Ukrajina - Putování po karpatských poloninách za super cenu ** - hotel

Náročnost 2 klimatizovaný autobus hotel polopenze turistika

Úvod:

10denní zájezd s horskou turistikou, jednodenními túrami, do hotelu s polopenzí, pod střechu do penzionu nebo pod stan. Putování nás zavede do zapomenuté oblasti Zakarpatské Ukrajiny, nejvýchodnějšího cípu bývalého Československa - Podkarpatské Rusi. Navštívíme vesničky s dřevěnými domky a kostelíky obklopené sytě zelenými loukami. Po dřevařských cestách vedených hlubokými zalesněnými údolími a podél divokých bystřin budeme stoupat na rozlehlé poloniny plné borůvek za dalekosáhlými výhledy. Bohaté občerstvení najdeme v některých z místních kolib v údolí. Téměř nedotčená příroda v nás bude vyvolávat pocity romantiky a nostalgie. Naše putování nás rovněž zavede za dávnou společnou historií. Historické památky, české nápisy a značení, ale i vzpomínky místních obyvatel nás vrátí do minulých časů o několik desetiletí zpět. Zájezd je vhodný pro ty, co dávají přednost pěším jednodenním toulkám po horách „nalehko“. Nespornou výhodou tohoto programu je, že po celou dobu trvání zájezdu budeme bydlet na jednom místě, které se nám stane zdejší základnou.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odpolední odjezd z ČR, noční přesun na Podkarpatskou Rus.
 • 2. den: ranní prohlídka hlavního města „Zakarpatí“ UŽHORODU (hrad, skanzen, historické centrum, synagoga, tržnice). Busem přesun do obce PILIPEC pod poloninu BORŽAVA, která se nám stane na sedm nocí domovem. Procházka k vodopádu ŠIPOT schovaném uprostřed lesů.
 • 3. den: pěkná celodenní túra na dva nejvyšší vrcholy poloniny BORŽAVA, která je snad nejkrásnější poloninou Podkarpatské Rusi - VELIKIJ VĚRCH (1 598 m) a STOJ (1 681 m), sestup zpět do Pilipce.
 • 4. den: ráno autobusem přesun do KOLOČAVY, místním „gruzavikem“ výjezd do sedla PRISLOP a výstup na osamocený špičatý vrchol STRIMBA (1 719 m) tyčící se nad Koločavou, sestup zpět do Koločavy - možnost návštěvy hrobů Nikoly Šuhaje a Eržiky, dřevěný kostelík ze 17. století, muzeum Ivana Olbrachta, občerstvení v bývalé četnické stanici, autobusem návrat zpět do Pilipce.
 • 5. den: ráno autobusem přesun přes SINĚVIRSKÉ SEDLO, celodenní turistika v NÁRODNÍM PARKU SINĚVIR, přes živý skanzen ve vesnici SVOBODA podnikneme túru po bývalé československé hranici až na VYŠKOVSKIJ GORGAN (1 440 m), následuje sestup k legendou opředenému SINĚVIRSKÉMU JEZERU, ochutnávka místní speciality na otevřeném ohni – šašliku v jedné z početných kolib, autobusem zpět do Pilipce.
 • 6. den: ráno autobusem přejezd do Siněviru, celodenní přechod poloniny PIŠKOŇA, výstup začneme od říčky OZERJANKY, při stoupání si krátce odpočineme u jezírka OZIRCE, a podél rozkvetlých luk vystoupáme až na travnatý hřeben, zdoláme nejvyšší vrchol NĚGROVEC (1 709 m), cestou budeme mít okolní hory a Koločavu jako na dlani, sestoupíme do Koločavy, busem zpět do Pilipce.
 • 7. den: sedačkovou lanovku vystoupáme téměř na hřeben poloniny BORŽAVA a po pěšinách lemovaných hustými porosty borůvek přejdeme hlavní hřeben s nádhernými výhledy do údolí a na panorama až do vesnice RIČKA, sestup do údolí, autobusem zpět do Pilipce.
 • 8. den: autobusem přesun do ŠČERBOVCE pod BUKOVSKOU POLONINOU, výstup na nejvyšší vrchol Bukovské poloniny PIKUJ (1 408 m), výhledy do nížin Haliče a na poloninu Runa, přechod části hřebene poloniny, sestup do vesničky BILASOVICA, busem zpět do Pilipce.
 • 9. - 10. den: autobusem odjezd údolím řeky RIKA do vesnice IZA (trh s proutěným zbožím), dále do MUKAČEVA (hrad, centrum města, výměna peněz, poslední nákupy v zastřešené tržnici), odjezd na hranici, noční přesun domů, příjezd do ČR v ranních hodinách.
 • Cena zahrnuje: pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně storna zájezdu, doprava klimatizovaným autobusem (2 700 km), 7x ubytování v hotelu s polopenzí, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné, fakultativní akce a náklady s nimi spojené, případná místní doprava a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj v hotelu 1 600 Kč.
 • Stravování: polopenze. Vzhledem k chutným a levným pokrmům v místních „občerstvovnách“ a kolibách je další stravování řešeno individuálně.
 • Ubytování: 7x ubytování v hotelu s polopenzí.


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduHORSKÁ TURISTIKA
UbytováníHotel
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaHradec Králové, Olomouc, Pardubice, Poděbrady, Praha, svoz Turnov, svoz Mladá Boleslav, svoz Jablonec nad Nisou, Valašské Meziříčí, svoz Brno, svoz LiberecQrCode image

TOPlist