Pohodový týden - Polsko - Pohodové toulky v polských Karpatech

klimatizovaný autobus hotel 3* polopenze turistika Novinka


Úvod:

Vybrali jsme pro vás návštěvu těch nejhezčích partií několika horských skupin polských Karpat včetně třech národních parků: Tatrzański, Babiogórski a Gorce. Čekají nás mimo jiné toulky horskými loukami, ničím nerušené výhledy nejen na Tatry a v podhůří velké množství dřevěných kostelů (kostel v Dębnu - UNESCO). Asi největším zážitkem bude výstup na Babí horu (1 725 m), nejvyšší horu v Polsku mimo oblast Tater. V horských turistických chatách nebo třeba u bači v salaši ochutnáme místní speciality. Ve vybrané dny je také připravena varianta relaxace ve zbrusu nových aquaparcích. Ubytování na dvou místech, v okolí měst Nowy Targ a Žywiec.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 
Program zájezdu

 • 1. den: odjezd v nočních hodinách z ČR do Polska.
 • 2. den: příjezd na ubytování do okolí Nového Targu, snídaně, ubytování dle možnosti hotelu. Návštěva Tatrzańského národního parku a střediska ZAKOPANE. Nenáročná túra (4,5 hod.) údolím KOŚCIELISKA k chatě na Hali Ornak, popř. i k plesu Smreczyński Staw a zpět. Před návratem na hotel výjezd pozemní lanovkou na hřeben GUBAŁÓWKA s nádherným výhledem nejen na Tatry nebo relaxace na novém termálním koupališti Termy Podhalańskie.
 • 3. den: návštěva NP GORCE. Zastávky u dřevěných kostelíků z 15. stol. - Łopuszna, Harklowa a DĘBNO (UNESCO). Túra - základní varianta (7 hod.): z obce Łopuszna vzhůru horskými pastvinami kolem opuštěných salaší na TURBACZ. Od horské chaty dále po hřebeni na STARE WIERCHY a dolů do údolí. Lehčí varianta (4 hod.): vzhůru mezi salašemi na Polanu Zielenica, odtud zpět stejnou cestou. Poté přejezd do zbrusu nového termálního koupaliště Terma Bania v obci Białka Tatrzańska.
 • 4. den: túra v pohoří BESKID WYSPOWY („Ostrovní Beskydy“). Hory jsou zde opravdu více izolované a tvoří jakési ostrovy. Autobusem do průsmyku PRZYSŁOP. Túra - základní varianta (6, 5 hod.): z průsmyku přes vrch Jasień na MOGIELICU s vyhlídkovou plošinou a nádhernou horskou loukou Hala Stumorgowa. Sestup do obce Jurków. Lehčí varianta (4 hod.): na horu Jasień, odkud zpět stejnou cestou.
 • 5. den: návštěva BABIOGÓRSKÉHO NÁRODNÍHO PARKU. Túra - základní varianta (6,5 hod.): z průsmyku KROWIARKI výstup na horu BABIA GÓRA (1 725 m). Odměnou za náročný výstup nám bude jeden z nejvyhlášenějších kruhových výhledů v Polsku - při dobrém počasí na Tatry, Fatru, Beskydy a další. Sestup do obce Zawoja. Lehčí varianta: okruh na vyhlídkovou plošinu SOKOLICA (2,5 hod.) a poté výjezd lanovkou na MOSORNY GROŃ, odkud se naskýtá nejcelistvější pohled na národní park i masiv Babí hory. Přejezd do druhého místa ubytování v okolí města Żywiec.
 • 6. den: přechod přes proslulý řetězec horských pastvin (tzv. „haly”) v ŽYWIECKÝCH BESKYDECH. Základní varianta (6 hod.): z obce Żabnica výstup na HALA BORACZA, odkud přechod přes pastviny Hala Redykalna, Bacmańska, Gawłowska, Bieguńska, Lipowska, RYSIANKA a Pawlusia zpět do Żabnice. Cestou tři horské chaty a především nádherné výhledy na slovenskou Malou Fatru. Lehčí varianta (3,5 hod.): z pastviny Hala Redykalna zpět stejnou cestou. Cestou zpět do hotelu zastávka a kratičký výstup na vršek MATYSKA (tam a zpět 45 min) s pěkným výhledem a s kontroverzní křížovou cestou. Nebo posezení u piva Žywiec v pivnici v areálu pivovaru.
 • 7. den: túra v pohoří BESKID ŚLĄSKI. Autobusem do průsmyku PRZEŁĘCZ SALMOPOLSKA. Základní varianta (7,5 hod.): nástup na hlavní hřeben, výstup na horu BARANIA GÓRA, na úpatí které pramení národní polská řeka Visla. Na vrcholu volně přístupná rozhledna. Dále po hřebeni s ničím nerušenými výhledy přes vrchol Magurka Radziechowska do obce Węgierska Górka. Lehčí varianta (3 hod.): z hlavního hřebene pokračování opačným směrem jen mírně do kopce na horu SKRZYCZNE s dalekými rozhledy a horskou chatou. Sjezd dolů lanovkou, poté návštěva nového aquaparku v Leśné.
 • 8. den: návštěva pohoří BESKID MAŁY. Autobusem do průsmyku PRZEŁĘCZ KOCIERSKA. Výstup na vrch POTRÓJNA s výhledy na Babí horu a zpět stejnou cestou do průsmyku (3 hod.). Nebo návštěva nového aquacentra v průsmyku. Cestou do ČR výjezd pozemní lanovkou na horu ŻAR - jedinečná vyhlídka na Žywieckou kotlinu a kroutící se v údolí řeku Sołu s přehradou. Na úbočí hory se v překrásném prostředí nachází horská škola větroňů. Návrat do ČR ve večerních hodinách.
 • Cena zahrnuje: doprava klimatizovaným autobusem, 6x nocleh v hotelu*** s polopenzí v 2lůžkových pokojích, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 3 500 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu 240 Kč.
 • Stravování: Polopenze
 • Ubytování: 6x nocleh v hotelu***


základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Typ zájezduPOZNÁVACÍ S TURISTIKOU
UbytováníHotel 3*
Stravapolopenze
DopravaAutokarem
Nástupní místaHradec Králové, Olomouc, Pardubice, Poděbrady, Praha, Vysoké Mýto, Svitavy, LitomyšlQrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist