky, z hrany vodopádu.
 • 4. den: při průjezdu přes pohoří VIKAFJELLET se nám otevřou nádherné výhledy do světa norských hor. Poté se trajektem přeplavíme přes nejdelší skandinávský fjord Sognefjorden. Z malebné vesničky Balestrand se vydáme na několihodinovou túru vzhůru směrem k vrcholu RAUDMELEN (972 m n. m.). Čím výš vystoupáme, tím budou výhledy na fjord pod námi atraktivnější. Navečer přejedeme na ubytování v kempu Høv uprostřed idylické přírodní scenerie.
 • 5. den: tento den je volným dnem v krásné přírodě. Můžeme jen tak lenošit v krásném kempu, lehce se projít po okolí nebo podniknout několikahodinovou túru v pozvolném, avšak divokém terénu stezkou FOSSESTIEN („Stezka vodopádů“) kolem několika kaskádovitých peřejí řeky Gaula.
 • 6. den: oblastí divokých řek, jezer, fjordů a dalších krásných scenerií dojedeme na dosah národního parku JOSTEDALSBREEN. Za dobrého počasí spatříme některý ze stále ubývajících ledovcových splazů největšího zalednění pevninské Evropy. V oblasti též podnikneme několikahodinovou túru. Na další noci se pak ubytujeme v dalším pěkném kempu za městem Stryn u ledovcového jezera Strynsvatnet.
 • 7. den: vyšlápneme si údolím ERDALEN, vymodelovaným ustupujícím ledovcem k samoobslužné chatě Vetledalseter. V případě dobrého počasí a vaší dobré kondice můžeme pokračovat až na dohled ledovcového splazu Erdalsbreen.
 • 8. den: dnešek strávíme v oblasti nejznámějšího norského fjordu GEIRANGERFJORD. Za dobrého počasí nejprve vyjedeme dramatickými serpentinami od horského jezera Djupvatnet až na vyhlídkovou plošinu na hoře Dalsnibba ve výšce 1 500 m n. m. (výjezd je zpoplatněn jako vstupné). Dále budeme mít dostatek času na výšlap, při kterém se dostaneme nad fjord tak vysoko, abychom si výhledy na něj mohli v klidu užít - fjord je na seznamu památek UNESCO. Nakonec se mohou zájemci vydat na vyhlídkovou plavbu po Geirangerfjordu (cena od 360 NOK, bude upřesněno před zájezdem), při které uvidí známé vodopády Sedm sester. Poté návrat zpět do kempu u Strynu.
 • 9. den: krásnou krajinou s jezery a divokou řekou Otta dojedeme ke vstupní bráně do národního parku REINHEIMEN. Zde uskutečníme 2-3hodinový výšlap stezkou Diktarstien za výhledy na hřmící vodopády a dále ke kameni zaklesnutému nad řekou (Steinbrua). Po zastávce s posledními nákupy suvenýrů v turistickém středisku Lom (nachází se zde i sloupový kostel, „stavkirke“) se vydáme na cestu na ubytování.
 • 10. den: dnes se začneme vracet na jih. Odpoledne cesta do švédského přístavu Trelleborg, kde se v noci nalodíme na trajekt. Za příplatek si můžete koupit lůžko v kajutě.
 • 11. den: ráno vylodění v Německu nebo v Polsku, návrat do ČR odpoledne.
 • Poznámka I: Změna programu s ohledem na počasí vyhrazena – náhradní túry určí průvodce. Program 6. až 8. dne uspořádá průvodce dle počasí, výkonnosti skupiny atd.
 • Cena zahrnuje: doprava autobusem, mezistátní a vnitrostátní trajekty, ubytování 7x v chatkách KEMP a x 1v hostelu (vše 4lůžkové pokoje bez příslušenství, povlečení vlastní), 1x oběd ve Švédsku a 7x českou polopenzi (od 3. dne večer do 10. dne ráno), pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, vedoucí zájezdu.
 • Cena nezahrnuje: vstupné 200 – 600 (při plavbě po Geirangerfjordu) a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: lůžko na trajektu ve 4lůžkové kajutě 700 Kč/os./jeden směr, nebo ve 2lůžkové kajutě 1 250 Kč/os./jeden směr.

Příplatky a slevy


 • lůžko na trajektu ve 2lůžkové kabině TAM - 1 250 Kč
 • lůžko na trajektu ve 2lůžkové kabině ZPĚT - 1 250 Kč
 • lůžko na trajektu ve 4lůžkové kabině TAM - 700 Kč
 • lůžko na trajektu ve 4lůžkové kabině ZPĚT - 700 Kč

Vodopády a ledovce Norska
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Skandinávie Skandinávie
Norsko Norsko
Typ zájezduPOZNÁVACÍ S TURISTIKOU
UbytováníChatka
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaBrno, Praha
Zájezdy do destinací
Skandinávie - zájezdy
Norsko - zájezdyQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist