Termíny - přidat do oblíbených
11.06.21 - 20.06.2121PLT0176815 990 KčPřidat
25.06.21 - 04.07.2121PLT0170516 990 KčPřidat
03.09.21 - 12.09.2121PLT0174616 990 KčPřidat

Francie - Kouzelnou Provence lodí, na kole i pěšky

Náročnost 2 klimatizovaný autobus bungalov vlastni strava turistika cyklistika

Pojeďte s námi objevovat kouzlo Provence, kraje světla a vůní, rozmanité krajiny bohaté na historické i umělecké památky. Nechte se okouzlit úžasnými přírodními scenériemi - hlubokými kaňony, úzkými soutěskami, rozeklanými vápencovými pohořími, bizarními skalnatými útvary i divokou krásou přírodní rezervace Camargue a to vše na vypůjčených kolech, pěšky nebo na kanoích. Ochutnáte místní vyhlášené víno i světově proslulou provensálskou kuchyni. Dýchne na vás kouzlo středověkých městeček i římských památek.


Úvod:

Pojeďte s námi objevovat kouzlo Provence, kraje světla a vůní, rozmanité krajiny bohaté na historické i umělecké památky. Nechte se okouzlit úžasnými přírodními scenériemi - hlubokými kaňony, úzkými soutěskami, rozeklanými vápencovými pohořími, bizarními skalnatými útvary i divokou krásou přírodní rezervace Camargue a to vše na vypůjčených kolech, pěšky nebo na kanoích. Ochutnáte místní vyhlášené víno i světově proslulou provensálskou kuchyni. Dýchne na vás kouzlo středověkých městeček i římských památek. Odpočinete si u moře, načerpáte energii a plně vychutnáte atmosféru prosluněné krajiny plné vůně koření, polí slunečnic i levandule, vinic i olivových hájů.Hlídací pes

Nastavte si hlídání změn u oblíbených zájezdů. Informace o změně vám bude odeslána na emailovou adresu.

 

 

Provence - aktivní dovolená - program zájezdu

 • 1. - 2.den: odjezd z ČR do Francie, Ráno zastávka v soutěsce řeky ARDECHE - vstupní bány do Provence u skalního oblouku LE PONT D’ARC, dále sjíždění do romantického kaňonu řeky ARDÉCHE s nevšedními přírodními útvary a vápencovými skalními stěnami, které dosahují výšky až 200 m. Pohodovou trasu v délce cca 24 km sjíždíme na kanoích, trvá 6-7 hod. včetně koupání a odpočinku. Variantně přejezd po panoramatické silnici s výhledy podél kaňonu a pěšky do středověkého městečka Aigueze na protějším břehu řeky, spojené s ochutnávkou vína a koupáním. V pozdním odpoledni přejezd na ubytování k moři do Saintes Maries de la Mer.
 • 3. den: seznámení s městečkem LES SAINTES MARIES DE LA MER a jeho pamětihodnostmi, koupání a pobyt u moře. Poté si prohlédneme bývalé hlavní město římské provincie ARLES, zejména arénu, kde se pořádají ještě dnes býčí zápasy, římské divadlo a klášterní komplex ST. TROPHIME. Večer návrat do kempu.
 • 4. den: přejezd autobusem na parkoviště u galořímských památek GLANUM, výlet na kolech do vápencového pohoří LES ALPILLES, krajiny, která připomene filmy Karla Maye. Navštívíme městečko SAINT RÉMY, klášter St. Paul de Mausole, kde se léčil Vincent van Gogh a po cestě si užijeme nádherné výhledy do okolí. Cyklistický výlet končí u Daudetova mlýna. Na zpáteční cestě se zastavíme ve středověkém městečku na skále, obehnaném hradbami, LES BAUX DE PROVENCE - jedna z nejnavštěvovanějších památek Francie. Návrat do kempu.
 • 5. den: ráno přejezd do NP LUBERON, procházka cedrovým lesem. Pokračujeme krajinou posetou políčky levandule a olivovými háji do malebného městečka ROUSSILLON, které je vybudované na výběžku okrových skal a nese označení jedné z nejkrásnějších vesnic Francie. Projdeme se i mezi úchvatnými skalními útvary hrajícími všemi odstíny červené a žluté. Zastavíme se v kamenném městečku na kopci, tzv. orlím hnízdě - LACOSTE. Příjezd do kempu pozdě večer.
 • 6. den: koupání, pobyt u moře, odpoledne zastávka na ochutnávce vína, navštívíme opevněné městečko AIGUES - MORTES, možnost procházky po hradbách a individuální ochutnávky místních specialit v jedné z hospůdek.
 • 7. den: výlet do jednoho z nejkrásnějších a nejvýznamnějších měst v Provence - AVIGNONU a okolí. Dopoledne sjezd řeky GARDON v délce 8 km, spojený s koupáním, prohlídka unikátní stavby zachovalého třípatrového římského akvaduktu PONT DU GARD, zapsaného na seznamu památek UNESCO. Odpoledne navštívíme opevněný AVIGNON, možnost prohlídky papežského paláce, torza slavného mostu ST. BÉNÉZET a na skalní vyhlídku.
 • 8. den: přejezd do oblasti LES CALANQUES na Azurové pobřeží do městečka CASSIS, pěší výlet okolo tří zálivů s bílými rozeklanými útesy, prudce spadajícími do tyrkysového moře, které představují skutečnou perlu přírody. Možnost koupání ve druhém zálivu. Prohlídka městečka obklopeného vinicemi, s domy na svazích klesajícími k bývalému přístavu lovců korálů, které si zachovalo svou půvabnou atmosféru. Odjezd autobusem zpět do kempu.
 • 9. den: půldenní cykloturistika v deltě RHONY, známé přírodní rezervaci CAMARGUE, kde je možno vidět volně se pasoucí koně, černé býky, růžové plameňáky i další vzácné ptactvo. Střídá se neobdělaná půda s mokřady, lužními lesy, bažinami a lagunami. Krajina místy připomíná i divoký západ. V podvečer odjezd směr ČR.
 • 10. den: návrat do ČR.
 • Cena zahrnuje: pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění na horskou turistiku a připojištění stornopoplatků, doprava klimatizovaným autobusem (4000 km), 7x ubytování v mobilhomech, půjčovné kol, lodí, ochutnávka vína, vedoucí zájezdu, informační materiály.
 • Cena nezahrnuje: vstupné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
 • Příplatky: 1lůžkový pokoj 4 900 Kč, 6x česká polopenze 1980 Kč, připojištění v případě pandemie za 300 Kč.
 • Stravování: bez stravy, možnost dokoupení 6x českou polopenzi.
 • Ubytování: Ubytování je v jednoduchých bungalovech v klidném, částečně stinném kempu na okraji městečka Saintes Maries de la Mer, asi 150 - 200 m od pláže s přímým vstupem zadní brankou. Bungalov tvoří dvě, výjimečně tři navzájem oddělené místnosti se dvěma lůžky, uprostřed kuchyňka se stolem, rohovou lavicí a židlemi, lednice, plynový sporák, mikrovlnka, zvlášť WC, malá koupelna s umyvadlem a sprchou. Venku je krytá terasa s posezením. V kempu je k dispozici malý obchod, bar, 2 bazény pro dospělé, jeden pro děti. Centrum historického městečka je vzdálené asi 15 min.chůze, plné restaurací, barů a obchůdků. V blízkosti kempu jsou dva menší supermarkety.
 • Umístění: Francie, Provence, Camarque, Avignon, Bonieux

Příplatky a slevy


 • jednolůžkový pokoj - 4 900 Kč
 • 6x česká polopenze - 1 980 Kč

Provence - aktivní dovolená
základní informace


Podrobné pokyny k zájezdu
Destinace Provence Provence
Francie Francie
Typ zájezduPOZNÁVACÍ ZÁJEZDY
UbytováníMobilhome
Stravabez stravy
DopravaAutokarem
Nástupní místaBeroun, Hradec Králové, Poděbrady, Praha, Pardubice, Plzeň
Zájezdy do destinací
Provence - zájezdy
Francie - zájezdy

Mapa zájezdu


QrCode image

Podobné zájezdy

TOPlist